Zo maar Zo maar Zo maar Albert Heijn Bergeyk Aan de kassa verknocht Wijnen Blijft op de kleintjes letten Privacy Van kok naar AGF Eén van de elf Geen strand ligger Klassieke m uziek Kersvers en puur natuur 'Bels' pagina 12 Flitsen Het plaatsje Bergeyk ligt in een zuidelijk puntje van Brabant. Vlak bij de Belgische grens. De zachte g's zijn dan ook volop te beluisteren. Een zacht taaltje, dat Brabants, en de jonge mensen van de Albert Heijn jranchisevestiging in Bergeyk zijn al even aardig. Lissette van de Wijdeven houdt van avontuur en sport. De twintigjarige cais sière is een echte schaatsliefhebster. We kelijks is ze pirouette-draaiend te vinden op de kunstijsbaan van Eindhoven of Lom mei. Lissette: „Ik hoef niet met een be paald (wedstrijd-) doel te schaatsen; ik doe het puur voor m'n plezier. Jammer dat de winters hier zo zacht zijn, want op na tuurijs glijden is natuurlijk het mooiste." Op skies heeft ze nog niet gestaan, maar dat is wel haar volgende sportieve stap. „Dit jaar wil ik dolgraag op wintersport gaan, maar ik ben wel bang dat ik uit de lift kieper", zegt Lissette giechelend. Hoewel ze op verschillende afdelingen heeft gewerkt, zoals de afdeling zuivel en de vleeswaren, is ze aan haar kassa ver knocht. Volgens Lissette houdt dat meer in dan de meeste mensen denken. „Caissière zijn betekent ook veel administratiewerk, kassa's tellen en geld tellen." In haar vrije Matjan van Poppet houdt van klassieke muziek Ze heeft geen vaste vriend, maar besteedt haar energie liever aan haar geliefde com ponisten Handel, Brahms en Bach. Ze heeft het van geen vreemde, want ze komt van muzikale huize; vader zingt, broer speelt gitaar en moeder geniet mee, als het gezin zijn virtuoze kwaliteiten ten gehore brengt. Ambitieus is ze ook. Marjan volgt op dit moment de driejarige ondernemingsop leiding van het Centraal Opleidingsinsti tuut Levensmiddelenbranche. „Ik zou graag in de toekomst een leidinggevende functie willen bekleden", zegt Marjan. Dat neemt niet weg dat ze geniet van haar dagelijks werk, dat bestaat uit het voor raadbeheer van de kruidenierwaren en het leiden van de vulploegen. Marjan: „Het leukste vind ik de wijnen. De wijnstreek waaruit ze afkomstig zijn, het jaar waarin ze geoogst zijn, en de prachtige etiketten, dat vind ik allemaal heel boeiend. Ik lees er veel over en breid mijn kennis uit door mijn ervaring hier bij Albert Heijn." Vreemde eend in de bijt? „Een beetje wel", zegt Marjan schuchter, „maar ze accepte ren me hier goed." Wil Beekman: „Het bloed kruipt waar het niet gaan kan" Wil Beekman (31) is verknocht aan de zaak en kruidenier in hart en nieren. „Hier voor heb ik negen jaar lang een eigen kaas speciaalzaak gehad in Eindhoven", vertelt Wil. „Die heb ik van de hand gedaan toen ik de kans kreeg om bij m'n broer (eige naar van de AH-franchisewinkel Bergeyk) in de zaak te komen. Dat was geen stap in het duister. Het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan; ik heb altijd weer terug gewild in de supermarkten." Zijn werk is zijn hobby en dat zal wel altijd zo blijven. Wil wil wel en maakt meer dan vijftig uur per weck. Dat betekent weinig vrije tijd, laat staan vakanties. Wil: „Ik mis dat ook niet echt, daarbij komt dat ik geen mens ben om in twee weken tijd vier tot vijfduizend gulden over de balk te gooi en." Wat hij leuk vindt? Kinderen, voetbal len en auto's. Ook in die volgorde, want hij ziet z'n kroost weinig. Hij is stapel op zijn twee dochtertjes en besteedt er iedere vrije minuut aan. Verder heeft Wil, volgens zijn vrouw, een automanie. „Binnen een jaar ben ik een auto beu, en dan moet er weer een ander komen", zegt Wil. „Nu rijd ik een Mitsubis hi Galant Herzerg, 1800 GL." Waar hij vooral op let is degelijkheid en zitcomfort; hard rijden interesseert hem niet. Met een goede voetbalwedstrijd op TV kan Wil zich uitstekend amuseren. Maar verder dan de buis reikt zijn hobby niet. Wil zal zich niet gauw op de sportvelden begeven. Het liefst zit hij lekker thuis. Wil: „Ik ben een echte privacy-jongen. 's Avonds lek ker de gordijnen dicht, benen op de bank en voor niemand thuis, dat vind ik pas écht genieten." De 'Nijmeegse Vierdaagse' heeft hij nog niet gelopen. Dat is wat te veel van het goeie", zegt de 22-jarige Eric Aarts. „Maar wandelen in de bossen vind ik heerlijk: de natuur in deze omgeving is ook zo mooi." Al vijf jaar werkt hij op de groente-afde ling, zij het met een onderbreking vanwe ge zijn diensttijd. Van oorsprong is hij kok, maar na zijn interne AGF-opleiding bij Al- bert Heijn is groente zijn vak. Eric: ,Je moet de klant kunnen adviseren over be reidingswijzen van bepaalde groenten, maar bijvoorbeeld ook het smaakverschil weten tussen een bintje en een dorë." Hoewel Eric zijn werk als hobby ziet, mag hij graag genieten van een popconcert of film. Dire Straits, Bob Dylan, Van Morrison, hij heeft ze allemaal gezien. Eric is op één na de jongste uit een gezin van elf kinderen. Veel van zijn vrije tijd brengt hij dan ook door met zijn broers en Eric Aarts komt uit een gezin met elf kit deren Lissette van de Wijdeven is verwoed schaatsliefhebster tijd kijkt Lissette graag TV. Neighbours, Flying Doctors en Dynasty zijn haar favo riete series. Dallas heeft afgedaan: „Dat is te veel hetzelfde", vindt Lissette. Ze woont nog bij haar ouders thuis in Bergeyk en is de jongste uit een gezin met drie kinderen. Met haar oudste broer is Lissette vorig jaar naar Portugal op vakan tie geweest. „Ik ben geen strandligger", zegt Lissette. „Ik houd ervan om monu menten te bekijken en de cultuur van zo'n land te leren kennen." Volgend jaar wil Lissette naar de Canarische Eilanden, want 'vlieg er eens uit' bevalt haar prima. Even- aLs haar werk. „Er is hier een heel fijne sfeer, en ik doe mijn werk ontzettend graag", besluit Lissette. Eigenlijk is ze een buitenbeentje. Marjan van Poppel (22) werkt weliswaar met ple zier op de afdeling Kruidenierswaren, maar haar hart gaat uit naar klassieke mu ziek. Ze heeft dan ook maar één hobby en dat is piano en orgel. Marjan bespeelt on der andere het kerkorgel in Bergeyk en ze heeft een studie van respectievelijk acht jaar piano en vier jaar orgel achter de rug. „Ik overweeg om misschien ooit nog wel eens verder te gaan in muziek", zegt Mar jan. „Conservatorium is praktisch gezien wat moeilijk, want dat is een dagopleiding, maar ik zou graag dirigent willen zijn voor zo'n groot en machtig koor." zusters. „Een groot gezin is heel gezellig", zegt Eric, „maar het is onvermijdelijk dat er groepjes worden gevormd. Iedereen heeft nu eenmaal zijn voorkeuren. Echt in het buitenland is hij nog nooit geweest." Eric: „Die behoefte zal wel komen, als ik er ooit een keer geweest ben. Dan zou ik het liefst naar Amerika gaan, dat is zo groot en onbekend." Op dit moment kan hij zijn geld wel beter gebruiken. Eric spaart, om dat hij graag op zichzelf wil gaan wonen. Hij is druk doende met het opknappen van meubels en het aanschaffen van potten en pannen. De toekomst ziet hij rooskleurig in. Eric: „Ik ben bezig met een flatje in Valkens- waard en ik hoop ooit nog eens hogerop te komen binnen Albert Heijn." klant niet misgrijpt naar een pak melk of yoghurt en ze is verantwoordelijk voor de bestellingen op die afdeling. Elly woont nog bij haar ouders thuis op de boerderij in Hoge Berkt en ze is de oudste van drie dochters. Thuis steekt ze graag de handen uit de mouwen en helpt ze de varkens voeren en de hokken schoonma ken. Haar grootste liefdes zijn haar vriend Peter ('Peer' op z'n Brabants) en haar paard 'Shadira Xamar'. „Mooie naam hé?", zegt Elly vol trots. „Hoe ik daaraan kom? Ik heb gewoon een vel papier gepakt en ben gaan puzzelen met namen. Als ik haar roep is het gewoon Saartje hoor", zegt Elly la chend. Ze besteedt veel van haar tijd aan haar lievelingsdier: bijna iedere avond en het weekend draaft ze als het even kan met Saartje door de bossen. „Da's het schoonst", aldus Elly op z'n Brabants. Haar vriend Peter werkt thuis bij zijn ou- j ders op de boerderij. Met hem mag ze graag uitgaan en naar de film. Elly: „De film met Sylvester Stallone vond ik prachtig, die was wel zielig hoor, daar heb ik echt bij zitten janken." In januari gaat ze met haar vriend Peter naar Limburg. Daar verheugt j ze zich op. Veel over de grens is ze echter i niet geweest. ,Ja in 'Bels' (Belgie)", grin- nikt Elly, „maar da's hier een half uurtje vandaan." Kersvers van de middelbare school is Elly van Ekert Elly van Ekert (18) werkt op de zuivelaf- deling en is kersvers in dienst. Na haar middelbare-schoolopleidng (INTAS) kon ze meteen via het arbeidsbureau terecht bij Albert Heijn, waar ze nu sinds twee maanden werkt. Zij zorgt ervoor dat de

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 12