Werkmaatschappijen AFSCHEID ALBERT HEIJN IN BINNEN- EN BUITEN- Nieuwe 'koeldoos' in Ede gigantisch doorgeefluik Opleidingen F.M.A. en F.M.K. afgerond met certificaat LAND AFSCHEIDS- iïVBÊMBBËÊÊÊÊKÈÈÊSÊÊitMA TOURNEE Kok-Ede Albert Heijn pagina 10 Flitsen Koud karweitje 'Een doos in een doos', als het ware een compleet uitgehold gebouw waar binnenin een koelruimte is gemaakt met een opper vlakvan 2.300 m2. Dat is de nieuwe situatie waarin het koel-distributiecentrum van Kok-Ede verkeert, een prima uitgangssituatie overigens waar een ingrij pende operatie aan voor afging, ingegeven door de nuchtere constatering dat de oude toestand geen ruimte liet voor uitbrei- ding. Die nieuwe enorme 'koel doos' is al vanaf 8 april in ge bruik, het gehele gebouw is geconditioneerd op 2 graden Celsius („je moet je er wel op kleden, het is er fris") en bij de ingangen zijn zogenaamde dockshelters geplaatst, rub beren flappen opdat de koel- keten gesloten blijft. Bij het koeldistributiecentrum wor den dagelijks zo'n 1.000 ver schillende artikelen waaron der, om maar wat te noemen, kaas, vlees, salades of desserts vanuit het hele land aangele verd, om van daaruit naar de klanten van Kok-Ede (groot verbruikers zoals bejaarden centra) verzonden te wor den. Zo gaat het nu al, maar daarmee is de capaciteit van de 'koeldoos' (driemaal gro ter dan voorheen) bepaald niet uitgeput. Inmiddels kan dan ook Albert Heijn Groot verbruik als gebruiker/afne mer daarbij gerekend wor den, begin 1990 gevolgd door de vijf regionale vers- centra gevestigd in Amster dam, Rotterdam, Nieuwe- gein, Ommen en Born. Nu nog werkt GVA soms met externe distributeurs en hou den de verscentra eigen voorraden, met een relatief beperkt assortiment als na deel. Overzichtelijker Het concentreren van de aan- en afvoer van noodzakelijker wijs gekoelde produkten op één punt heeft voor de hand liggende voordelen: een ho gere omloopsnelheid en een groter assortiment bijvoor beeld. Het mes snijdt aan twee kan ten, met de nieuwe 'koel doos' kan ook efficiënter ge werkt worden. Waar vroeger een opdracht verdeeld moest worden over sub-magazijn- tjes met meerdere betrokken medewerkers, kan nu een karwei door één persoon of ploeg overzichtelijk afgehan deld worden. De normale aanloopproblemen van de nieuwe koelcentrale zijn ach ter de rug. samen te vatten onder de kreet 'het gaat goed'. De ongeveer 15 medewer kers die direct bij het 'koelen' betrokken zijn, zullen bin nenkort nieuwe collega's kunnen begroeten, tenslotte zal de uitbreiding van de ca paciteit ondanks een verho ging van de efficiëntie ook re sulteren in een groei van de werkgelegenheid. De rigoureuze verbouwing van het Kok Ede-pand aan de Dieselstraat en het inrichten van het koelcentrum zijn uit gevoerd door de Technische Dienst van Kok-Ede in sa menwerking met Technical Supplies Ahold. In de toekomst zullen de kaderleden en de F.MA.'s een verant woordelijke positie binnen de filialen gaan innemen. De heer Huub v.d. Putten, ad junct-directeur, legde hier tijdens zijn toe spraak voor de geslaag den van de F.MjV.- en F.M.K.-opleidingen de nadruk op. Op woensdag 30 augustus fe liciteerde hij namens het Area-team de 39 succesvolle deelnemers van de opleidin gen. die op die dag hun certi ficaten kregen uitgereikt door hun zonemanager. De volgende cursisten kregen een certificaat: N. Zonder van, N. Stavast. C. Uiten- broek, M. Visser, A.G. de Vries, G. Kooien, J. Blijleven, E. Schipper, M. Calia, A. Jet ten. M. Mourik. P. 't Hart, R. Neukerk, A. Stalenburg, R. Rademakers, E. van Looy, J. Zuyderwijk, J. Wanders, R. Smit, W. van Willigenburg, P. Vos, W. Wenkenbach, P. Scholtes, N. Hooymans, J. De- genkamp, E. Bos, W. Knijnen- burg.J, v.d. Meer, R. Menger, M. Buis, H. Gaertner, A. Reijm, J. van Blitterswijk. E. Groenen, E. Jansen, R.Lems, P. Romijn, R. Vrolijk, C. Ham- minga. A Heijn schudt de hand vanJ.C. Nijdam van hetAhold Compu ter Centrum. Hij deed dat op een speciaal ingelaste afscheidsre ceptie voor de medewerkers van de hoofdkantoren in Zaan dam 12 september jl. De op 1 september teruggetreden Èhold-pre- sident A. Heijn heeft vorige maand tijdens een rondreis afscheid genomen van de Ame rikaanse werkmaatschappijen Zowel bij BI- LO, GFS als FNS werd de oud-Ahold-president een warm onthaal bereid. Zijn betekenis voor de Amerikaanse werkmaatschappijen werd uitvoerig belicht en hij kreeg uitbundi ge lof toegezwaaid. Tot de vele cadeaus voor Heijn behoorde o.a. dit schilderij. Het werd hem overhandigd door BI-LO-directeur Marshall Collins. De scheidende president werd tijdens zijn afscheidstoumee onder meer vergezeld door familieleden, leden van de Raad van Be stuur en het dagelijks bestuur van de Centra le Ondernemingsraad.

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 10