Sport, spanning en sensatie in Kampen Keizerslandentoemooi wordt een goede traditie Aantal aanmeldingen overtreft verwachtingen Einduitslag Water zeskamp Waterzeskamp blijkt doorslaand succes We are the champions Speciekuipen Toekomst Voetbaltoernooi AH-filialen groot succes Flitsen pagina 15 finale. sensatie Voor de tweede maal in de geschiedenis van Ahold is clit jaar een wa terzeskamp gehouden. Initiatiefnemer van dit festijn was Ar ij an Dien der, voorzitter van de per soneelsvereniging van de Groentecentrale in Kam pen. Arijan en diens me de-organisatoren Mar griet Kroes, Anneke Bak ker en Ton Kars hebben het geweten. In totaal kwamen er maar liefst 24 ploegen naar Kampen. Met het grootste gemak hadden dat er aanzienlijk meer kunnen zijn, ware het niet dat de organisatie op een bepaald moment een deelnemersstop moest instellen. 1Heerenveen I 282 pnt, 2.) DC Zwolle III 271 pnt. 3)Emmeloord 263 pnt. 4.)DC Zwolle II 253 pnt. 5.) Meester 247 pnt. Ze lagen amper een kwartier in het water, maar toen was het voor de deelnemers al over duidelijk: deze Water zeskamp moet ook vol gend jaar weer worden georganiseerd. En dan liefst landelijk. trekken", zegt hij met een lichtelijk bezweet voor hoofd. Maar uiteindelijk wordt het slechts twintig me ter. Dan staat hij al weer op het droge, klaar om de prij zen uit te reiken. Een avond lang herleefden in het sportfondsenbad De Steur in Kampen de beroem de tijden van weleer, toen de NCRV enorm succes had met het spel Zeskamp. Op en om het water speelden zich aan het eind van de jaren zeventig en het begin van de jaren tachtig de meest wilde en vermakelijke taferelen af. Half Nederland zat op die za terdagavonden aan de televi sie gekluisterd om het zo nu en dan wat kneuterige, maar uiterst gezellige spel mee te beleven. Wie herinnert zich bij voorbeeld niet de befaam de duikeling in het water die presentator Jan Thijs maakte toen hij een stapje te veel achteruitliep. Diezelfde sfeer, diezelfde in zet, datzelfde enthousiasme van destijds was er ook op zaterdag 6 mei in dat Kamper zwemparadijs. Daar streden maar liefst 24 Ahold-teams van elk elf dames en heren om de hoogste eer. In totaal 264 deelnemers, plus een kleine vijfhonderd fans, die vanaf de kant hun kelen schor schreeuwden. Uit Utrecht waren ze zelfs gekomen. En uit Hoogeveen, Heerenveen en Lelystad... Allemaal wilden ze laten zien dat ze de besten waren. Of misschien de slim- sten in de twaalf spelen die moesten worden afgewerkt. Want slim en sluw waren ze. Bijkans buiten adem komt Anneke Bakker, werkzaam bij de Groentecentrale Kampen en voor deze avond mede jurylid, het wedstrijdsecreta riaat binnenrennen. In haar hand heeft ze de uitslag van de zojuist door één van de drie teams van Heerenveen afgelegde glijbaanrace: „De lui klommen allemaal over dat afscheidingsmuurtje heen...waren ze sneller weer op de glijbaan...dachten ze meer punten te kunnen ha len... wat doen we d'r mee?" Ton Kars, mede-organisator van het festijn, staat toevallig op dat moment in het secre tariaat en is onverbiddelijk: „Drie punten eraf'. Jan Bouwhuis en Henk Brand van de Groentecentrale Kampen, die de wedstrijdcomputer met een speciaal voor dit evenement ontwikkeld pro gramma bedienen, passen de puntentelling onmiddellijk aan. In het kinderbad heeft de ploeg van Wierden bij het 'grote spetterspel' enorme pret om twee speciekuipen zo snel mogelijk vol te krij gen met water. De oorspron kelijke opzet is dat de tien teamleden een grote emmer met gaatjes in de bodem over hun hoofden heen van de ene kant van het bad naar de an dere transporteren. Dat gaat natuurlijk vrij langzaam. Te langzaam zelfs; althans naar het oordeel van degenen die de emmer met water in de speciekuip moeten gooien. Met behulp van een 'toeval lig' aanwezige badmuts en onder het motto 'mag het ietsje meer zijn' wordt die speciekuip dan ook razend snel gevuld. Weer een paar punten extra verdiend. Een eindje verderop zijn bij het onderdeel 'Wedden dat' een badmuts en een speciekuip opnieuw de belangrijkste in grediënten: de badmuts moet zo ver mogelijk met water worden gevuld; de uiteinde lijke inhoud wordt in de spe ciekuip geteld, een onder deel dat met het grootste ge mak door het derde team van de DC Zwolle wordt gewon nen. Maar liefst 95 liter is hun score. Intussen speelt de boerenka- pel 'De Kamperelanders' zich zeer verdienstelijk de blaren op de lippen en tilt daarmee de sfeer naar een hoogte die in de Rotterdamse Kuip niet zou misstaan. 'We are the champions' en 'Olé, olé, olé, olé' klinkt het uit de kelen van de 260 deelnemers en bijna vijfhonderd supporters. Maar bij het onderdeel 'Zwem je rot' weet op dat moment een deelnemer van het team van Steenwijk dat hij beslist geen kampioen is. Zijn collega's hebben hem bij dit onderdeel zojuist met een wat al te grote inzet in een autoband naar de kant ge sleurd: arm uit de kom. Als het voorval even later wordt gemeld bij Arijan Diender, hoofdscheidsrechter en drij vende kracht achter de wa terzeskamp, zit de arm inmid dels weer op de plaats waar hij -medisch gezien- thuis hoort. De aanwezige leden van het Rode Kruis hoeven er niet aan te pas te komen. Bij een handjevol anderen is dat wel het geval: een wenk brauw moet worden ge hecht, een gescheurde huid van een grote teen moet wor den verbonden, een bevalli ge dameskin krijgt een flinke dosis jodium en een ferme pleister, een gekneusde hand wordt voorzien van een rek- verband terwijl de bijbeho rende tranen met een tissue weggewerkt worden. Inmiddels is de tussenstand bekend. Het eerste team van Heerenveen blijkt op de eer ste plaats te staan. „Die lui zijn gewoon superfanatiek." Een hemelsbreed verschil met de ploeg uit Utrecht. Daar viert de gezelligheid hoogtij. „Maar", aldus Arijan Diender, die staande op een bank en gewapend met fluit en microfoon alle verrichtin gen nauwgezet in de gaten houdt, „die tussenstand zegt me nog niets. Nog drie spelen van elk drie minuten en dan is het afgelopen." De tijd verstrijkt razend snel en dan blijkt dat inderdaad het eerste team van Heeren veen met de hoogste eer is gaan strijken. Opeens valt alle spanning van iedereen af. Niet in het minst van Arijan Diender zelf. Jon gens, jullie kunnen me wat, ik ga eerst een paar baantjes En nu, blijft het bij deze wat regionaal getinte Waterzes kamp, of zal dit spel volgend jaar mogelijk toch een lande lijk vervolg binnen Ahold krijgen? Als het aan de ambi tieuze Arijan Diender ligt in elk geval wel. „Een landelijke competitie, als dat zou kun nen, de belangstelling ervoor zal groot genoeg zijn. Dat hebben we dit jaar al gezien. Maar het betekent wel dat we overal in het land voorwed strijden moeten houden, een kwartfinale, een halve Voor de zesde maal werd het georganiseerd, het 'Keizerslandentoemooi' in Deventer. Dit voetbal toernooi, dat genoemd is naar het winkelcentrum waar het organiserende fi liaal is gehuisvest, is een jaarlijks terugkerend eve nement. De organisatie is in handen van filiaal 1072. Dit jaar werd het gehou den op Hemelvaartsdag, 4 mei. Geheel belangeloos stelde SC Overwetering te Olst haar velden weer be schikbaar. Het Keizerslandentoemooi was eigenlijk van tevoren al een succes, er meldden zich maar liefst 72 elftallen aan voor deelneming. Dat vond de wedstrijdleiding te veel van het goede en daarom lie ten zij de dertig laatst aange melde teams afvallen. In zeven poules streden zo wel heren- als damesteams om de 'Keizerslandenbokaal' en de 'P. Hoedervanger- bokaal' (genoemd naar een bedrijfsleider die 20 jaar ver bonden was aan AH Deven ter). Winnaars bij de dames waren de speelsters van fi liaal 1350 uit Enschede. Het viel de toemooicommissie trouwens op dat vooral de damesteams erg veel plezier hadden tijdens het voetbal len. Maar natuurlijk hadden de heren er ook lol in. Win naars bij de heren waren de spelers van filiaal 1031 uit Deventer. Een niet geringe prestatie van beide teams, want er werd hard gestreden om de wisselbokalen te vero veren. Alle 450 mensen die zich voor het toernooi hadden op gegeven, hebben na afloop van de sportieve dag heerlijk met elkaar gebarbecued. Het toernooi was een succes, de toernooileiding hoopt dan ook dat iedereen volgend jaar weer mee zal doen. Arijan Diender (l) en Ton Kars (r) Het lijkt me iets dat alle me dewerkers bij Ahold zal aan spreken." Zijn mede-organisatoren zijn dezelfde mening toegedaan. Niet omdat ze zich tientallen uren hebben ingezet voor een perfecte organisatie, maar domweg omdat de Wa terzeskamp inderdaad een doorslaand succes is gewor den. Het winnende damesteam: fi liaal 1350 uit Enschede. winnende herenteam: filiaal 1031 uit Deventer

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 15