NIEUWE SALARISSPECIFICATIE Toelich ting: Vaste gegevens 1 Vaste gegevens 2 Variabele gegevens 1 Variabele gegevens 3 Variabele gegevens 2 MAhokt Flitsen pagina 7 Vanaf volgende maand zullen alle medewerkers wier salarisberekening door Ahold in eigen be heer wordt verzorgd, een nieuwe salarisspecifica tie ontvangen. In verband met de aangekon digde belastingherzieningen, bekend als de voorstellen van de Commissie Oort, heeft Aliold moeten besluiten een compleet nieuw salarissys teem in te voeren. Het nieu we systeem, dat met ingang van 1990 operationeel zal zijn, noodzaakt tot een nieu we opzet van de salarisspeci ficatie. Een voorlopig ont werp is inmiddels gemaakt. Omdat dit ontwerp een aan tal voordelen kent boven de oude specificatie en het bo vendien met geringe aanpas singen gekoppeld kan wor den aan het huidige salaris systeem, heeft men besloten om het nu reeds in te voeren. Behalve de gegevens die de oude salarisspecificatie ook al bevatte, vermeldt het nieu we ontwerp ook het aantal contracturen, percentage ploegentoeslag, percentage bijzondere beloning en werkgeversaandeel zieken fondspremie. Dank zij deze aanvullende gegevens, voor een deel noodzakelijk door wetswijzigingen, is het een voudiger geworden om de berekeningen te volgen. Het personeel in de filialen zal de salarisspecificatie voortaan in een envelop ont vangen. Een voorbeeld van de nieu we specificatie, die op A4- formaat zal worden verzon den. Aan de berekeningswijze van het salaris is niets veranderd. Deze toelichting is dan ook vooral bedoeld ids hulpmid del bij het controleren van de op de salarisspecificatie ver melde gegevens. De specifi catie bestaat uit meerdere ru brieken en kolommen die uiteenvallen in twee blokken met vaste gegevens (de per soonsgegevens) en drie blok ken met variabele gegevens. De gegevens in deze laatste blokken vloeien voort uit de uitgevoerde salarisbereke ning. min' In de kop van de specificatie staan periode en jaar waarop de berekening betrekking heeft en de werkmaatschap pij vermeld. In de adresse ring is, naast naam, adres en woonplaats, verder het des betreffende fdiaal- of betaalafdelingsnummer op genomen. Voorts zijn vermeld: perso- neelsnummer, sofinummer (in plaats van fiscaal num mer), dienstverband (OT, BT, LP), contracturen (W- formulier uurloon, SVW-da- gen (o.a. in verband met de Franchise-WAO) en basis vakantietoeslag. Deze laatste rubriek bevat de basisuren voor de berekening van de toeslag, die bij de vierde pe riode of bij vertrek wordt uit gekeerd. Door het samenvoegen van bovengenoemde gegevens is het mogelijk om de juistheid ervan in één oogopslag te controleren. Wijzigingen kunnen bijvoorbeeld optre den bij verhuizing, verande ring van contracturen en loosverhoging. Het tweede blok vaste gege vens bevat nog een aantal persoonsgegevens, te weten-. - percentage ploegentoe slag; - belastinggroep (afhanke lijk van persoonlijke om standigheden); - tabel voor de berekening van loonbelasting (PERio- de-tabel of DAG-tabel); - percentage bijzondere be loningen (van toepassing op uitkeringen zoals over werk, vakantietoeslag, winstuitkering e.d.); beschikking inspecteur een door de Inspecteur van Directe Belastingen toegestane vermindering van loonbelasting en AOW- premie wegens aftrekpos- Aten); - beschikking voetoverheve ling (een door de Inspec teur der Directe Belastin gen toegestane verminde ring van de loonbelasting die volgens de tabel zou moeten worden ingehou den); - wettelijk minimumloon (bij wet van 11 februari 1988 is het verplicht het minimumloon per 4 weken op de specificaties te ver melden). Het eerste blok variabele ge gevens bevat een uitsplitsing van de vakantie- en ADV rechten (in uren en ten). Vermeld worden: - het saldo aan het einde van het vorige kalenderjaar (kalenderjaar opname- jaar); - gekweekte rechten op ba sis van uitbetaalde uren (eerste dag kweekjaar t/m de in de kop aangegeven periode); - te kweken rechten, of wel de rechten die in het kweekjaar op basis van contracturen nog opge bouwd kunnen worden; - opgenomen uren tot en met de in de kop aangege ven periode; - de rubriek 'kweek volgend jaar' bevat de rechten die reeds zijn opgebouwd voor het volgende jaar, op basis van uitbetaalde uren. Het laatste blok vermeldt de totalen AOW/A WW, loonbe lasting, enz. die in het lopen de jaar op het salaris zijn in gehouden. Daarnaast wordt hier het totaal fiscaal loon ge geven. Deze gegevens heeft men eventueel nodig voor de op gave inkomstenbelasting. In deze kolommen zijn de ge gevens vermeld die samen het totale bruto-salaris vor men. Voorts wordt aangege ven hoe het fiscaal-loon, en het SVW-loon (sociale verze keringswetten) zijn samen gesteld. Bovendien wordt vermeld hoe het te ontvan gen bedrag is berekend. Iets over'de inhoud van de kolommen: - Omschrijving In deze kolom staan in het algemeen vermeld: soort uren, persoonlijke vergoe dingen (bruto), wettelijke inhoudingen, netto inhou dingen/vergoedingen en de wijze waarop het salaris wordt overgemaakt. - Uren Hierin staat het aantal uren, uitgesplitst naar soort uren (gewerkte uren, overuren, vakantie-uren, ADV-uren, etc.). - Factor Deze kolom vermeldt het toegepaste uurloon voor de diverse soorten uren. - Bedrag Hierin worden de totalen gegeven van uren maal fac tor, persoonlijke vergoe- dingen, ingehouden pre mies sociale verzekerings wetten, ingehouden loon belasting en netto inhou dingen en vergoedingen. - Totalen Vermeldt een aantal sub totalen. - SVW/Fiscaal belast Vermeldt de bedragen die als basis dienen voor de be rekening van de premies sociale verzekeringswet ten en loonbelasting.

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 7