Hoogste punt nieuw hoofdkantoor Voorstel nieuwe winstdelingsregeling AC RESTAURANTS ZELFSTANDIG A. Heijn zakt met jongeren de Zaan Sportdag Vers Vlees Groep Hans Gazemier speelt geen Sinterklaas Record grootste brood maaltijd 'Een ondeugend bengel' passeerde o.a. het ge boortehuis van de heer Heijn. Jong' en 'oud' bespraken verleden en heden van Ahold. Maar ook de toekomst werd besproken; hoe kan het anders met zo veel jong bloed aan boord. Het werd een boeiende maar vooral gezellige middag. Zie pagina 8 en 9 Ahold-medewerkers krijgen recht op één of meer fracties van het Ne derlandse bedrijfsresultaat van Ahold. Een fractie is 1 miljoenste deel van het bedrijfsresultaat. Bij een Nederlands bedrijfsresultaat van 150 miljoen, bedraagt een fractie dus 150,-. Het aantal fracties dat ie mand krijgt, zal bepaald worden aan de hand van het uurloon. Part-timers ontvangen winstdeling naar rato van het aantal gewerkte uren. Zie verder pagina 2 Half juni werd het hoogste punt bereikt van het nieu we Ahold-kantoor aan de Albert Heijn-weg in Zaan dam. Het feit werd gevierd met een feestelijke bij eenkomst van bouwers, van Ahold-vertegenwoor- digers en andere genodig den. Verwacht wordt dat het kantoor, dat plaats zal bieden aan ongeveer 125 personen (Raad van Be stuur en stafdiensten), in Aan de vooravond van zijn afscheid als presi dent ging de heer A. Heijn met vijf jeugdi ge Ahold-medewerkers de Zaan op. De histori sche stoomsalonboot De Centrale Ondernemingsraad en de OR van AC Restaurants hebben 20 juli jl. positief geadviseerd over het voornemen van de Raad van Bestuur om de aandelen van AC Restaurants over te dragen aan de twee huidige directeuren E.W. Bezaan en R. Ruisch en aan Th.N. van Fulpen, controller van de LIA/HIRA-groep. Ook de betrokken vakorgani saties hebben inmiddels positief gereageerd op de verzelfstandiging van AC Restaurants. De over drachtvan de aandelen zal waarschijnlijk nog deze maand plaatsvinden. april 1990 in gebruik ge nomen kan worden. Op dit moment wordt de laat ste hand gelegd aan de be kleding van de buitenkant met Spaans graniet. „Dat zal het kantoor een heel fraai uiterlijk geven", al dus L. Oranje van het Ahold-projectteam dat de bouw begeleidt. „Het wordt één van de gezichts bepalende gebouwen bo ven het Noordzeekanaal!" Met de verkoop van AC Res taurants komt er min of meer een einde aan de ruim 65- jarige horeca-traditie bij Ahold. Min of meer, want het afscheid is niet helemaal vol ledig. De twee restaurants op de Zaanse Schans in Zaan dam: 'De Hoop Op d'Swarte Walvis' en 'De Kraai' alsmede de Vaco-fabriek in Geel (B), vallen buiten deze zgn. Mana gement Buy Out (MBO). Formosa In 1923 zette Ahold (toen nog Albert Heijn nv) de eer ste stap in de horecasector met de aankoop van de tea room 'Maison Ledeboer' in het centrum van Amsterdam. Het etablissement werd als NV Formosa bij AH ingelijfd. Onder deze NV ressorteer den later ook andere restau rants, waaronder de Albert's Corners. In 1969 werd de naam NV Formosa gewijzigd in Albert Heijn Restaurants. Zes jaar later kreeg deze werkmaatschappij de naam AC Restaurants. De restau rants in de binnensteden werden gesloten en AC Res taurants ging zich toeleggen op de bouw van restaurants langs de snelwegen. Begin dit jaar kwam de Raad van Be stuur tot de conclusie dat het exploiteren van restaurants niet tot de kernactiviteiten van Ahold behoort. Vanaf dat moment werd gezocht naar geschikte kopers voor de Zie verder pagina 3 Positieve reacties ORAC Restaurants en vakbonden pagina 15 Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 46e jaargang no. 7 Augustus 1989 Oplage 45.000 pagina 4 SAH002000526 Flitsen Landelijk augustus 1989 pagina 14 pagina 12

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 1