iar Zo maar Zo maar „Werken met vriendinnen' Etos in Hoorn: Eigen praktijkje thuis Snelle carrière 'Ha, weer naar Etos' De vrolijkste Sportieve oudste Werken met vriendinnen „Mike, wat ruik je" Meisje van vijftien 'kje pagina 16 Flitsen Acht jaar geleden opende Etos een eerste filiaal aan de Grote Noord in Hoorn, het winkelhart van West- Friesland. Nu is het één van de pa rels van de keten van Etos-winkels. Als er ooit een verkiezing zou ko men voor de vrolijkste winkelme dewerkers, dan zou juist dit filiaal hoog scoren. Bedrijfsleidster is de 23-jarige Gea Ruiter. Best wel jong, ja. Zegt zelf ook: „Het gekke is, dat sommige mensen je juist veel ou der schatten, omdat je de leiding hebt." „Ik vind het een sport om goed te verkopen, ik zeg wel eens dat ik het wandelend reclamebureau van Etos ben." Ze heeft even tijd, tus sen het lossen van de vrachtauto en het werk in de winkel door. „Wil je goed kunnen verkopen, dan moet je zorgen voor sfeer in de winkel. De tijd nemen om klanten te hel pen, dat zorgt voor een binding met de klanten. Ik heb het natuur lijk fantastisch getroffen met de 'meiden' hier. Het is echt een team. En vooral Mike, de eerste verkoop ster, heeft me er die eerste maan den geweldig doorheen gehol pen." vijftien vas, en kon toen beginnen als invalkracht. Haar moeder werkt er ook. Cindy streeft ernaar om eerste ver koopster te worden. In haar vrije tijd volgt ze de drogisterij-oplei ding en de opleiding parfumerie- detail. Daarnaast houdt ze nog tijd over voor volleyballen, zwemmen en surfen. En haar vriend niet te vergeten. Het feit dat ook haar moeder in hetzelfde filiaal werkt, vindt ze niet storend. „Het gebeurt maar zelden dat wre er allebei tegelijk zijn. Maar voor mijn vader moet het wel zoiets zijn als met Etos getrouwd te zijn en nu ook een Etos-kind te hebben", lacht ze. gaan vinden. Ik bedoel, in het begin had de winkel nog het karakter van een supermarkt. Als je maar wist waar alles stond, was je al goed bezig. Vooral door de komst van de depositaire afdeling (de afdeling met nationale en internationale merken, plus de geneesmiddelen) hebben we steeds meer de kans om ook te adviseren. Gek hè, maar ik ga nog altijd naar mijn werk met het gevoel van 'ha, weer naar Etos'. En dat gevoel hebben we hier, ge loof ik, allemaal." Buiten haar werk is ze vooral geïn teresseerd in studieboeken over psychologie, ze leest graag en lost ook met plezier kruiswoordpuz zels op. Maar op vakantie zijn is haar liefste bezigheid. Kamperen in Zuid-Frankrijk, in de omgeving van Montpellier. Belinda Gerber is 18 en al helemaal bezeten van het vak schoonheids specialiste. Het liefst zou ze een eigen praktijk beginnen. „Goh, het is toch hartstikke leuk om mensen mooi op te maken?" Ze woont nog lekker thuis en heeft daar voor vriendinnen en kennissen wel een eigen praktijkje, maar dat is vooral om het vak bij te houden. Een ech te praktijk is voorlopig nog een te grote investering. Maar het werk bij Etos past wel leuk binnen dat grote doel. Een tevreden typetje. Van uitgaan houdt ze wel, maar het hoeft niet iedere dag. of het moet met de hond Citha zijn, de niet-gecou- peerde bouvier, waar ze stapel op Gea Ruiter De snelle carrière van Gea is niet uit de lucht komen vallen. „Het is wel vier jaar lang iedere avond stu deren geweest." Ze somt op mid denstandspapieren, managerscur sus, ondernemersdiploma, vakdi ploma drogist en dan nog een half jaar opleiding bedrijfsleidster bij Etos zelf. En dat voor een type dat van zichzelf zegt een echte levens genieter te zijn. „Griekenland is een fantastisch! land, vind ik. Ik ben er al zes keer geweest. Zon, zee en die gastvrij heid van de Grieken." Vrijheid staat hoog in haar vaandel geschre ven. Daarom nog geen trouwplan nen, maar wel genieten van een paar baantjes zwemmen, de sauna en plezier maken met vriendinnen en haar collega's. Aajke Godfnedt Aafke Godfriedt (39), moeder van Cindy, straalt al evenveel sportivi teit uit. Ze werkt acht jaar in het filiaal en is er één van de vertrouw de gezichten voor het Westfriese publiek. Ze is wat rustiger dan de Belinda Gerber Evelina Bakker, ook al 18 en een opleiding schoonheidsspecialiste op zak, is ongetwijfeld de vrolijkste van het team. Ze kwam bij Etos binnen en vroeg op de vrouw af of er wat werk voor haar was. Ze werd meteen mee naar buiten ge trokken en gewezen op de etalage: 'Gevraagd verkoopster', stond er met koeieletters. „Ik was wel slim bezig hè", lacht ze nu breeduit. Ze had trouwens toch alle geluk van de wereld, want nog geen twee we ken later zat ze met het vrijwel vol tallige personeel in het vliegtuig Evelina Bakker Willy Gores is met haar 47 jaar de oudste van het team. Maar net als in het volleybalteam waarin ze speelt heeft ze niet het gevoel de oudste te zijn. „Ik heb nog met mijn doch ter in hetzelfde team gespeejd." Sport heeft haar belangstelling. Voor tien kilometer hardlopen draait ze de hand niet om. De jonge meiden loopt ze er gegarandeerd uit. Het werken bij Etos was voor haar een heel bewuste keus. Na 25 jaar in het kappersvak en twee jaar in een drukke boetiek, koos ze heel bewust voor de winkel aan de Gro te Noord. Ik wil graag de tijd ne men voor een klant die daar om vraagt. Mensen helpen, ze advise ren. Dat trekt mij enorm. Klanten komen soms echt wel met proble men die niet zo makkelijk liggen." Met haar rijke ervaring is ze tege lijk ook de vraagbaak voor de colle ga's. Die ervaring komt ook van pas als ze invalt in andere filialen. „Wat dat betreft weet ik wel waar ik ver der mee wil bij Etos. Een soort vas te invalkracht. In te zetten bij die filialen waar ze tijdelijk personeels tekort hebben. Dat vind ik heerlijk om te doen." De twintigjarige Ingrid Duys („ja, van Willem, maar geen familie") is net als Belinda en Eveline schoon- heidsspecialiste. Haar verhaal loopt deels parallel met die van de twee andere collega's. Thuis prak- tizercnd op vriendinnen en kennis sen en in de winkel vooral dat ge voel hebben met de kennis van de studie ook de klanten te kunnen adviseren. Ze studeert tegelijk ook i nog voor visagiste. En in Enkhui zen, waar ze nog thuis woont, heeft ze al een paar keer de deelneem sters aan een Miss-verkiezing kun nen opmaken. Opmaken is het werk van de visagiste. De studie en een reis naar Amerika dreigen wat in de problemen te raken, nu ze door een vrij ernstige nieraandoening buiten spel gezet i is. Maar voor Flitsen komt ze toch 1 graag nog even naar het filiaal aan de Grote Noord. Want eerlijk is eerlijk, ze heeft ondanks de ziekte geen moment het gevoel gehad dat ze er niet meer bijhoorde. „Dat is het leuke van dit filiaal. Het is net of je niet met collega's werkt, maar met vriendinnen." Dat laatste is ook de mening van Mike Bijvoet (24) en al eerder ge noemd als de rechterhand van be drijfsleidster Gea Ruiter. Ze is eer ste verkoopster en in die functie heeft ze een extra verantwoorde lijkheid. Toch is ze net zo spontaan als de rest van het stel. „Getrouwd zijn en werken? Ik heb er geen moeite mee hoor", zegt ze direct. „Het bevalt me buitengewoon goed, het werk hier, je steekt er nog eens wat van op." Ze volgt een cursus over homeopathie. In Hensbroek, waar ze woont, heb ben ze inmiddels donders goed in de gaten dat ze bij de Etos werkt. „Mike, wat ruik je", krijgt ze zon dags vaak te horen als ze weer eens een geurtje op heeft en in de kanti ne van de voetbalclub achter de bar staat. Ze voetbalt zelf ook. In een zaalvoetbalteam, gesponsord door een hei-bedrijf, dat eigenlijk dus 'zei'-bedrijf zou moeten zijn. Ze heeft ook hockey en volleybal gespeeld Wat dat betreft zou het filiaal Grote Noord ook in een spor tieve Etos-competitie hoog scoren. Mike Bijvoet Cindy Godfnedt „Wij zijn hartstikke blij met Gea. Niet alleen omdat ze nog jong is, maar vooral omdat ze ons eigenlijk overal bij betrekt. Als er een ande re opstelling in de winkel gemaakt moet worden, zal ze altijd eerst overleggen. Ze vraagt ook of we zelf ideeën hebben." Cindy God friedt is 18 jaar en werkt al drie jaar bij Etos. Ze solliciteerde toen ze meeste collega's, maar toch heeft ze door het werken met zoveel jon ge meiden in een leuke sfeer abso luut niet het gevoel de oudere te zijn. Is dat werk in de winkel te combineren met een bestaan als moeder van twee kinderen? „Ik heb er zelf voor gekozen. Ik wilde weer wat meer te doen hebben dan alleen het huishouden. Voor ik kin deren kreeg, werkte ik als kleuter leidster. Ik ben het werken bij Etos in die acht jaar ook steeds leuker n al helemaal ïchoonheids- zou ze een ;n. „Goh, het om mensen e woont nog "x daar voor ssen wel een dat is vooral len. Een ech- g nog een te iar het werk v binnen dat Van uitgaan et hoeft niet ïoet met de niet-gecou- ze stapel op naar Mallorca. Een reis, waar ze bij Etos nog dagelijks van nagenieten. Gevraagd naar haar hobby's giert ze het uit van het lachen en roept spontaan: „Uitgaan en jongens ver sieren. Lekker genieten van een terrasje en vooral men sen kijken." Van muziek houdt ze ook, en dan vooral disco, reggae en accid house. Wat die laatste muziekstroming betreft, is het goed dat er in de meeste Etos- winkels geen muziek gedraaid wordt. Ingricl Duys Willy Gores

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 16