Sport- en speldag jubilerend Kok-Ede dient goed doel pagina 14 Flitsen vervolg van pagina 1 Voor de gezelligheid, dat zeker, maar ook om gezamenlijk een forse bijdrage te leveren aan de 200.000 gulden die Kok-Ede dit jaar voor de zwakzinnigenzorg bij een wil brengen. 'Met elkaar, voor elkaar' hebben de medewer kers van de jubilerende groothandel als slogan gekozen. Jan Bos, Peter de Leeuw den Bouter, Peter van Kooten, Don Muller en Jan Verhoeff, allen werkzaam bij Kok-Ede, vormen de commissie die al maandenlang bezig is ge weest met de organisatie van de sport- en speldag. En hoe wel ze hieraan zowel een deel van hun werktijd als hun vrije avonduren besteden, hebben ze de hulp van nog enkele tientallen Kok-Ede medewerkers hard nodig. Want er komt nogal wat voor kijken als je vele honderden mensen een vlekkeloze sportdag wilt bezorgen en daarnaast nog tienduizenden guldens voor een goed doel wilt verdienen. In maart vorig jaar kwamen de eerste ideeën voor festivi teiten al op die het jubileum van Kok-Ede - officieel op 1 mei 1989 - luister moesten bijzetten. Een eerste feest avond voor het personeel vond plaats in januari, en na de sport- en speldag volgt in september nog een feest waar ook genodigden bij zul len zijn. Goed doel Maar bij Kok-Ede vonden ze, vertelt Jan Bos, dat de viering niet alleen mocht bestaan uit feestvieren, eten, drinken en vrolijk zijn voor de mede werkers. Ook klanten moes ten mee kunnen genieten van de jubileumactiviteiten. „We willen geld opbrengen voor een goed doel", legt Jan Bos uit. En wat lag meer voor de hand dan dat doel te zoeken in de klantenkring van Kok- Ede? Het bedrijf levert im mers aan verzorgende instel lingen, zoals bejaardenhui zen en verpleeginrichtingen, die, gezien alle bezuinigin gen, wat extra steun vaak goed kunnen gebruiken. De Nationale Ziekenhuis Raad (NZR) gaf Kok-Ede des gevraagd het advies het geld te bestemmen voor instellin gen in de zwakzinnigenzorg en richtte daartoe het Pro jectfonds Zwakzinnigenzorg op. In september zal vooraf gaand aan de afsluitende feestavond van Kok-Ede, worden bekendgemaakt hoe veel geld uiteindelijk in het fonds is terechtgekomen en waaraan het precies zal wor den besteed. Nu al staat vast dat Kok-Ede ten minste twee ton zal op brengen voor zwakzinnigen. De directie, ingenomen met het initiatief van haar mede werkers, heeft namelijk be loofd het verschil bij te pas sen als de 200.000 gulden niet wordt gehaald. Wijnveiling Inmiddels zijn al vele duizen den guldens in het fonds ge stort. Op de feestavond in ja nuari kon tegen een vergoe ding aan allerlei kermisachti ge spelen (ballen gooien, kop van Jut) worden deelgeno men. Een wijnveiling leverde 7.000 gulden op, de perso neelsvereniging en de vis club van Kok-Ede stortten respectievelijk acht- en twee duizend gulden. De sportdag op 26 mei, met 's avonds een barbecuefeest voor de deelnemers, zou evenwel voor de grootste op brengst moeten zorgen. „De deelname was gratis", zegt Peter de Leeuw den Bouter, „maar verder moest alles geld opleveren." De organisatoren hadden vooraf de verwachting dat ze ker 400 man zouden deelne men aan de verschillende toernooien (voetbal, volley bal, badminton, tennis, kla verjassen) of aan de spelen die niet in competitiever band plaatsvonden (zwem men, biljarten, jeu de boules, darts, sjoelen, dammen, scha ken). Om iedere ouder in staat te stellen deel te nemen, was er voor de kinderen tege lijkertijd een uitstapje naar Ouwehands Dierenpark geor ganiseerd. „Het moest een echte familiedag worden", al dus Don Muller De verkoop van eten en drin ken, gesponsord door leve ranciers van Kok-Ede, moest tijdens de sport- en speldag veel geld in het laatje bren gen. Maar ook een sponsor loop, waarvoor de andere wedstrijden een uur werden stilgelegd, beloofde voor be hoorlijke inkomsten te zor gen. Begin mei was de lopers al voor 25 tot 30 mille spon sorgeld toegezegd, onder an dere door zakenrelaties. Kanjers van vroeger Ter afsluiting van de sportdag heeft Kok-Ede ook een voet balwedstrijd georganiseerd tussen een regionale selectie en een team van oud-interna tionals. Verwacht werd dat zeker 2.000 bezoekers vijf gulden zouden willen beta len om de kanjers van vroe ger - onder wie Willy en René van de Kerkhof, Hugo Hoven- kamp, Barry Hulshof, Sjaak Swart, Ruud Geels en Piet Schrijvers - te zien spelen. De Prominentenwedstrijd zou niet alleen entreegelden moeten opleveren. Omdat de organisatoren, zoals gezegd, overal geld uit willen slaan, werden de shirtjes en wed strijdbal na afloop bij opbod verkocht. De opbrengst daar van is pure winst, want de sportkleding en de bal waren al door sponsors betaald. Zo goed als andere leveranciers faciliteiten ter beschikking stelden als een geluidsinstal latie en een dubbeldekker die als wedstrijdsecretariaat diende. Sluiting Grote problemen hebben zich bij de organisatie van de sport- en speldag niet voor gedaan. De directie had geen enkele moeite met sluiting van het bedrijf op vrijdag, de scholen in de omgeving waaraan gevraagd was 'Kok kinderen' een dagje vrijaf te geven reageerden allemaal positief. De lokale pers be steedde aandacht aan de fes tiviteiten en de plaatselijke middenstand verkocht de kaarten voor de Prominen tenwedstrijd. De gemeente gaf vlot toestemming voor de verhuur van een compleet sportpark met drie voetbal velden, een zwembad, twee sporthallen en een grote par keerplaats. Twee nabijgele gen particuliere tennishallen maakten de entourage com pleet. 1 Twee dames van Kok-Ede staan klaar om de officiële af trap van de voetbahvedstrijd te verrichten 2. 'Kanjer 'Johnnie Rep nog in goede conditie 3Tijdens de sponsorloop wordt er goed gezweet door de deelnemers 4Ook de dartspelers zijn goed gesponsord

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 14