AC RESTAURANTS ZELFSTANDIG Veel belangstelling bij opening van Regionaal Verscentrum Ommen >rw"',wf«v5- Ondanks tijdstip van zeven uur in de ochtend: Positieve reacties COR, OR AC Restaurants en vakbonden Flitsen pagina 3 ontbijlbttffet Ontwikkelingen Maatschappelijke ontwikke lingen worden tevens nauw lettend in het oog gehouden. Vroegtijdig inspelen op vra gen van klanten naar nieuwe produkten is belangrijk. Van daar de uitbreiding van het assortiment exotisch fruit en de aandacht voor biologisch dynamische produkten en bereide maaltijden. Om nog eens de nadruk te leggen op verse en nieuwe produkten, kregen alle be zoekers van de openingsma nifestaties na afloop een fraaie doos met exotisch fruit mee naar huis. Uiteraard 'ka kelvers' zoals Frank Tros be nadrukte! Drie manifestaties „We hebben ons wel eens afgevraagd of ge nodigden zo gek zou den zijn om 's morgens zo vroeg uit bed te ko men voor een ope ning", aldus commer cieel manager Frank Tros van de hoofdgroep Vers. Het splinternieu we regionale verscen trum (RVC) in Ommen hield een bijzondere opening. Klanten en andere relaties werden 's morgens vroeg om zeven uur al verwacht. Het vroege uur bleek geen belemmering. De belangstelling voor een kijkje in het moderne verscentrum was groot. Het RVC in Ommen is het dis tributiecentrum (met een oppervlak van 850 m2) van verse en dagverse produkten bestemd voor grootverbrui kers in Noord-Nederland. koelcellen diverse produk ten gecombineerd worden tot één aflevering bij de klant. Vervolgens wordt per klant de bestelling met groente, vlees, zuivel en wat al niet meer, in een van de vijf vrachtwagens gezet. Na en kele uren is de complete be stelling al weer op weg naar de klant. In Ommen werken in totaal elf mensen die de distributie van produkten naar de klan ten zo efficiënt en zo snel mo gelijk verzorgen. Opzet is de klanten 100 procent service te bieden. Dus biedt het RVC een assortiment dat geheel is afgestemd op de wensen van de klant, met een hoge kwali teit, tegen een redelijke prijs. Inkopers van instellingen en horeca bestellen nu dus op één adres, krijgen maar één keer een vrachtwagen voor de deur met alle bestelde produkten en één factuur. Kelderman: „Dat betekent minder telefoontjes, rust aan de achterdeur en rust op de administratié." Ommen bevoorraadt instel lingen en horeca in het ge bied ten noorden van de lijn Lelystad, Harderwijk, Apel doorn, Zutphen en Groenlo tot en met de Waddeneilan den. Enkele maanden geleden ver huisde het verscentrum van Steenwijk naar Ommen. Toe nemende vraag naar verse produkten, de behoefte aan vernieuwde koelsystemen en betere aan- en afvoermoge- lijkheden waren redenen om te kiezen voor een nieuw pand in Ommen. In januari werd het pand gehuurd. Bin nen zes tot acht weken was de verhuizing gerealiseerd. In Ommen wordt dus al en kele maanden gewerkt. Per week worden 30.000 kg ver se produkten verwerkt. Toen de startfase was afgesloten en alles naar wens ging, werden in een week in juni drie iden tieke openingsmanifestaties gehouden. Relaties van HIC en Instel kwamen 14 juni naar Ommen, van Albert Heijn Grootverbruik 20 juni en van Kok-Ede 21 juni. De belangstellenden kwamen van heinde en ver. Op 14 juni kwamen 95 mensen naar Ommen en op 20 en 21 juni respectievelijk 100 en 170. Manager Freek Schutten van het verscentrum verwelkom de de genodigden. „Wij stel len het op prijs dat u in zo'n groten getale bent gekomen, op zo'n vroeg uur. Dat tijd stip hebben we gekozen om u een indruk te geven van wat hier zoal gebeurt. Wij zijn namelijk elke morgen zo vroeg." Na een kijkje in de drie koel cellen met verschillende temperaturen, geschikt voor de diverse versgroepen, ging het gezelschap naar het nabij- de na het ontbijt het één en ander over de organisatie van deze groep. Dagelijks onder houdt het RVC contact met de klant. Bestellingen vóór 12 uur gedaan worden de volgende morgen bij klant bezorgd. Leveranciers van de diverse verse produkten worden di rect na de bestelling bena derd. Honderd stuks varkens lapjes van elk 80 gram of 125 biefstukken van 120 gram. Het kan allemaal. Zij brengen 's nachts en 's morgens de verse produkten naar het verscentrum, waar in de V.l.n.r. S. Eitsmctn (hoofdPZLIAJHIRA(, F,. Bezaan, RvB-IidR. Zwartendijk. Th. TV. van Tulpen, K. Kuisch enj. btrengman (fzj. up ae rug gezien jone öwmutv i cc//v en Jan van der Wiel (COR). Vervolg van pagina 1 dertig AC Restaurants, waar van zestien in Nederland, dertien in België en één in Duitsland. En die kopers ble ken zich uiteindelijk dichter bij huis te bevinden, dan me nigeen had verwacht. Afgesproken is dat de over dracht van de AC Restaurants niet leidt tot gedwongen ont slagen. Alle medewerkers be houden hun functie en een gelijkwaardig arbeidsvoor waardenpakket. Bovendien wordt een sociaal fonds ge sticht ten behoeve van werk- gelegenheidsbevorderende maatregelen. Het hoofdkan toor van AC Restaurants blijft voorlopig gevestigd in het Marvelo-gebouw in Zaan dam. Bij AC Restaurants werken in totaal 1.800 men sen. Kaal R. Zwartendijk, lid van de Raad van Bestuur, maakte tij dens de overlegvergadering waarop het advies van de COR en de OR AC Restau rants werd uitgebracht, dui delijk dat het voor de Raad van Bestuur geen eenvoudi ge beslissing is geweest om AC Restaurants te verkopen. „Zoiets doet altijd een beetje pijn en als het een grote werkmaatschappij betreft doet het extra pijn, maar ik ben ervan overtuigd dat AC Restaurants een goede toe komst tegemoet gaat. De dochter is nu groot genoeg om het ouderlijk huis te ver laten. We kunnen met eer af scheid nemen." Zwartendijk prees de grote betrokken heid van de COR, de OR AC Restaurants en de speciale OR-commissie die het advies voorbereidde. „Ik neem m'n petje voor hen af. Er is onge lofelijk veel werk verricht, ook achter de schermen. Het is een schoolvoorbeeld van hoe we met z'n allen tot een moeilijke beslissing zijn ge komen. Daar hebben wij het nodige van geleerd", zo zei Zwartendijk, die, als het aan voorzitter Hans Geldermans van de OR AC Restaurants ligt. binnenkort naar een pruik zal moeten uitzien. „Ik hoop dat er een tijd komt dat de heer Zwartendijk vertwij feld de haren uit het hoofd trekt omdat hij zo'n fantas tisch bedrijf heeft verkocht", aldus de OR-voorzitter. Het antwoord van Zwartendijk: „Dat hoop ik ook, want dat betekent dat het goed gaat met AC Restaurants. En dat zou ik erg plezierig vinden, ook al loop ik er dan wat kaal bij!" Commercieel manager' hoofdgroep Vers Frank Tros (l) met naast hem commer cieel directeur Kok-Ede F.J. Visser middenen marketing en PR-manager H.T.M. Duis van Kok-Ede gelegen restaurant Huzen. Daar stond een 'kakelvers' ontbijtbuffet gereed. Directeur J.H. Kelderman van de hoofdgroep Vers van Grootverbruik Ahold vertel-

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 3