Werkmaatschappijen Anderhalfjaar lang elke dag wat anders op brood AH Grootverbruik toont betrokkenheid bij 25-jarige NVK Kwaliteit uitgangspunt bij Master Men's Gift-Shop HIC Grootverbruik Albert Heijn pagina 14 Flitsen De Nederlandse Ver eniging voor Voedings- en Keukendeskundi gen (NVK) bestaat dit jaar 25 jaar. Voor Albert Heijn Grootverbruik een reden om, samen met het 40-jarig jubile rende Kok-Ede, blijk te geven van de hechte sa menwerking die er tus sen deze beroepsver eniging van instellings koks en Grootverbruik Ahold bestaat. „Wij wil len graag optimaal sa menwerken met onze klanten", vertelt de heer W. van Manen, commercieel directeur van Albert Heijn Groot verbruik in Breukelen. „Daarom hebben we sa men met Kok-Ede be sloten als sponsor op te treden bij het feest van de NVK, dat onlangs op grootscheepse wijze werd gevierd." „Sponsoring past eigenlijk niet in ons formulebeleid", zegt de heer Van Manen. „Maar nu, bij het 25-jarig be staan van de NVK, vonden we dat er een uitzondering ge maakt moest worden. Kijk, wij leveren tal van produkten aan instellingen in de ge zondheidszorg. De NVK is in deze relatie natuurlijk een heel belangrijke partner. De leden van de NVK zijn de mensen die moeten werken met de produkten die wij aan instellingen leveren. Een op timale communicatie met hen is een voorwaarde voor succes. Samen met Kok-Ede, dat dit jaar 40 jaar bestaat, meenden we daarom van ons te moeten laten horen." Groot feest Op 2 juni jl. was het dan zover. Op die dag werd in Apeldoorn een groot feest georganiseerd door de jarige NVK 1.200 gasten waren aanwezig, onder wie uiter aard alle rayonmanagers van AH Grootverbruik. Van Manen: „Wij opereren in een relatiemarkt. Persoonlijk contact tussen leverancier en klant is daarin een belangrij ke schakel. Onze rayonman agers onderhouden dat con tact met alle verzorgende in stellingen waar wij onze pro dukten aan leveren." Ook op een andere wijze was AH Grootverbruik vertegen woordigd. In het Congres centrum Orpheus in Apel doorn werd het feest name lijk geopend door twee mini- koks, die gezeten op de rug van een olifant, het podium betraden. „Een entree die er mocht zijn", vond de heer Van Manen. „Over de rug van de olifant was een doek ge drapeerd met daarop het beeldmerk van Albert Heijn Grootverbruik. En, zoals u ongetwijfeld weet, is de oli fant het embleem op ons visi tekaartje. Zo hebben we wil len tonen dat wij ons verbon den voelen met de jubileren de NVK." Uitwisseling De samenwerking tussen AH Grootverbruik en NVK kent, behalve sponsoring, ook nog andere vormen van commu nicatie die om een goede ver standhouding vragen. „Wij zijn in hoge mate van elkaar afhankelijk", zegt de heer Van Manen. „Ook uit wisseling van kennis ver sterkt het onderlinge con tact. We zijn tenslotte min of meer vakgenoten: de NVK is weliswaar een vereniging, maar haar koksleden zijn be last met de dagelijkse zorg van food en non-food in de instellingen. En wij als AH Grootverbruik zijn juist ge specialiseerd in de levering hiervan." Groei Dat de levering van deze pro dukten in de komende jaren een belangrijke groei zal doormaken, staat als een paal boven water. Een belangrijke oorzaak hiervoor ligt in het feit dat gezondheidsinstellin gen steeds marktgerichter gaan werken. Ookjeanet Ba- rink, marketing manager bij AH Grootverbruik onder schrijft deze ontwikkeling. „Met onze budgetformule sluiten wij aan bij deze ver dergaande verzakelijking in de markt. Dat betekent een breed, maar niet te diep as sortiment tegen een concur rerend prijsniveau. Met deze budgetformule proberen wij verder in te spelen op de toe nemende budgetdruk in de bejaardenhuizen, ziekenhui zen en overige verzorgende instellingen. Verder is het van groot be lang voor de groei dat wij als pakketleverancier een totaal pakket kunnen aanbieden. Niet alleen droge kruide nierswaren maar ook verse produkten zoals vlees, vis, kip, AGF en zuivel. En natuur lijk een compleet assorti ment tafel- en keukengerei. Op de groei, waar wij ons nu en in de komende jaren op richten, zijn wij voorbereid. Belangrijke schakel in deze groei blijft het persoonlijk contact tussen AH Grootver bruik en zijn klanten. Met dat contact valt of staat ieder suc ces. Daarom ook hebben we onze betrokkenheid willen tonen met het 25-jarig be staan van de NVK. En dat heeft men gelukkig bijzonder gewaardeerd." De Seahorse-badjassen en de dasspelden doen het heel aardig. De stropdas sen in de vorm van een vis, de basketbalnetjes voor op de prullenbak, en de closetrolhouders in de vorm van een auto vliegen gewoon de deur uit. En de opblaasbare eilandjes met palmbomen zijn niet aan te slepen. Master Men's Gift-Shop, de cadeau winkel voor mannen. Het jongste project van Spe ciaalzaken Ahold (SpA) is inmiddels vijf maanden oud en de resultaten zijn bemoedigend. De klanten reageren in ieder geval positief: „Als ik nu een verjaardag heb weet ik tenminste waar ik moet zijn!" Eind mei opende Master in de Kalverstraat in Amster dam zijn derde cadeauwin kel. „We zijn de eerste weken niet aan lunchen toegeko men, zo druk was het", zegt bedrijfsleiderjoke Sluis, die eerder in de eerste Master in Gouda werkte. „We krijgen radeloze mensen in de win kel die geen cadeau weten te bedenken omdat manlief al les al heeft. Maar hier slagen ze. Er zijn zelis mannen die eerst komen rondkijken en dan pas hun verjaardagslijst jes maken. Master vult een gat in de markt." Behalve in Gouda en Amster dam staat er ook een Master Men's Gift-Shop in Leid- schendam. Bij deze drie blijft het voorlopig. „We zijn nu aan het testen in hoeverre de formule rendabel is", vertelt Master-project-manager Da vid-Jan de Zeeuw. „Aan het einde van dit jaar wordt be slist of en hoe snel we gaan uitbreiden." Zoals gebruikelijk bij nieuwe projecten kent ook Master de nodige aanloopproblemen. De Zeeuw: „In een super markt weten de mensen meestal wat ze willen heb ben. Bij Master niet. Dat vraagt een meer persoonlijke benadering. Verder is geble ken dat het prijsniveau wat te hoog lag. We zijn bezig om nu ook goedkopere spullen in het assortiment op te ne men. Kwaliteit blijft daarbij het uitgangspunt. Het moet geen souvenierwinkel wor den." Binnenkort zal de Master- vestiging in Amsterdam, in samenwerking met een er kende galerie, ook kunst gaan verkopen. Etsen en litho's van Karei Appel en Corneille bijvoorbeeld. Als je elke dag twee beleg de boterhammen eet, doe je er anderhalf jaar over om alle in Nederland ver krijgbare soorten brood beleg te proeven. Je kunt dan ook nog bijna elke dag een ander soort brood kiezen. Een overdreven stelling? Nee hoor. Op 12 juni jl. werd in de Beurs van Berlage in Amster dam, onder toeziend oog van staatssecretaris van Economische Zaken me vrouw Yvonne van Rooy, bewezen dat Nederland 's werelds grootste assorti ment brood en broodbe leg kent. Volgend jaar staat het ook in het Guinness Book of World Records. Het initiatief tot deze groot ste broodmaaltijd ter wereld werd genomen door Best Western Hotels. Aan de HIC Inkoopcentrale te Breukelen werd gevraagd de coördina tie op zich te nemen van het bijeenbrengen van de vele verschillende soorten brood en beleg. HIC vervulde daar mee een belangrijke taak op het gebied van distributie en logistiek. Het resultaat dat op 12 juni in de Beurs van Berlage werd gepresenteerd mocht er zijn. Ruim 400 verschillende soorten brood en toast, 385 verschillende soorten vlees waren, ruim 600 Nederland- se en buitenlandse kazen, 123 verschillende salade- en eiprodukten, 187 verschil lende visprodukten en ook nog eens ruim 200 soorten zoet beleg en spreads. Wilco Vos, manager Special Accounts van HIC en verant woordelijk voor deze bijzon der opdracht, vertelt hoe hij te werk is gegaan. „Eerst heb ben we een lijst opgesteld van alle soorten brood en be leg, die wij standaard in ons assortiment hebben. Dit overzicht is toegestuurd aan alle chef-koks van de Best Western Hotels in Neder land. Zij hebben de lijst aan gevuld, waarna onze inko pers in overleg met onze le veranciers aan de slag zijn ge gaan." Wytze Knol, commer cieel directeur van de HIC In koopcentrale, vult aan: „Af en toe kwamen we daarbij best rare dingen tegen. Zo waren door de chef-koks de brood soorten 'Amsterdammertje' en 'Rotterdammertje' opge geven. Toen we daar naar op zoek gingen, bleek dat dat hetzelfde soort brood was met dit verschil dat men het in Amsterdam een 'Rotter dammertje' noemt en in Rot- V.l.n.r. Erik Becker, directeur Best Western Hotels Holland, Yvonne Botter Best Western Hotels Holland, Wytze Knol, commercieel di recteur HIC en Wilco Vos, ma nager Special Accounts HIC. terdam een 'Amsterdammer tje'." HIC meent dat met het uitvoeren van deze bijzonde re opdracht de horecawereld in Nederland nogmaals dui delijk is gemaakt hoe om vangrijk het assortiment is en welke rol HIC als totaalpak ketleverancier daarin kan vervullen.

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 14