I I |_|jTjXX ALBERT HEIJN TREEDT TERUG Albert Heijn vernoemt stichting naar zijn broer ■■■IlilllB 'De Stichting Gerritjan Heijn Fellowship' Flitsen Landelijk september 1989 Personeelsblad Koninklijke Ahold nv IHSSlJ H 46e jaargang no. 8 U II H prpa September 1989 I NjÉj "V P pvij Op 1 september jl. is Albert Heijn na 40 jaar Ahold teruggetreden als president van de Raad van Bestuur. Dat gebeurde op een feestelijke bijeenkomst in en om Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Het vertrek van Heijn luidt het begin van een nieuw tijdperk in. Voor de eerste keer in het 102-jarige be staan van het bedrijf zit er geen Heijn meer in de top. Toch verdwijnt A. Heijn niet definitief van het Ahold-toneel. Op 1 januari 1990 treedt hij toe tot de Raad van Commissarissen, zodat het bedrijf kan blijven profiteren van zijn kennis en ervaring. Flitsen besteedt deze maand ruimschoots aandacht aan het af scheidsfeest van de Ahold-president. FotoA Heijn krijgt een mande oratie op z'n afscheidsfeest. V.Ln.r. RvB-lid P.J. van Dun, mevrouw f ieijn-iingvi. -\. Heijn, mevrouw O Heijn en A Heijn Jr. Zie pagina 8, 9 en 16. „Ik wil van deze gelegenheid gebruik maken om de naam van mijn broer blijvend aan Ahold te verbinden. Ik geef de stichting daarom bij deze de naam: De Stichting Gerritjan Heijn Fellowship" Met deze woorden doopte A. Heijn het cadeau dat hij van zijn opvolger P.J. Eve- raert namens Ahold kreeg aangeboden bij zijn afscheid: een stichting, die kinderen of echtgenoten van Ahold-me- dewerkers in staat zal stellen om een opleiding te volgen aan de Cornell University, in Ithaca, New York. Doel van de stichting is om elk jaar een kandidaat gedurende een se mester aan Cornell te laten studeren. Het ene jaar een kind of echtgenoot van een Nederlandse Ahold-mede- werker, het andere jaar een kind of echtgenoot van een Amerikaanse Ahold-mede- werker. „Waarom juist kind of echtgenoot en niet de me dewerker zelf? De reden is simpel: voor Ahold-mede- werkers zijn er al voldoende studiemogelijkheden", aldus Everaert. De nieuwe Ahold- president overhandigde zijn voorganger een oorkonde waarin een donatie van 125.000 dollar aan de stich ting werd toegezegd. Eve raert nodigde Heijn vervol gens uit een passende naam voor de stichting te beden ken. Met deze opgave bleek de jubilaris weinig moeite te hebben. „Ik denk dat het goed is deze stichting de naam te geven van iemand die we juist op een dag als vandaag zo erg missen. Ik ben ervan overtuigd dat hij deze hommage bijzonder op prijs gesteld zou hebben. Gerrit Jan heeft altijd een warme be langstelling voor onze oplei dingsactiviteiten gehad. Ik hoop dat er tot in lengte van jaren familieleden van Ahold- medewerkers, dank zij de Stichting Gerritjan Heijn Fel- lowschip met veel genoegen aan Cornell University zullen studeren." EISEN In aanmerking voor een stu diebeurs van de Stichting ko men (pleeg Jkinderen of echtgenoten van Ahold-me- dewerkers die minimaal 35 uur per week werken en mi nimaal 1 jaar in dienst zijn. Verder mag de kandidaat niet Vervolg op pagina 2 Drs P.J. Everaert overhandigt A Heijn de oorkonde waarin de donatie aan De Stichting Gerrit Jan Heijn Fellowship' wordt bevestigd. Rechts gast vrouw Arme Wil B/ankers.

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 1