Medewerkers verzetten bergen werk Ahold, Argyll en Casino realiseren crossparticipatie Medewerkers Argyll bezoeken Albert Heijn Bloemencentrale Woerden Albert Heijn introduceert nieuwe koffielijn: Flitsen pagina 3 Op 4 september jl. maakte Koninklijke Ahold nv bekend dat de Argyll Group PLC te Londen (Groot Brittannië), la Société Etablïssements Economiques du Casino-Guichard Perrachon et Cie. te St. Etienne (Frankrijk) en Koninklijke Ahold nv te Zaandam hun samenwerking wilden versterken en met het oog daarop belangen in eikaars aandelenkapitaal zouden nemen. Deze zgn. crossparticipaties zijn op 2 november 1989 gerealiseerd. In dat kader heeft Konink- Tegelijkertijd is Ahold op lijke Ahold in totaal 2 november 1989 in het 1.759.974 aandelen uit- bezit gekomen van gegeven, hetgeen 7,6% 15.321.585 aandelen Ar- van het geplaatste aan- gyll en van 1.582.038 aan delenkapitaal vertegen- delen Casino, respectie- woordigt. Argyll en Casi- velijk 1,6% van het aande- no houden ieder de helft lenkapitaal van Argyll en daarvan, t.w. 879.987 aan- 4% van het aandelenkapi- delen, ofte wel 3,8%taal van Casino vertegen woordigend. Enkele medewerkers van Ar gyll (Engeland) bezochten onlangs ons land om eens te kijken hoe de bloemen- en plantenverkoop bij han delspartner Ahold in elkaar steekt. Zij konden op 25 oktober jl. het hele proces doorlopen, onder leiding van R. van der Pol, R. Veldhuis en B. Ver burg van Albert Heijn. Een rondleiding langs kwekerij en, de veiling, de bloemen centrale van Albert Heijn in Woerden en daarna enkele fi lialen gaf een volledig beeld van het traject. Medewerkers van Argyll luis teren tiaar de uiteenzetting van een medewerker van Al- bert Heijn in de test winkel van de bloemencentrale de herkomst van het produkt. Je kunt koffie bijvoorbeeld niet verpakken in een heel modern jasje, zoals je bij after shaves en parfums nog wel eens ziet. Onderzoek heeft uitgewezen dat de consu ment wraarde hecht aan iets ouderwets in de verpakking. Ouderwets overigens in de goede zin des woords: gezel ligheid en vertrouwdheid zijn zaken die nu eenmaal on losmakelijk zijn verbonden met koffie." Veel werk verzet Voordat de Perla-koffie in alle filialen stond is er enorm veel werk verzet. Tom Heidman: „Zonder de inzet van alle fi liaalmedewerkers is een der gelijke omschakeling prak tisch onmogelijk. Van de ene op de andere dag moest het oude assortiment zijn verwis seld voor het nieuwe. Dat vergde ook nogal wat aan dacht en tijd van de mensen in de filialen." Ook Dolf Brü- nott onderstreept de inzet van zijn medewerkers bij de realisatie van de nieuwe Per- la koffie. „Als je nagaat hoe veel tijd er alleen al is be steed aan de verpakking van het produkt, dat is enorm. Ook de medewerkers van Marvelo zijn natuurlijk bij de hele operatie onmisbaar ge weest. Kortom, een samen werking die er mocht zijn!" 5. Nocere dat men inderdaad moet kun nen zien dat Perla een merk naam is en moet weten dat die bestaat uit verschillende soorten, moet de verpakking van de koffie ook die eenheid uitstralen", zegt Dolf Brü- nott. „Het ontwerpen daar van doen we overigens niet zelf, daar schakelen we een professioneel vormgevings- bureau voor in. De uiteinde lijke beoordeling en keuze la gen natuurlijk wel bij ons drieën. Koffieverpakkingen luisteren over het algemeen heel nauw. De verpakking moet duidelijk iets uitstralen van Promotie De nieuwe koffiefamilie van Albert Heijn wordt de ko mende tijd uiteraard extra onder de aandacht van de consument gebracht. Week- advertenties, een artikel in AllerHande, proeverijen in de filialen, displays in de win kel en niet te vergeten een zeer informatieve folder voor de klant waarin alle Perla-kof- fies uitgebreid zijn beschre ven. Maar ook raambiljetten en themahangers die de klant wijzen op de introductie van Perla koffie. Harry Bruijniks: „En niet te vergeten de koffie-spaarfol- der. Die is natuurlijk ook weer van de partij, want spaarzegels horen nu een maal bij koffie. Dat is typisch Nederlands. Die traditie wil len we bij Albert Heijn ge woon blijven voortzetten." Maandenlang is eraan gewerkt. Het resultaat: een totaal vernieuwde koffielijn van Albert Heijn, die vanaf begin november in de filialen staat en luis tert naar de merknaam Perla. Tom Heidman, Har ry Bruijniks en Dolf Brünott zijn de architecten van deze nieuwe koffiefamilie. Zij en hun mede werkers hebben zich lange tijd beziggehouden met de ontwikkeling van de nieuwe koffielijn. soorten tot en met de wat scherper geprijsde koffie die men dagelijks drinkt. Daar door is er een grote keuze mogelijkheid voor de consu ment. We hebben zelfs een maagvriendelijke koffie in het assortiment opgenomen, de Perla Extra Mild, verschil lende caffeïnevrije koffie- soorten alsmede gearomati seerde koffie met butter- scotch-smaak en koffie met chocolade/amandelsmaak. Voor wat de naamgeving van de koffiesoorten betreft zijn we in belangrijke mate afge gaan op de benaming van de koffieboon zelf. Zo is bijvoor beeld de naam Perla Arabica ontleend aan de soort bonen die in deze melange gebruikt is." Koffie-expert Geb IJskes van Marvelo is de rader ach ter deze nieuwe topkoffie binnen het Perla-assorti- ment. Verpakking Naast de grote variatie in kof fiesoorten moet Perla bij de klant overkomen als één hechte koffie-familie. „Om- reputatie die we ook in de toekomst graag willen be houden en versterken." „Daarom", vult Dolf Brünott, de verantwoordelijke man voor het ontwerpen van de verpakking aan, „kiezen we nu voor een totaal nieuwe koffielijn. Niet omdat we zelf dachten: laten we eens iets anders proberen, nee, de consument leek een beetje uitgekeken te zijn op het as sortiment dat wij hem boden. Dat merk je natuurlijk als eer ste aan de verkoopcijfers. Daarom hebben we eens on derzocht wat men nu eigen lijk vond van de AH-huis- merkkoffie." Duidelijkheid scheppen Dat onderzoek leverde een aantal opzienbarende zaken op. „Veel mensen weten bij voorbeeld niet dat Albert Heijn zelf zijn koffie brandt", zegt Tom Heidman. „Boven dien weten onvoldoende consumenten dat ons assorti ment AH-koffie nogal wat verschillende soorten omvat. Daarnaast gaf de goudkleuri ge verpakking verwarring over de positie die de AH- koffie inneemt te midden van andere, vergelijkbare mer ken. Kortom, het werd tijd om het roer om te gooien en het koffie-imago van Albert Heijn naar de klant toe een nieuwe injectie te geven." Zo'n ommezwaai in assorti ment en verpakking is een operatie die veel tijd vergt. Daarom zijn er vele maanden besteed aan de ontwikkeling van de nieuwe Perla koffie familie, zoals die nu in de schappen van de filialen staat. „De Perla-familie bestaat uit verschillende soorten kof fie", vertelt Harry Bruijniks. „Variërend van de duurdere „Consumentenonderzoek wees uit dat er ten aanzien van het koffiehuismerk het nodige moest veranderen. En omdat Albert Heijn een repu tatie heeft op koffiegebied willen we dat onze koffie ook in de komende jaren goed verkocht wordt", vertelt Har ry Bruijniks, product-group manager bij Albert Heijn. „Daarom een 'nieuwe' fami lienaam en een uitbreiding van het assortiment in een nieuwe verpakking." Onmisbaar Een produkt dat niet is weg te denken uit onze samenle ving. Zonder koffie een half mens zeggen veel mensen. Ook Albert Heijn weet daar alles van. „Koffie neemt in derdaad een zeer belangrijke plaats in in ons assortiment", zegt Tom Heidman, assorti mentsmanager bij Albert Heijn. „Dat is van oudsher zo gegroeid. Rond het einde van de vorige eeuw begon op richter Albert Heijn al met het melangeren, branden en Yilmaz Cicil verpakken van koffie. In de loop der jaren heeft AH zo een belangrijke reputatie op gebouwd op dit gebied. Een

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 3