AHOLD GAAT SAMENWERKEN MET EUROPESE COLLEGA-BEDRIJVEN Groupe Casino Argyll Group PLC Automatiseringsspecialisten bij een tijdens tweede internationale 'Ahold MIS Conference' F.I. Ahlqvist: „We staan aan het begin van een boeiende periode' i f CÊ -JSC- M. p «"Ml pagina 2 Flitsen vervolg van pagina 1 bedrijven, zodanig dat er door leveranciers goedkoper geproduceerd, en door de winkelbedrijven goedkoper gedistribueerd kan worden. Deze activiteit, waarbij dus ook met de betrokken leve ranciers zal moeten worden samengewerkt, zal door AMS Marketing Services, een spe ciaal voor dit doel opgerichte eenheid, vanuit Zwitserland worden begeleid. Uitsluitend voor wat betreft de samen werking op het gebied van synergie-marketing hebben zich inmiddels ook het Zwit serse Migros en het Zweedse ICA aangesloten. Het is niet uitgesloten dat zich binnen kort nog meer andere Euro pese detailhandelsbedrijven bij dit onderdeel van de over eenkomst zullen aansluiten. Op dit moment worden daar toe gesprekken gevoerd met diverse potentiële partners. „Met Argyll en Casino gaan wij echter verder dan alleen synergie-marketing, met hen willen we tot een uitwisse ling van kennis komen op een aantal verschillende andere gebieden", aldus F.I. Ahlqvist, binnen de Raad van Bestuur belast met Europa. Het gaat daarbij om zaken als distribu tie, produktie, ontwikkeling en exploitatie van winkelfor mules en computersyste men. Als voorbeeld van die samenwerking noemt hij de mogelijkheid om de produk- tie-activiteiten van Casino en Ahold op elkaar af te stem men. „Zo zou Meester de mo gelijkheid kunnen krijgen om produkten. maar ook kennis op het gebied van produkt- ontwikkeling, uit te wisselen met de vleesfabriek van Casi no. Verder heeft Casino, net als Ahold, een fabriek waar vers-bereide voeding wordt geproduceerd. Ook daar be hoort samenwerking op het gebied van produktontwik- keling tot de mogelijkhe den." Andere gebieden van samenwerking zijn o.a. distri butie en logistiek. Ahlqvist: ArgyU heeft heel veel ge daan aan de vernieuwing van distributiesystemen. Mis schien kunnen wij daar het nodige van overnemen. Maar nog belangrijker is om te on derzoeken welke veranderin gen er te verwachten zijn op het gebied van distributie en logistiek. Dat onderzoek gaan we gezamenlijk verrichten, zodat de kosten gedeeld kun nen worden. Ook wat betreft de eigen merken zullen Ar gyll, Ahold en Casino ervarin- De hoofden van de au tomatiseringsafdelin gen te zamen met de verantwoordelijken voor de winkelsyste men, werkzaam bij ver schillende Ahold-werk- maatschappijen in de Verenigde Staten en Eu ropa (BI-LO), FNS, GFS en Albert Heijn) kwa men onlangs bijeen tij dens de 'Ahold MIS Conference', die van 20 tot en met 24 mei jl. werd gehouden. Naast de vertegenwoordi gers van Ahold waren ook de automatiseringsspecialisten van Schuitema, Casino en Sa feway aanwezig. De MIS (Ma nagement Information Sys tems )-conferentie werd vo rig jaar voor het eerst georga niseerd in de Verenigde Sta ten met als doel samenwer king op het gebied van auto matisering tussen de Ameri kaanse en Europese werk maatschappijen te bereiken. De conferentie vond dit jaar in Nederland plaats. De afde ling CIST (Corporate Infor mation Systems Technolo gy), verantwoordelijk voor de organisatie van de confe rentie, stelde een uitgebreid vierdaags programma samen, waarbij ook de culturele as pecten niet werden verge ten. Drie dagen lang werd er in- gen kunnen uitwisselen, waardoor mogelijk een ho ger verkoopvolume kan wor den gerealiseerd. Zo zijn er tal van mogelijkheden, maar we moeten ons goed realise ren dat we nog maar in de eerste fase zitten. We zijn met z'n drieën tot de conclu sie gekomen dat we een aan tal dingen met elkaar willen doen. In de komende tijd gaan wij eerst gezamenlijk bekijken wat nu eigenlijk precies de mogelijkheden zijn." Ahlqvist denkt verder ook nog aan nauwe samen werking op het gebied van winkelformules. „Het is niet tensief vergaderd in de film zaal van het hoofdkantoor en in het Pulitzer Hotel in Am sterdam. Het informele pro gramma, waaronder uiter aard een bezoek aan de Zaan- ondenkbaar dat we in samen werking met onze beide part ners een formule als Etos Beauty Case in Frankrijk of Engeland gaan introduceren. De mogelijkheden daartoe zullen we ook onderzoeken." Wat betreft synergie-marke ting is de volgende stap om verschillende medewerkers uit de deelnemende bedrij ven in projectgroepen aan het werk te zetten. Zij bekij ken in feite per produkt wat de mogelijkheden zijn. Van uit de individuele bedrijven wordt dan afzonderlijk met de betrokken leveranciers overlegd. Volgens Ahlqvist is se Schans en de AH Museum winkel, zorgde daarnaast voor de opbouw van goede persoonlijke contacten. Het resultaat van de confe rentie werd unaniem als posi- het doel van dit alles „onze goede concurrentieposities in de respectievelijke landen verder te versterken tegen de achtergrond van een Europa waar de grenzen meer en meer zullen vervagen. We zullen zo goed mogelijk in spelen op de mogelijkheden die de eenwording van de Eu ropese markt ons biedt. We waren gewend om op de na tionale markten te concurre ren. Die concurrentiestrijd verbreedt zich nu tot heel Europa. Ik ben ervan over tuigd dat we aan het begin staan van een hele boeiende periode!" tief ervaren. In de loop van het jaar zullen door vervolg- contacten voor alle bedrij ven de positieve gevolgen van deze conferentie merk baar worden. Drie dagen lang uierder intensief vergaderd in de filmzaal van bet hoofdkantoor. Groupe Casino is een reeds lang bestaand, internatio naal detailhandelsbedrijf, gevestigd in St. Etienne (Frankrijk). In 1987 behaalde het bedrijf een omzet van FF 51,4 miljard met detailhandel in levensmiddelen en non food, groothandel, produktie en met restaurants. Casino heeft ruim 40.000 werknemers. Casino is één van de belangrijkste levensmiddelendetailhandelsbe- drijven in Frankrijk. Het bedrijf exploiteert een aantal verschillende winkeltypes, waaronder hypermarkten. Dank zij de omvangrijke produktiebedrijven, waar vele kwaliteitsprodukten onder het eigen merk van Casino worden gemaakt, behoort Casino tot de belangrijkste levensmiddelenproducenten in Frankrijk Het bedrijf is met een aantal verschillende werkmaatschappijen ook één van de marktleiders in de restaurantsector. In het westen van de Verenigde Staten heeft Casino restau rants, supermarkten en cash carry-warenhuizen. De aandelen van het bedrijf zijn genoteerd aan de Paris Bourse. De Argyll Group PLC is één van de belangrijkste levens middelendetaillisten in Engeland met een omzet van 3,4 miljard. Het bedrijf telt ruim 63.000 werknemers. De belangrijkste winkelketen van Argyll, Safeway, is één van de snelst groeiende detailhandelsbedrijven op de Engelse markt en zal naar verwachting in 1991 verant woordelijk zijn voor 85% van de totale Argyll-omzet. Argyll neemt onder de grote Ievensmiddelenbedrijven in Engeland een unieke plaats in door de exploitatie van een tweede supermarktketen, Lo-Cost, die de negende plaats inneemt op de lijst van Engelands grootste super marktbedrijven. Het doel van het management is Argyll verder uit te bouwen tot een kwaliteitsbedrijf met Safe way als één van de succesvolste en meest gerespecteer de Engelse levensmiddelendetaillisten in de jaren '90. De aandelen van Argyll zijn genoteerd aan de London International Stock Exchange. FLITSEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv Juni 1989 46e jaargang No. 6 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 45.000 Redactie secretariaat: Mw. J. Hammond Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-592573 REDACTIE FLITSEN G. van Breen, AC Restaurants P 216; 075-593356 N.Th.M. Huijsman Marketing Services Marvelo P 410, 075-593253 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075-592552 H.S. Kolsteeg, Marketing Services GVA, Ede 08380-78922 E. Muller (hoofdred.) Public Relations HK 1701075-592576 A.de Roo PR-Bureau Van Hulzen A. Schoen Public Relations HK 1703, 075-592574 C. Waardenburg Zonemanager zone 8811 075-593637 S. Fijn van Draat Directoraat P&O HK 1324, 075-592694 G.H. van Woerkom, Communicatie Albert Heijn HK 802, 075-592466 F.I. Ahlqvist

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 2