AHOLD VERGROOT BELANG IN SCHUITEMA Sport- en speldag van jubilerend Kok-Ede dient goed doel Ahold gaat samenwerken met Europese collega-bedrijven is druk aan het opleiden 'Zo Maar' een vrolijk Etos-team in Hoorn Marvelo- mede- werkers schrijven eigen handboek Wegwijzer voor nieuwe salaris- - specificatie - Nieuw hoofdkantoor Gall Gall Rechter wijst eisen Unigro af AC Restaurants gaan zelfstandig verder Ahold heeft vorige maand een samenwerkings overeenkomst gesloten met Argyll (Engeland) en Casino (Frankrijk). Met deze collega-bedrijven gaat Ahold de mogelijkheden onderzoeken voor samenwerking op de gebieden marketing, in koop, distributie, produktie, ontwikkeling, ex ploitatie van winkelformules en de ontwikkeling van Management Information Systems en andere computersystemen. Onderdeel van de overeen- coördineren van de verschil- komst is ook de zogenoemde lende inkoopbehoeften van synergie-marketing: het vervolg Op pagina 2 Gall Gall heeft een nieuw hoofdkantoor in Hoofddorp, waar de administratie, com merciële en operationele diensten zijn gevestigd. In totaal zijn er circa veertig personen werkzaam. Op de foto de balie in de hal; met de dames M. Bakker (1) en MA. v.d. Kuijl. ding om een rechtszaak tegen Schuitema aan te spannen. De Utrechtse Rechtbank heeft vorige maand bepaald dat Schuitema geen enkele blaam treft en dat Ahold dus op een rechtmatige manier eigenaar is geworden van de aandelenpakketten. zie verder pagina 3 Heel 1989 staat bij Kok- Ede in het teken van het veertigjarig bestaan. Maar het absolute hoogtepunt moest de sport- en speldag op vrijdag 26 mei worden. Honderden medewer kers van Kok-Ede, Al- bert Heijn Grootver bruik (lokatie Ede en Breukelen) en hun ge zinsleden hebben op die dag met elkaar de sportieve strijd aange bonden. zie verder pagina 14 De voorgenomen overdracht betreft in totaal 2 hotels in België en 30 restaurants, waarvan 16 in Nederland, 13 in België en 1 in West-Duits- land. De restaurants 'De Hoop Op D'Swarte Walvis' en 'De Kraai', beide gevestigd aan de Zaanse Schans te Zaan dam, vallen buiten deze zgn. Ahold is er begin mei in geslaagd om een aande lenpakket van 8% in levensmiddelengroothandel Schuitema NV te verwerven. Het belang in Schuite ma steeg daarmee tot 63%Eerder verwierf Ahold al pakketten van 10% en 45%. Laatstgenoemde transacties bleken voor concurrent Unigro aanlei- SjakieSivartin actie voor Kok-Ede De Raad van Bestuur van Koninklijke Ahold nv heeft het voornemen om de aandelen van de AC Restaurants over te dra gen aan de twee huidige directeuren van AC Res taurants, t.w. de heren E.W. Bezaan (AC Restau rants Nederland) en R. Ruisch (AC Restaurants België/Duitsland) en aan de heer Th.N. van Fulpen, de huidige controller van de LIA/HIRA-groep (de le vensmiddelenindustrie en de horeca- en institu tionele activiteiten van Ahold). Management Buy-Out (MBO). Aan de Centrale Onderne mingsraad (COR) van Ahold is advies gevraagd over de voorgenomen overdracht. Bij AC Restaurants in Neder land werken in totaal 1.300 medewerkers, in België 440 en in West-Duitsland 50. De voorgenomen MBO zal geen gedwongen ontslagen tot ge volg hebben. Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 46e jaargang no. 6 Juni 198ÉM Oplage 4||0OO pagina 6 pagina 16 pagina 5 pagina 7

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 1