Doorgewinterde zeiler organiseert eerste Ahold- zeilwedstrijd SYNERGIEMARKETIN G GOED VOOR DETAILHANDELAAR EN LEVERANCIER Flitsen pagina 5 Joost van 't Huil, medewerker Albert Heijn Opera tions, zeilt al een kwart eeuw. Waarom?Je hebt je zeiltje, het water en de zon. Je hebt met niemand iets te maken." Op 16 september organiseerde hij de eerste zeil wedstrijd om de 'Ahold IJsselmeercup'. Als het aan Joost ligt, wordt deze 'gezelligheidsrace' een jaar lijks terugkerend evenement. Wie Joost van 't Hull's zeil- verleden kent staat niet ver baasd van een initiatief als de 'IJsselmeercup'. Hij is name lijk een fervent zeiler die de sport met de paplepel kreeg ingegoten. Vijfentwintig jaar geleden kocht zijn vader de Alcyone 2 en doopte haar Wita Nova'. Het schip is nog steeds familiebezit. Gevraagd naar een ander schip denkt hij geen seconde na. „Ik ben alleen met de "Vita Nova' be zig en ik raak er ook steeds meer op thuis. Je bent emo tioneel met zo'n schip ver bonden omdat het al zo lang in de familie is. Het is natuur lijk het schip van mijn vader en ik heb dus geen recht van spreken, maar ik zou niet graag willen dat de Wita Nova' verkocht werd." Groeiende belangstelling Vanaf zijn vierde ging Joost met zijn familie uit zeilen. Op zijn twaalfde leerde hij zelf zeilen. Zijn aanvankelijke angst voor zeilen maakte met het klimmen der jaren plaats voor een groeiende belang stelling voor allerlei facetten van de zeilsport. Voor het zeezeilen bijvoorbeeld, maar ook voor het onderhouden en prepareren van het schip. Joost: „Door dat prepareren word je één met het schip. Je leert het tot in de finesses kennen. Wil je die moeite niet nemen dan kun je beter een schip huren." Wat maakt zeilen toch zo bij zonder? „Ik heb een grote be hoefte me soms af te kunnen zonderen van de stad, van de drukte en van het gehaast. Op het moment dat je aan boord stapt - even los van de fanatie ke racers - heb je je zeiltje en het water en de zon. Je hebt met niemand iets te maken, alleen met de havenmeester die je een paar knaken moet geven. Los nog van het ro mantische aspect; de zonson dergang op het water, dat is een niet te beschrijven feno meen. En zeilers zijn natuurlijk toch ook vaak mensen die iets avontuurlijks in zich hebben. Het gevecht met de elemen ten blijft iets van aantrek kingskracht houden." Geen alcohol Ondanks de avontuurlijke kant van het zeilen houdt schipper Van 't Huil niet van te veel risico's: „De 'Vita No va' is vanwege haar negen ton toch een potentieel gevaar. Als ik een polyester jacht voor mijn boeg krijg - en ik heb een beetje vaart - dan gaat dat schip middendoor. Aan boord wordt daarom tij dens het varen in principe geen alcohol gedronken." Een goede voorbereiding is noodzakelijk evenals enige kennis van zaken. Joost van 't Huil moet lachen: „Als je bij een doorgewinterde zeiler 3 Joost van 't Huil het woord 'touwtje' gebruikt, dan word je overboord ge gooid. Er is natuurlijk een ty pe zeiler die niet weet waar hij mee bezig is en zichzelf in moeilijkheden brengt. Die gaat de Waddenzee op met een autokaart en komt dan boven op een zandbank te recht." De wedstrijd om de 'Ahold IJsselmeercup' is ontstaan als een geintje. Joost: Jeroen Smits, hoofd Information Ser- De boot van Jeroen Smits, 'de Schokker' vices AH, vond dat zijn schip sneller was dan het mijne. Toen meer mensen bij Ahold hoorden dat we tegen elkaar gingen varen waren er al snel meer schippers die mee wil- De Vita Nova' van Joost van 't Huil den doen. Uiteindelijk ble ven er toch nog maar drie over. Wout Kranenburg, ad junct-directeur Economi sche Zaken, was de derde deelnemer. Dat was al leuk voor de eerste keer." Jaarlijkse gezelligheid De eerste zeilwedstrijd om de 'Ahold IJsselmeercup' werd op zaterdag 16 septem ber gestreden. Na een tocht van ongeveer vier uur met windkracht 5 tot 6 keerden de drie strijdende schippers terug in de jachthaven van Monnickendam. Met Joost van 't Huil als winnaar. Ondanks enige technische problemen een prima mid dag, meent de winnaar, die onmiddellijk benadrukt dat de gezelligheid van meer be lang is dan het winnen. Er werd na afloop ook gezellig getafeld in een restaurant in Monnickendam. Als het aan Joost van 't Huil ligt wordt deze 'gezellig heidsrace' vanaf heden jaar lijks georganiseerd, te begin nen in mei 1990. Elke zeilen de Ahold'er is welkom. Dege nen die geen eigen schip be zitten, kunnen in Hoorn of Enkhuizen een schip huren. Voor informatie over deelna me aan de 'Ahold IJsselmeer cup' kunt u bellen met Joost van 't Huil, afdeling Opera tions, Albert Heijn, tel: 075- 59 24 51. Vervolg van pagina 4 deelnemers aan het desbe treffende project." AMS-mar- ketingcoördinator Gerard van Breen: „De eerste ge spreksronde met whisky-le veranciers in Engeland staat voor de deur. Aan dat project doen Argyll, Casino, Dansk en Ahold mee. Commercieel Directeur Hans de Leeuw van Gall Gall, de whiskyinko per van Argyll John Hooker en ik voeren het eerste ge sprek met de betrokken leve ranciers. John Hooker zal de onderhandelingen vervol gens namens AMS verder af ronden." Spijker AMS is niet het enige samen werkingsverband van retai lers in Europa. Er zijn op dit moment zeven verschillende Europese detailhandelsorga nisaties die zich met gebun delde inkoop bezighouden. Disselkamp: „Het verschil met de concurrenten is dat AMS niet centraal inkoopt. AMS coördineert, maar koopt zelf nog geen spijker in. De concurrenten hebben cen trale inkoopkantoren. Wij hebben een decentrale orga nisatie. De AMS-projecten worden door de inkopers van de partners zelf uitgevoerd. Uit de eerste contacten blijkt dat de leveranciers het AMS- concept erg interessant vin den. Alleen zijn ze veelal nog niet voorbereid. Ze praten wel over Europa 1992, maar ondernemers die in twee of meer Europese landen leve ren zijn er nauwelijks. De meeste zijn nog lang niet klaar voor de eenwording. Wij kunnen ze daarbij de hel pende hand bieden. En ons voordeel is dat we dat kun nen doen in de taal van de leverancier. Als een Zweedse fabrikant met ons wil praten over AMS, dan kan hij terecht bij onze Zweedse partner ICA en in het bijzonder bij de Zweedse marketingcoördi- nator. In Nederland weten al- alle inkopers bij Gall Gall, Etos en Albert Heijn en in het bijzonder natuurlijk Gerard van Breen hoe AMS in elkaar zit." V.l.n.r. Gerard van Breen (AMSprojectcoördhiator), Krijn Dorsman Commercieel directeur Albert Heijn en lid van de AMS-adviesraad) en DieteiDisselkamp (AMS-di- recteur)

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 5