1989 UITSTEKEND JAAR VOOR AHOLD James doet het goed in Amstel veen Showtime op Etos- bedrijfsleidersdag Idee goed voor 9.860,- Schuitema wint ook hoger beroep Joop van de Ende speelde Batman voor AH Voedselpakketten voor Roemenië BON BON BON BON 1110. P.J. Everaert in kerstspeech: VOORWAARDEN VOOR CORNELL- STUDIEBEURS VERSOEPELD EXTERN JAARVERSLAG Personeelsblad Koninklijke Ahoid nv 47e jaargang no. 1 Januari 1 990 Oplage 45 pagina 3 SAH002000533 Flilsen Landelijk januari 1990 Flits Ahold heeft in 1989 een goede winstgroei weten te realiseren. Ahold-president P.J. Everaert maakte dit bekend in zijn kersttoespraak op 20 december jl. in het hoofdkantoor in Zaandam. Hoewel de definitieve cijfers nog niet bekend zijn, kon Everaert op grond van de beschikbare gegevens toch concluderen dat 1989 voor Ahold een uitste- end jaar is geweest. „Ik had me wat dat betreft erkelijk geen beter begin in mijn nieuwe baan •.ls president van Ahold kunnen wensen!" Winstgroei is volgens de Miold-president noodzake tijk om het rendement op peil te houden. „De levens middelendetailhandel werkt ran oudsher met uiterst smal- e netto-marges. Bij ons ligt lie marge in de orde van jrootte van 1%. Onze be- irijfstak wordt echter steeds iapitaalintensiever. Om de- :elfde omzet te blijven gene- <ercn moeten we daardoor neer investeren. En als je letzelfde rendement wil ma ren op de investeringen, dan tetekent dat, dat je moet treven naar een hogere net- omarge", aldus Everaert, die raan toevoegde dat winst- roei bovendien nodig is om anuit een sterke positie deel t kunnen nemen aan de in- ïrnationale concurrentie en ormen van internationale imenwerking. veraert zei verder dat Ahold r in de jaren tachtig in ge slaagd was omzet en winst te verdrievoudigen en het aan tal medewerkers te verdub belen. „Of we in de jaren ne gentig in staat zullen zijn die prestaties te herhalen is ui teraard nog een vraag. Aan de beschikbare ervaring, kennis en inzet zal het in ieder geval niet liggen!" De Ahold-president meldde dat het aantal medewerkers bij Ahold Nederland in 1989 is toegenomen met ruim 1.800 (nog inclusief AC Res taurants). De meeste nieuwe medewerkers waren vrou wen. Bij Ahold USA kwamen er 4,000 nieuwe medewer kers bij. Het totaal aantal me dewerkers van Ahold be draagt nu ruim 83.000 (ex clusief AC Restaurants). Werkmaatschap pijen Everaert maakte bekend dat Albert Heijn er in 1989 op- P. J. Everaert meuw in geslaagd is om zo wel omzet, marktaandeel als bedrijfsresultaat te verbete ren. De franchise-organisatie leverde aan die verbetering een belangrijke bijdrage. .Andermaal werd ons ver trouwen in deze formule be vestigd en verstevigd. De ver wachting is dat de consu- mentenomzet van de franchi se-organisatie in 1990 boven de 1 miljard gulden zal uitko men", aldus Everaert. Als meest in het oog sprin gende gebeurtenis bij Spe ciaalzaken Ahold (SpA) noemde hij de geslaagde in tegratie van Alberto. Gall Gall en Party Shop. „De sa menvoeging is in een goede sfeer verlopen en het resul taat is er dan ook naar." Etos, pagina 4 dat de expansielijn van 1988 goed vasthield, verbeterde marktaandeel, omzet en winst. Daarentegen wist Le vensmiddelenindustrie Ahold (LIA) de resultaten van het topjaar 1988, zoals verwacht, niet te evenaren. Dat was het gevolg van de sterk gestegen grondstoffen- prijzen, waarvan het effect vooral bij Meester voelbaar was. Grootverbruik Ahold (GVA) verbeterde omzet en marktaandeel als gevolg van acquisities en autonome groei. Ook het bedrijfsresul taat nam belangrijk toe, hoe wel het nog altijd enigszins onder het gewenste niveau ligt. Voor Ahold USA was 1989 een uitstekend jaar. Zo wel bij Finast, Bl-LO als bij Giant namen omzet en resul taat toe. Everaert: „Samenvattend kunnen we spreken van een uitstekend jaar, zowel in Ne derland als Amerika. Dat is niet alleen te danken aan het vertrouwen dat de consu ment in ons stelt, maar zeker ook aan de inzet die onze me dewerkers hebben getoond. En daarvoor wil ik bij deze mijn grote waardering uit spreken." Overigens bete kende het tijdstip van de jaar lijkse speech een breuk met de traditie van nieuwjaars toespraken. Dat was niet, zo als Everaert verklaarde, om dat hij „als nieuwe bezem zo nodig schoon wil vegen, maar simpelweg vanwege het feit dat er begin januari velen op vakantie zullen zijn, terwijl ik zelf op dat moment bezig ben met m'n eerste za kenreis van de jaren '90." Het bestuur van de Stichting Gerrit Jan Heijn-Fellowship heeft besloten de eisen voor mensen die in aanmer king willen komen voor een studie aan de Cornell University in Amerika te versoepe len. Niet alleen kandi daten met een docto raalbul, maar ook men sen met een voltooide middelbare schoolop leiding kunnen zich aanmelden voor een beurs van de Stichting. De leeftijdsgrens is ver laagd naar 16 jaar. De overige voorwaarden vindt u in het decem bernummer van Flit- Voor meer informatie kunt u bellen met Jo- lande Koopmans, tele- foonnr. 075-592716. Levensmiddelen-groothan del Schuitema heeft ook het door concurrent Unigro in gestelde hoger beroep inzake de overdracht van een pakket aandelen Schuitema aan Ahold gewonnen. Het Am sterdamse Gerechtshof wees vorige maand de eisen van Unigro op alle punten af en bevestigde daarmee het in mei gevelde vonnis van de Utrechtse rechtbank. De uitspraakvan het Hof illus treert nogmaals dat Schuite ma geen enkele blaam treft en dat Ahold dus op rechtma tige manier eigenaar is ge worden van de aandelen Schuitema. Ahold bezit in middels 63% van de aande len Schuitema. Bij beide be drijven is het vonnis uiter aard met instemming be groet. „Wij hebben vanaf het begin steeds gesteld dat wij in deze zaak rechtmatig heb ben gehandeld", aldus alge meen directeur I.J. Vos van Schuitema. „De rechter heeft dit nu voor de tweede maal bevestigd. We zijn blij dat we nu weer verder kunnen werken aan de uitbouw van de door ons ingeslagen weg." pagina 9 De voedselpakketten voor Roemenië worden ingepakt Ahold heeft op nieuwjaars dag drie vrachtwagens vol voedselpakketten naar Roe menië gestuurd. De pakket ten waren op advies van het Nederlandse Rode Kruis ge vuld met zout, suiker, rijst, bruine bonen, lucifers, kaar sen. margarine en chocolade. De voorbereidingen voor de actie begonnen op Tweede Kerstdag. Direct na de Kerst werden de benodigde artike len vanuit enkele Ahold-dis- tributiecentra en door leve ranciers aangeleverd bij het inpakcentrum in Ede, waar 35 medewerkers de pakket ten in razend tempo samen stelden. „Op vrijdagmiddag 29 december om vijf uur stonden alle pakketten klaar voor vertrek", aldus Marius van der Kolk van Grootver bruik .Ahold, die de actie sa men met Dick van der I.ugt van AH-logistiek coördineer de. Laatstgenoemde bege leidde het transport naar Roemenië. Bij het ter perse gaan van deze Flitsen was nog niet bekend waar de pakket ten precies zijn afgeleverd. In april 1990 verschijnt het externe jaarverslag over 1989, met daarin voorname lijk financiële gegevens. Dit externe jaarverslag zal niet automatisch worden ver spreid onder Ahold-mede- werkers. Het is echter wel mogelijk het verslag aan te vragen. Medewerkers dienen dit dan vóór 3 februari 1990 via onderstaande bon aan te i' vragen bij Koninklijke Ahold nv. afdeling Public Relations, kamer 1705, Ankersmidplein 2, 1506 CK Zaandam. Beter nog kan de bon per interne post worden verzonden aan HK 1705. Ondernemings raadsleden hoeven geen bon in te vullen. Zij ontvangen het externe jaarverslag auto matisch. Ondergetekende Afdeling/filiaalnummer i verzoekt hem/haar t.z.t. een jaarverslag 1989 toe te j zenden. Indien verzending per interne post niet mogelijk is. dan gaarne verzenden aan het volgende I adres: S.v.p. in blokletters invullen

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 1