ar Zo maar De reclamedistributie- afdeling van AlbertHeijn Zo maar Zo maar Zo maar Z Goede teamgeest Dienstverlening Behulpzaam Nog elke dag plezier pagina 12 Flitsen Een beetje verborgen op de zolder van bet distributiecentrum Zaandam bei nndt zich eet 11 'ooi-1 elet i onbekende afdeling. Deze afdelit ig is i >er at itu oor delijk voor het distribueren i -an het in het oog springende promotiemateriaal van alle Albert Heijnfilialen. Raambiljetten, display 'kaartjes, of folders? Alles gaat door de handen van coördinator Evert Haamans en zijn 12 medeu. erkers i an de reclamedistributie-afdeling i an Albert Heijn. Tweemaal per week verzendt de afdeling promotiepakketten naar de vijf groentecentrales. Omdat de groentecentrales dagelijks leveren aan de filialen komt het reclame materiaal zo het snelst op zijn plaats. Op maandag wordt het 'vers' (vers vleesaanbiedingen) promotiepakket klaargemaakt voor verzending. Op donderdag gaat het 'houdbaar' promotiepak- ket (de weekaanbiedingen) de deur uit. Zeker in drukke weken is dat een enorme klus. In de eerste week van december bijvoorbeeld verzond de afdeling 5.700 pakket ten naar de Albert Heijn-filialen. bijna twee keer zo veel als gemid deld. „De tijdsdruk is het moeilijkste on derdeel van het werk", zegt Evert Haamans 39). „Op maandag heb ben we maar een halve dag om het 'vers' promotiepakket verzend- klaar te maken. Als bijvoorbeeld de (externe) drukkerijen hun promo tiemateriaal op maandag niet op tijd aanleveren komen wij in de problemen." Sinds twee jaar is Evert coördina tor van de afdeling, maar hij werkt al zo'n drieëntwintig jaar bij Ahold. Als 'broekie' van zestien solliciteer de hij bij een Simon de Wit-super- markt in zijn geboorteplaats Haar lem. De kruidenierszaak van zijn opa had in zijn jeugd grote indruk op hem gemaakt. Na 5 jaar werd hij Evert Haamans bedrijfsleider bij Simon de Wit. Sinds een jaar werkt hij op deze afdeling waar hij het voorlopig uit stekend naar zijn zin heeft. Er heerst een goede teamgeest: pezen als het druk is en tijd voor een praatje en een geintje als het werk gedaan is. In zijn vrije tijd loopt Evert drie keer per week hard, fietst ('s zo mers zelfs naar zijn werk) en luis tert naar rock 'n roll of het Neder landse levenslied. Sinds vorig jaar Kerst woont hij met zijn vrouw en elfjarige dochter weer in zijn ge liefde Haarlem, waar hij bijvoor beeld de Haarlemse honkbalweek of de Europese honkbalkampioen schappen van dichtbij kan meema ken. Harrie Buur (31). telefoonmede werker van de afdeling, houdt vooral van klassieke muziek. Daar bij spaart hij goede apparatuur. Een vriend ontwierp voor hem hoogst persoonlijk gelu ids weergevers, het woord boxen zal je uit zijn mond niet horen. Dertien jaar geleden belandde hij tijdens een tienertoer bij toeval in een Middelburgs bowlingcentrum. Een ontdekking. De rest van de tie nertoer werd besteed aan het be zoeken van bowlingbanen door heel Nederland. Sindsdien kan Har rie het bowlen niet langer dan één week laten. Hij hoopt met een team uit Haarlemmerliede op pro motie naar de landelijke eerste klasse. Een plaats in het bestuur van de Haarlemse bowlingbond lijkt hem ook wel wat. Met een ma vo-diploma op zak begon Harrie als 18-jarige bij het Miro-distributie- centrum in Beverwijk. Momenteel zit hij tijdelijk achter de telefoon op de reclamedistributie-afdeling. Hij beantwoordt vragen of klach ten van de filialen over het ontvan gen promotiemateriaal en maakt nabestellingen klaar. I.euk werk: Je bent dienstverlenend bezig. De filialen zitten met een probleem en ik probeer dat probleem op te los sen." Ria van Brugge (32) is de enige vrouw binnen het distributiecen trum Zaandam met een vorkhef truckdiploma. vertelt ze vol trots. Ze was tot voor vijf jaar orderver zamelaar maar kreeg het in haar rug. Nu is ze medewerkster op de reclamedistributie-afdeling en dat bevalt prima: „De collegialiteit is groot. Als je problemen hebt word je altijd geholpen. En Evert, onze coördinator, is nooit te beroerd om mee aan te pakken." Het promotiemateriaal ligt op ver rijdbare tafels. Ria en haar collega's rijden langs schappen waarin de dozen voor de verschillende filia len staan en verdelen zo bijvoor beeld de zware raambiljetten. Ria is ook nog op een andere manier actiefin het distributiecentrum. Ze Toept af op de jaarlijkse kienavond en zit ook in de kiencommissic. Vijf jaar geleden deed zij binnen het bedrijf een ELIBO-cursus die haar al een aantal keren goed van pas kwam. Bijvoorbeeld toen een collega met zijn vinger tussen de machine raakte. Elk jaar moet ze haar EIIBO-kennis bijspijkeren. „Dat is niet erg want ik vind het leuk en nuttig om mensen te hel pen." Buiten werktijd kookt ze graag uitgebreid, luistert naar mu ziek. maakt zelf kleren en wil bin- Ria van Brugge BertusMuis nenkort haar motorrijbewijs gaan halen. Momenteel zijn Ria en haar man druk bezig met het in oude stijl opknappen van hun vissershuisje in Medemblik. Het houtfornuis in de keuken bijvoorbeeld blijft staan. Ria moet lachen: „Maar ik kook ge woon op gas hoor." Ria's oudste collega Bertus Muis (57) werkte op zijn twaalfde al in de bakkerij van zijn vader in Enk huizen. Als ovenist bij de bakkerij van Albert Heijn in Zaandam kon hij zo'n dertig jaar geleden dan ook probleemloos aan de slag. Toen de bakkerij naar Tilburg verhuisde werd hij ontvangstcontroleur bij verschillende afdelingen van het distributiecentrum in Zaandam. Vorig jaar kwam Bertus terecht op de koelafdeling van het DC. Dat werd zijn minst prettige Albert Heijn-jaar: „Na een uur in de koel cel werden mijn benen niet meer warm. Toen de bedrijfsarts dat hoorde moest ik onmiddellijk op houden. En zo ben ik in april van dit jaar als medewerker op deze afdeling terechtgekomen." Het werk bevalt hem prima, hij zou hier graag tot zijn pensioen blijven. „Ik werk het liefst in een klein groepje, zoals dit. In grote groepen voel ik me wat verloren. Ons werk is eenvoudig, maar je moet precies zijn. Iedereen is inzetbaar op alle plaatsen, daardoor is ons werk zo afwisselend." Bertus kon ooit groepschef wor den maar sloeg dat aanbod af. „Ik ben nog van de oude stempel: hard werken en nooit ziek. Als chef zou ik ook een vergelijkbaar werktem po van anderen eisen en dat gaat niet altijd. Ik zou te ongeduldig zijn." In zijn vrije tijd vist hij ieder vrij uurtje aan de Zaandamse Zuider vaart of fietst met zijn vrouw naar zee of door de polders. De Spaanse kust is al negen jaar reisbestem- ming in de zomervakantie. Verder luistert hij graag naar bigbandmu- ziek. Hij straalt: „Dit voorjaar word ik opa. Mijn oudste dochter ver wacht een kind." Bertus is even stil. „Ik heb een prachtleven gehad en nog steeds."

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 12