ORKAAN HUGO RAAST DOOR BI-LO GEBIED Albro overweegt export kennis en produkten Ahold-supermarkten na ramp weer snel open AHOLD WINT KORT GEDING - AH Franchising, een successtory Kok-Ede schenkt NZR geldbedrag Terug naar de wortels van Etos Zo maar Gall Gall Zaandam mmm UNIEKE DIEPVRIESDEEG-BAKKERTj ALBRO IN GEBRUIK GESTELD Personeesblad Koninklijke Ahold nv 46e jaargang no. 9 Oktober 1989 Oplage 45.000 pagina 2 SAH002000529 Flitsen Landelijk oktober 1989 pagina 5 pagina 11 pagina 12 De orkaan Hugo heeft vorige maand dertig supermark ten van BI-LO in de steden Charleston en Columbia (South Carolina) en Charlotte (North Carolina) bescha digd. Vijftien daarvan liepen zware schade op in de vorm van opengereten daken, vernielde etalageruiten en ont zette muren. De orkaan richtte in veel winkels complete ravages aan. Schappen werden omver ge blazen, plafonds kwamen naar beneden en er ontstond veel waterschade als gevolg van de hevige slagregens. In het getroffen gebied bevin den zich in totaal 83 BI-LO supermarkten. Bij de meeste daarvan werd het BI-LO logo van de gevels geblazen. Nie mand van de medewerkers raakte gewond. Op dit mo ment is nog één BI-LO super markt gesloten. De schade, die geraamd wordt op 10 mil joen dollar, wordt voor het overgrote deel gedekt door de verzekering. Voorafgegaan door een vloedgolf van 6 meter hoog daverde de orkaan Hugo in de nacht van 21 op 22 sep tember over de stad Charles ton in South Carolina. De or kaan trok vervolgens via Co lumbia en Charlotte naar het noorden en liet daarbij een spoor van vernielingen ach ter. BI-LO districtsmanager Rusty Streetman bevond zich tijdens de orkaan in Charles ton, ten huize van z'n collega Rick White. Streetman: „De hele orkaan heeft zes uur lang geraasd met snelheden van meer dan 140 mijl per uur (ongeveer 225 kilometer per uur, red.). Toen het oog van de orkaan ons na drie uur be- Vervolg op pagina 4 BI-LO filiaal 78 iti Aloncks Corner na de orkaan Met het afbakken van een enorme bake-off krakeling stelde Ahold- president Pierre Ever- aert op 29 september de nieuwe Albro diep vriesdeeg-bakkerij in Zwanenburg officieel in gebruik. Deze unie ke bakkerij produceert bake-off produkten via drie computergestuur de produktielijnen. Per jaar kan 5000 ton inge vroren halffabrikaten worden geproduceerd die door de afnemers worden afgebakken tot broden, stokbroden en kleinbrood. De Albro Bakkerijen die worden beschouwd als de grootste Nederlandse producent van bake off- produkten, beschikken nu over één van de meest unieke diep- vriesdeeg-bakkerijen in Europa. Albro beschikt nu niet alleen over Bakgemak, het unieke afbakprocédé waarop we reldwijd patent is aange vraagd, maar ook over uitste kende eigen opleidingsfacili teiten en vooral over vol doende produktiecapaciteit. Met deze ingrediënten kan men wereldwijd hoge ogen gooien in de snel groeiende markt voor bake off- produk ten. Evenwichtige produktie-omgeving De bakkerij is gehuisvest in een fris en eigentijds pand, waarvan het opmerkelijk vriendelijke interieur werd ontworpen door Albert Heijn Store Design. Bij het ontwerp is ernaar gestreefd een even wicht tot stand te brengen Vervolg op pag. 3 Met het afbakken van een enorme krakeling stelde Ahold-president Pierre Ever- aert de nieuwe diepvriesdeeg- bakkerij van Albro in gebruik in Zwanenburg. Daarmee kwam hij tevens in bet bezit van bet erkende Albro-vakdi- ploma. V./.n.rAlbro-directeur T Winkel, drs. P.J. Everaert en L. Steenland, manager Bake Off De president van de Haarlemse rechtbank, mr. H.F. van den Haak, heeft vorige week alle eisen van Asko Deut sche Kaufhaus in het kort geding tegen Ahold afgewezen. Asko wilde via de rechter voortzetting van de onder handelingen met Argyll, Casi no en Ahold over Europese samenwerking afdwingen. Eind augustus braken Argyll, Casino en Ahold de gesprek ken met Asko af, toen bleek dat het Duitse bedrijf zonder overleg 12% aandelen Ahold had gekocht. Met die koop zette Asko zichzelf buiten spel. „Samenwerking moet gebaseerd zijn op vertrou wen en dan kun je niet achter de rug van je potentiële part ner aandelen gaan kopen", al dus RvB-lid F.I. Ahlqvist. Via de rechter probeerden de Duitsers alsnog samenwer king af te dwingen. Men be riep zich daarbij op een Let ter of Intent die wel in con cept was opgesteld, maar nooit door de betrokken be drijven is ondertekend. De eerste stelling van Asko was dat er een mondelinge over eenkomst was gesloten tus sen partijen, die moest wor den nagekomen. De tweede stelling van Asko was dat, als er al geen overeenkomst was, in ieder geval de onderhan delingen over de toelating van Asko tot AMS al zover wa ren gevorderd dat Ahold de ze niet meer mocht afbreken. De rechter dacht daar echter anders over. „De president is van oordeel dat Asko door zijn handelwijze (nl.: het ach ter de rug van Ahold om ver werven van een 12%-pakket aandelen Ahold - red.) het za kelijk vertrouwen van Ahold zodanig op de proef heeft ge steld, dat voortzetting van de onderhandelingen van Ahold niet kan worden gevergd, al thans dat Asko niet met een beroep op goeder trouw Vervolg op pag. 2

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 1