Afdeling Operations steelt de show op bedrijfsleidersdag Etos IDEE GOED VOOR 9.860,- pagina 4 Flitsen »icV; 8«. Als cosmetica verkopen showbusiness is, dan zal het Etos in 1990 nog beter gaan dan in 1989- Niet alleen verkooptrainer Bob Delbecque gaf op de bedrijfsleidersdag een professionele show weg, ook de MT-leden van Etos zelf deden dat. De 140 bedrijfsleiders speelden hun rol van enthousiast publiek uitstekend. De lachsalvo's en ovaties wa ren niet van de lucht. Hoogtepunt van de middag voorstelling was de tot op het laatste moment ge heim gehouden playbackversie van Roy Orbison's 'You got it', uitgevoerd door de gehele staf Opera tions. De Etos-bedrijfsleiders wa ren op 12 december weer landelijk bijeen nadat in 1988 nog een regionale dag had plaatsgevonden. Etos- directeur Cees Bosma had in de Aviorama-zaal op Schiphol een motiverend verhaal te vertellen. „Voor Etos is 1989 een uitstekend jaar met 10% omzetstijging. De vooruit zichten zijn goed. Ons bedrijf neemt een goede positie in op een groeiende markt." Op video legde een me vrouw nog eens kernachtig uit waarom ze klant is bij Etos: ,Je koopt toch ook geen schoenen bij de slager." Ze zal nooit weten dat ze daar voor een applausje kreeg van 200 Etos-medewerkers. Spijkerhard Applaus was er ook voor alle districten. Een beetje wen nen voor nuchtere Nederlan ders, dat Amerikaanse gedoe, maar onder leiding van show- master Bosma kwam de zaal toch goed los. Zo kregen de districtsleider en BL's van district 53 (Amsterdam/ Haarlem) hun ovatie voor de inzet van de bedrijfsleiders bij de vijf openingen in hun district. District 56 (Den Haag, Rotterdam en Zeeland) kreeg er één voor de geslaag de spijkeractie in samenwer king met het secretariaat van het hoofdkantoor. Districts leider Henry ten Brinke: „I Iet begon met een kerstkaart waarop ik iedereen een spij kerhard jaar wenste. Daarna ging de spijker bij de om- zetacties een eigen leven lei den." Er volgden zilveren spijker-uitreikingen aan goedlopende filialen, spijker stripverhalen en als klapper de 1,5 meter lange spijker op Henry's auto. Willem Tromp: circa 50% van de 700.000 bonnen ingewis seld... Waardering werd ook uitge sproken voor de specifieke bijdrage van alle andere dis tricten. Veel hoogtepunten dus in 1989. Maar geen scores zon der sores, om met Cees Bos ma te spreken. „Dieptepun ten zijn de momenten dat we niet naar elkaar luisterden. Daar gaan we in 1990 op let ten." Etos gaat door met - ty pische Bosma-term - 'beheer ste expansie'. Dat betekent Bob Delbecque leert Etos pro fessioneel glimlachen naast nieuwe winkels nieuwe kapsalons, veel nieuwe fran chisers en verdere verscher ping van het assortiment. Laatste boodschap van Cees Bosma was een oproep om vrouwen op bedrijfsleiders niveau in de OR te krijgen. Rock 'n roll Een vrouwvriendelijke bood schap had ook Herman Jans sen. „(Herintredende) vrou wen zijn uiteraard welkom bij Etos als bedrijfsleider. Niet dat de mannen 'afge bouwd' worden overigens, integendeel zelfs." In twee districten komt een intensie ve begeleiding van de Beauty Counter en wordt met lokale public relations geëxperi menteerd. Opleidingen hebben nog steeds de aandacht. Dat er ex terne verkooptrainingen ko men voor een select aantal counterverkoopsters vinden de bedrijfsleiders een goede zaak. Op het moment dat op het scherm een dia met de tekst You got it' werd geprojec teerd verklaarde Janssen dat de Etos-bedrijfsleidcr alles heeft om tot succes te ko men: een mooie winkel op een goede plaats, vakkennis en goede mensen. „Omdat verkopen emotie is en dicht bij showbusiness ligt zullen we dat als volgt illustreren." Gemotiveerd vertrokken de Etos-medewerkers vervol gens naar het naastgelegen Aviorama-restaurant. De avond kon al niet meer stuk maar het moet gezegd, ook het culinaire gedeelte was met een smakelijk Javaans- Europees buffet uitstekend verzorgd. Sfeervolle live-mu- ziek was er in de vorm van de 'Boldoot-band'. Al was het dan geen rock and roll zoals bij het optreden van Opera tions eerder op de dag, ge danst wérd er. Cees Bosma. geetx scores zon der sores En daar trad de staf Opera tions aan om een swingende versie van Roy Orbison's onverslijtbare rock 'n roll- kraker weg te geven. Zelfs sommige MT-collega's wer den behoorlijk door Jans- sen's muzikale uitbarsting verrast. Margriet-actie Commercieel manager Wil lem Tromp kon het succes van de mond- en haaractie toelichten: blijvende omzet- You got it', uitgevoerd door de staf Operations met Herman 'Rov' Janssen verhogingen. Aan hem ver der de taak uit te leggen hoe de Margriet-actie zo goed kon slagen (circa 50% van de 700.000 bonnen ingewis seld) zonder dat er al te veel problemen door ontstonden. Zijn verhaal veranderde het gebrom in de zaal over de ac tie in een bevrijdende lach. „Marktonderzoek geeft een steeds gunstiger beeld", al dus Tromp. „De consument begint Etos te zien als een aparte categorie winkels naast drogist, supermarkt en warenhuis. In 1990 wordt deze positie versterkt met meer eigen Etos-merken en meer aandacht voor het seg ment gezondheid." Na de theepauze gaf de Belg Bob Delbecque op een Youp van 't Hek achtige manier twee uur verkooptrainings- cabaret weg. Motto: enthou siasme is voor 80% bepalend voor het resultaat. Fouten kun je maar beter blijmoedig aanvaarden. Op z'n Vlaams: 't leven is een soep en wij zijn de ballen... Uit handen van N J. Visser, directeur Distributie Logistiek van Albert Heijn, ontving assortimentsbe heerder Dick Bergers van de afdeling Logistiek vori ge maand een bedrag van f 9.860,-. Bergers kreeg dat bedrag voor zijn idee om hemddraagtassen op rol te ontwikkelen en in de AH-fïlialen te gaan ge bruiken. Zijn idee is inmiddels in nau we samenwerking met leve rancier Van der Windt gerea liseerd. De hemddraagtassen op rol zijn al in gebruik bij de AGF-afdelingen en bij de kas sa's. Het gouden idee levert Albert Heijn een besparing van bijna een half miljoen per jaar op. Een paar van de voor delen: makkelijker voor de klant, milieuvriendelijker (geen PVC), minder ruimte beslag en goedkoper. Boven dien zijn er op de AGF-afde lingen geen plakbandappara ten meer nodig. De premie die Dick Bergers voor het idee kreeg is de hoogste ideeënbusprijs die ooit bij Ahold is uitgekeerd. „Dat doet me zeker wat, ja", aldus de indiener. „Ik zou liegen als I ik dat ontkende." Op de foto krijgt Bergers (rechts) van directeur Visser een symboli sche cheque. Geheel links A.B. van Doorn, inkoper VRO (Verpakkings-, Reclame- en Onderhoudsmateriaal) en geheel rechts K. Dekker, hoofd Logistiek AH.

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 4