Opening 100-ste franchisewinkel Albert Heijn CONCERNREGELINGEN GEDECENTRALISEERD Ahold Ahold en Europa DANKBETUIGING A. HEIJN niiniininin Ahold op Nieuwe Dag rubriek: van het Aandeel Ahold en Europese samenwerking Fresh Company nóg lekkerder Touwtrekken voor onthulling Adviesrecht voor OR'en SAH002000531 Flilsen Landelijk november 1989 Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 46e jaargang no. 10 November 1989 Oplage 45.000 Flitsen pagina 2 pagina 2 pagina 4 en 5 pagina 5 Op 24 oktober jl. werd in Groenlo de 100-ste fran- chisevestiging van Albert Heijn geopend. Voor de ze speciale opening was het nieuwe pand van fran chisenemer J. Dorman helemaal ingepakt. De negenennegentig franchisenemers die hem voor gingen, openden de nieuwe Albert Heijn-super- markt, door met een touw de verpakking weg te trekken. Drie jaar eerder dan gepland kon de 100-ste franchiseves- tiging geopend worden. In 1981 startte Albert Heijn met franchising. Dit sloeg zo enorm aan, dat het aantal ves tigingen in de erop volgende acht jaar alle verwachtingen overtrof. De 100-ste vestiging getuigt van de explosieve groei. De heer J. Dorman, eigenaar van de winkel, zet met deze Al- bert Heijn-vestiging de inge slagen weg voort. Voor 1990 rekent AH Franchising op een omzet van 1 miljard gul den. Negenennegentig franchise nemers trekken de 100-ste franchisevestiging van Albert Heijn open Aan de medewerkers van Ahold, Met ingang van 1 janua ri 1990 zal een deel van de arbeidsvoorwaarde lijke regelingen wor den gedecentraliseerd. De werkmaatschappij en zullen als gevolg daarvan zelf de inhoud van deze regelingen mogen vaststellen. Tot nu toe gebeurde dat op centraal niveau. Wat daar werd besloten ging meestal gelden voor alle werkmaat schappijen. De decentralisatie van de concernregelingen vloeit voort uit de opvatting van de Raad van Bestuur, dat de werkmaatschappijen zelf ver antwoordelijk zijn voor de bedrijfsresultaten. En daar horen ook de kosten van de bedrijfsvoering bij, met inbe grip van de arbeidskosten. Door een deel van de ar beidsvoorwaardelijke rege lingen te decentraliseren, krijgen de werkmaatschap pijen zeggenschap over een groter deel van deze arbeids kosten. ADVIESRECHT De directies van de werk maatschappijen hebben toe gezegd hun ondernemings raad het adviesrecht te zullen verlenen ten aanzien van elke regeling die zal worden gede centraliseerd. Daarbij gelden twee voorwaarden. Het ad viesrecht wordt alleen ver leend, indien in een werk maatschappij: - de centrale regeling ook nu al daadwerkelijk wordt toe gepast; - de desbetreffende arbeids voorwaarde niet in een CAO geregeld is. De volgende regelingen wor den gedecentraliseerd: uur suppletie-regeling bij over plaatsing; militaire dienst; le ningen/voorschotten; EHBO- vergoedingen; maaltijdver goeding bij overwerk en tij dens zakenreizen; individue le klachtenprocedure; func- tieverlichtingsregelingen (m.u.v. die bij herstructure ring van de functie); studie kostenvergoeding van 100%; reiskostenvergoedingen (woon/werk); regeling privé- auto voor zakenreizen; tele foonkostenvergoedingen; re gelingen afscheid bij pensio nering (niet de hoogte van de uitkering); regelingen bij ge boorte, huwelijk en overlij den; regelingen bij zaken ju bilea (niet de belastingvrije uitkering insigne/hanger); verhuiskostenvergoedingen; regeling aankoop ko- ohuis bij overplaatsing; cadeaubon nen; kerstpakket; buitenge woon verlof, (zie ook COR- Relatie) Nu alle plichtplegingen, re cepties en festiviteiten rond mijn 40-jarig zakenjubileum en afscheid als president van Ahold achter de rug zijn, wil ik niet nalaten u hartelijk te bedanken voor alle cadeaus en andere blijken van belang stelling die ik heb mogen ont vangen. Als van alle lof die mij bij die gelegenheden is toegezwaaid slechts een tien de op waarheid zou berusten, dan mag ik niet mopperen. Het bedrijf draait nu al een tweeëneenhalve maand zon der Heijn en zover ik het kan beoordelen gaat het nog steeds goed. Ik had eerlijk ge zegd niet anders verwacht en ik heb er alle vertrouwen in dat het goed zal blijven gaan. Ik heb 40 jaar met veel ple zier met u gewerkt en ik zal het bedrijf met erg veel ple zier blijven volgen. Dat laat ste kan van zeer nabij, want naar de mens gesproken word ik per 1 januari 1990 lid van de Raad van Commissa rissen. En dat is iets waar ik mij ten zeerste op verheug. Nogmaals mijn hartelijke dank en moge het u allen, zo wel zakelijk als privé, goed gaan. A. Heijn.

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 1