PAUL HAKKENNES 25 JAAR BIJ UTRECHTS BYZANTIJNS KO<™ Personalia Jubileum 25 jaar Dankbetuiging In memoriam Ahold onderzoekt behoefte aan kinderopvang pagina 10 Flitsen De heer F. van Nugteren, medewerker Administratie Vers Vlees Groep, in dienst sedert 25 januari 1965. Viering zal in be sloten kring plaatsvinden. Mevrouw M.J. Mozar-van Zanten, mede werkster AH filiaal. K. de Groteplein 18. Deventer, in dienst sedert 1 februari 1965. Viering zaterdag 17 februari 1990 van 20.00 - 22.00 uur in Het IJsselpaviljocn. IJsselkade 1, Zutphen. De heer J. Kiel, schipper Marvelo bv. in dienst sedert 15 februari 1965. Viering zal plaatsvinden op donderdag 15 februari 1990 vanaf 16.00 uur in het personeelsrestaurant van Marvelo te Zaan dam. 25-jarig zakenjubileum H, Vermeulen, Koog aan de Zaan. 40-jarig huwelijksjubi leum De heer en mevrouw J. Lucas. Zaandam - Bij mijn vertrek in verband met mijn pensioen wil ik, me de namens mijn vrouw, ie dereen hartelijk danken voor alle goede wensen, brieven, bloemen, cadeaus en voor de grandioze afscheidsreceptie. G. Hoonhorst, Ermelo. Mede namens mijn vrouw wil ik iedereen hartelijk dankzeggen voor de bloe men. cadeaus en alle goede wensen op mijn afscheidsre ceptie in verband met mijn pensionering. Het was een onvergetelijke dag. PA. Phiferons, Eindhoven. Mede namens mijn echtge noot wil ik allen bedanken die er toe bijgedragen heb ben de dag van mijn pensio nering tot een onvergetelijke te maken. Mevrouw Veerman- Schlesselmann, Huizen. Voor uw deelneming en me deleven ons betoond na het plotseling overlijden van mijn lieve man, onze zorgza me vader en grootvader, A.J. van der Jagt, betuigen wij u onze oprechte dank. J. van der Jagt-Baan, Barendrecht. Voor de vele blijken van be langstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn inning geliefde man en onze lieve zorgzame vader. Peter Mulder, willen wij iedereen hartelijk danken. A. Mulder-de Vries, Delfzijl. Met ontsteltenis verna men wij het bericht van het overlijden van onze collega HARRY CROMZIGT in de leeftijd van 35 jaar. Onze gevoelens van me deleven gaan uit naar zijn echtgenote en kinderen. Bedrijfsleider en mede werkers Albert Heijn fi liaal 1134. Ridderkerk. Op 1 december jl. over leed in de leeftijd van 64 jaar, de heer C. VAN GELDEREN oud-hoofdkantoormede werker. Op 3 december jl. over leed in de leeftijd van 59 jaar. de heer AA. DE BRUIN oud-medewerker Groot verbruik Ahold. Op 14 december jl. over leed op de leeftijd van 76 jaar, de heer L. ZWART gepensioneerd hoofdkan toormedewerker Op 14 december jl. over leed op de leeftijd van 77 jaar, de heer J.JANSEN gepensioneerd medewer ker Meester. Op 18 december jl. over leed op de leeftijd van 56 jaar, de heer W. SEVEREIN oud-medewerker Meester Op 16 december jl. over leed in de leeftijd van 38 jaar, mevrouw E.G.M. MEUER- GUBBELS oud-medewerkster Miro. Mogen zij rusten in vrede Dnul 11sihhonn/yc ctsi/i 1 tinbc nti fin Paul Hakkennes (48), regionaal verkoopleider AH Grootverbruik, heeft zijn hart verpand aan het Utrechts Byzantijns Koor. Maar het repertoire van de Hollandse Kozakken, zoals ze in de buitenland se pers lovend genoemd werden, is dan ook bij zonder: liturgische en folkloristische liederen uit de Oekraïne. Dat repertoire kan hij wel dromen na 25 jaar. „Toch blijft elk concert spannend", zegt de jubilerende Paul Hakkennes. Oekraïns repertoire zongen, daar begrepen ze niets van, maar ze vonden het gewel dig. De zaal werd bijna afge broken. Vanwege dit succes werden we in 1980 voor een tweede toernee uitgeno digd." Voorzitter Na de Amerika-reis werd Paul Hakkennes voorzitter van het Utrechts Byzantijns Koor. ,,Ik houd natuurlijk van het om gaan met mensen", zegt hij. „maar door dat bestuurlijk- koorwerk doe je ook erva ring op die in 't bedrijfsleven bruikbaar is. Als verkooplei der ben je immers niets zon der je medewerkers, team geest is essentieel. Dat geldt ook voor het koor. Ik vond het een uitdaging om de zan gers te blijven motiveren. Koorleden kijken bijvoor beeld uit naar grote evene menten zoals een Amerika- reis of een Rome-reis en der gelijke activiteiten moet je dus als bestuur blijven ont wikkelen." Ook op muzikaal terrein nam hij een extra taak op zich. In 1975 kreeg het koor plotseling een aantal nieuwe gezichten. De kers verse voorzitter nam de nieu we leden onder zijn hoede en maakte ze zo snel mogelijk wegwijs in het repertoire. „Toen ik merkte dat mijn mu- zickkennis te kort schoot bij dat repeteren, ben ik me meer in de muziektheorie gaan verdiepen." Onlangs sloot Paul Hakkennes een cursus koordirectie af. Maar er wachten alweer nieuwe uitdagingen. Bijvoorbeeld het beter leren van de Oe kraïnse taal en de organisatie- van het veertigjarig koorjubi leum dat in 1991 in muziek centrum Vredenburg gevierd zal worden. Voorlopig begon het Utrechts Byzantijns Koor op 5 januari gewoon aan zijn jaarlijkse concertenreeks. Ook in Nederland groeit bin nen het bedrijfsleven het be sef dat kinderopvang wense lijk is. Niet alleen in het be lang van de werknemer maar ook in het belang van de werkgever: ontgroening en vergrijzing van de bevolking maakt dat vrouwelijk ar beidspotentieel steeds har der nodig wordt. Over het al gemeen zijn het de vrouwen die primair de zorg voor de kinderen op zich nemen; voor hen zou het in de toe komst makkelijker moeten worden om ouderschap te combineren met betaalde ar beid Aangezien ook Ahold het belang inziet van kin deropvang wil zij een bijdra ge leveren door de mogelijk heden voor kinderopvang te onderzoeken en de behoefte aan kinderopvang te peilen. Over dit laatste lopen tevens afspraken met de vakbonden. Thans is men binnen Ahold druk bezig met de voorberei dende werkzaamheden voor een onderzoek naar de be hoefte aan kinderopvang. Di verse werkmaatschappijen hebben toegezegd aan het onderzoek te zullen meewer ken. Niet alleen kantoorme dewerkers, maar ook produk- tie-, distributie- en winkel medewerkers zullen worden ondervraagd. Het feit dat Ahold de behoef te onder haar medewerkers laat peilen, wil niet zeggen dat zonder meer aan de be hoefte kan worden voldaan. Dit is afhankelijk van de re sultaten van het onderzoek. de lokale mogelijkheden en de financiële consequenties. In de maanden januari en fe bruari kunt u als Ahold-me- de werker een vragenlijst voorgelegd krijgen. Wanneer u een vragenlijst ontvangt, wilt u deze dan zo zorgvuldig mogelijk invullen en retour neren. Ook uw medewerking is van belang voor het onder zoek. U wordt op de hoogte gehouden van nieuwe ont wikkelingen op dit gebied. Erg gewichtig doet de huidi ge voorzitter van het UBK niet over dat jubileum. „Om dat je een koor bent dat bijna veertig jaar bestaat zijn er de laatste jaren natuurlijk nogal wat jubilea. Leuk hoor, je krijgt een cadeautje en een oorkonde, maar een echte verdienste vind ik het niet." Toch is het vijftigkoppig ama teurkoor om verschillende redenen heel bijzonder. Al lereerst vanwege zijn doel stelling: de verbroedering tussen de Oosterse en Wes terse Katholieke kerk en het uitdragen van de Oekraïnse cultuur. Bovendien heeft het Utrechts Byzantijns Koor. dat louter Oekraïns repertoire brengt, slecht cén Oekraïner in zijn midden: dirigent en medeoprichter dr. M. Anto- nowyez. Meest recente koor hoogtepunt 1988was een zevendaagse Rome-reis waar bij het koor met andere Oe kraïnse koren onder andere zong in de Sint-Pieter. Paus Paulus Johannes II was daar bij aanwezig en het concert werd bovendien op TV uitge zonden. „Vooral de avondlij ke bijeenkomst op het Sint- Pieterplein was onvergete lijk", zegt Paul Hakkennes. ,Alle Oekraïners waren bij elkaar. Er werd een processie gehouden en gezongen." Misdienaar Paul Hakkennes kwam eigen lijk bij toeval bij het LJtrechts Byzantijns Koor terecht. „Toen ik zeventien was, zat het UBK voor zijn liturgie vieringen ernstig verlegen om misdienaars. De secreta ris van het UBK was een col lega van mijn vader en ik was beschikbaar. Zo werd ik bijna vanzelfsprekend misdienaar. Daardoor maakte ik kennis met de Oekraïnse koorzang. Bovendien zong ik voordien al een paar jaar bij de Utrechtse operette." De jubilaris beschouwt de eerste zestiendaagse Canada- Amcrika reis die het UBK in 1975 maakte, als één van de hoogtepunten uit zijn koor- periode. Het koor zong een entwintig keer in die korte tijd: onder andere in Mon treal, Toronto, New York. Chigago, Detroit en Washing ton. „Dat vele reizen vond ik schitterend, dat doe ik in mijn commerciële functie ook. Je stapte in een vliegtuig alsof je in een auto stapt. Ik voelde me even 'beroeps'. In. de Massy Hall in Toronto zongen we bijvoorbeeld voor drieduizend mensen, voornamelijk afkomstig uit de Oekraïnse Katholieke ge meenschap van Canada. Ne derlanders die een volledig

Personeelsbladen | 1990 | | pagina 10