Zomaar Medewerkers krijgen directer belang in Nederlandse winst 'üW JM Extern jaarverslag 89 Company ifelf Nieuwe winstdelingsregeling: „Jaap, kun jij een tekening voor ons maken?" i BON BON BON BON Ahold Studeren in Fresh Amerika Eindhoven jjp? Met de kerstp zijn weer prijzen te winnen ||§S|ig| Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 46e jaargang no. 11 December 1989 Oplage 45.000 SAHQ02000532 Flitsen Landelijk december pagina 7 pagina 11 pagina 15 Volgende week zullen Ahold-medewerkers, tege lijk met het salaris in de 13e periode, de traditione le winstuitkering op hun rekening gestort krij gen. De uitkering, de eerste die gebaseerd is op de nieuwe winstdelingsregeling, bestaat uit de waar de van één of meer fracties van het Nederlandse bedrijfsresultaat. Uitgangspunt hiervoor is het to taal van het bedrijfsresultaat van de bedrijfsonder delen waarvan de medewerkers deelnemen aan de winstdelingsregeling. Door deze regeling, met instemming van de Centrale Ondernemingsraad tot stand is gekomen, krijgen Ahold-medewerkers een directer belang in de Nederlandse winst. Zoals bekend werd de oude door de Raad van Bestuur op- winstdelingsregeling eind gezegd. De regeling stamde 1987 naar aanleiding van de nog uit de tijd dat Ahold gewijzigde concernstructuur hoofdzakelijk in Nederland gevestigd was. Door de ac quisities in Amerika gingen ook de koersontwikkeling van de dollar en de rente stand de uitkomst van de winstuitkering bepalen. De koppeling van de winst aan het eigen vermogen leidde tot niet bedoelde onbillijkhe den, zowel voor de mede werkers als voor de onderne ming. Een nieuwe regeling was daarom nodig. Schatting De waarde van een fractie zal 1 miljoenste deel van het be drijfsresultaat bedragen. Aan- gezien dit bedrijfsresultaat nog niet definitief bekend is, zal de fractie gebaseerd wor den op een schatting. In april worden de definitieve cijfers bekend. Mochten die aanlei ding geven tot een aanpas sing van de winstuitkering, dan zal in mei worden nabe taald of verrekend. Het aantal winstfracties waar medewerkers recht op heb ben is afhankelijk van de hoogte van hun actueel func tie-uurloon en bepaalde vas te en variabele toeslagen in de 12e periode van het boek jaar. Op basis daarvan wordt het winstdelingsuurloon be rekend dat maatstaf is voor het aantal winstfracties. Gewerkte uren Behalve van het uurloon is de hoogte van de winstuitkering ook afhankelijk van het aantal gewerkte uren. Aan de hand van een zogenoemde winst- fractietabel, die gebaseerd is op full-timers met een nor male arbeidsduur van 160 uur per periode, kan het aan tal fracties waarop medewer kers recht hebben vastge steld worden. Medewerkers die in de loop van het jaar in dienst zijn getreden en part timers krijgen een winstuit kering naar rato. Bij laatstge noemden geldt daarbij het werkelijke aantal gewerkte uren. Alleen voor wat betreft de 13e periode wordt in eer ste instantie uitgegaan van het aantal contracturen, om dat de gegevens van de 13e periode op het moment van uitbetalen nog niet bekend zijn. In mei zal dan nabetaling plaatsvinden op basis van het werkelijke aantal gewerkte uren in de 13e periode. Me dewerkers met een LP- dienstverband (zogenoemd 'los personeel'ontvangen geen winstuitkering. Bij de salarisspecificatie van december zal een nadere toe lichting met enkele voor beelden worden verstrekt over de berekening van de winstdeling. Vervolg op pagina 2 Ook dit jaar geven enkele werkmaatschappijen weer een intern jaarverslag uit, dat verschijnt in de loop van april 1990, en dat uit sluitend verspreid wordt onder de eigen medewer kers. Tegelijkertijd ont vangen alle Ahold-mede werkers een extra editie van Flitsen die, zoals ge woonlijk geheel gewijd is aan de jaarverslaggeving. Naast gegevens over de fï- nancieel-economische en sociale situatie bij Ahold komen hierin belangrijke gegevens van de verschil lende werkmaatschappij en aan de orde. Over 1989 wordt natuurlijk ook een extern jaarverslag uitgegeven, met daarin voor namelijk financiële gegevens. Dit externe jaarverslag zal niet automatisch worden verspreid onder Ahold-me dewerkers. Het is echter wel mogelijk het verslag aan te vragen. Medewerkers dienen dit dan vóór 3 februari 1990 via onderstaande bon aan te vragen bij Koninklijke Ahold nv, afdeling Public Relations, kamer 1705, Ankersmidplein 2, 1506 CK Zaandam. Beter nog kan de bon per interne post worden verzonden aan HK 1705. Ondernemingsraadsleden hoeven geen bon in te vullen. Zij ontvangen het externe jaarverslag automatisch. Ondergetekende Afdeling/filiaal nummer verzoekt hem/haar t.z.t. een jaarverslag 1989 toe te zenden. Indien verzending per interne post niet mogelijk is, dan gaarne verzenden aan het volgende adres: S.v.p. in blokletters invullen Jaap Hartog is gefascineerd door papier en potlood. Al van jongs af aan. Tekenen is nu zijn vak en zijn hobby. Een perfecte com binatie. Kersttekeningen, kerstkaarten, molens in de sneeuw, dorpsgezichten, tal loze illustraties heeft hij gemaakt. Zie pagina 15 Jaap Hartog maakte deze illustrie. Een plaatje waar een wens bij hoort: De redactie van Flitsen wenst u prettige kerstdagen en een heel voorspoedig 1990.

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 1