Werkmaatschappijen 62 uur biljarten voor een plaats in het Guinness Book of Records Albert Heijn Rien Beijl: „Eens maar nooit meer..." Flitsen pagina 13 Allemaal tegelijk kregen ze van adjunct-directeur AH E. de Groote op 24 april het certificaat voor bedrijfsleider uitgereikt. Een uniek moment voor area 8820 (Zwolle), want zoveel certificaten in eens, dat is nog nooit voorge komen. Enthousiast gingen ze voor dit heuglijke moment op de foto, de nu gediplo meerde bedrijfsleiders R. Ster- kenburg, E. Boer, R.Boer, G. Rekers, II. ter Stege, Th. v.d. Staak, P. Lubbers en A. Peters. Een schitterend nieuw AH-filiaal in het cen trum van Hengelo werd op 15 maart geopend. Dit filiaal in winkelcen trum de Thiemsbrug is een ruime winkel met wel 1.800 m2. De 75 me dewerkers hebben een grandioze openings week gehad en hopen het omzetresultaat dat toen gehaald is vast te houden. Bedrijfsleider PAJ. Rudolf en al zijn medewerkers zijn en thousiast en stuurden Flitsen deze foto. Twee prachtige Landsheer ECT honden verwelko men ons wanneer we het huis van Rien Beijl in het rustieke zilverstadje Schoonhoven betreden. Rien Beijl, sinds januari afdelingschef AGF in AH-filiaal 1327 in Nieuwegein bij Utrecht en in zijn vrije tijd enthousiast biljarter, heeft niet lang nagedacht toen hem gevraagd werd mee te doen aan een recordpoging biljarten. Terugkijkend zegt hij: „Maar ik zou het nooit meer doen, nooit meer." Hoe komt iemand er dan toch toe om aan zo'n record poging te beginnen? „Ach, jc weet hoe dat gaat. Hier in de Krimpenerwaard zijn we een beetje gek met het Guinness Book of Records. Eerst die paalzitter in Stolwijk, daarna in Schoonhoven de klaverjas- vereniging en de kegelclub. Dan krijg je de smaak te pak ken. Toen de kastelein van de Stadsherberg, waar wij onze biljartvereniging hebben, vroeg of we er zin in hadden om ook een recordpoging te doen, was het pleit snel be slecht. In ieder geval zouden we langer op de benen staan dan de kegelclub. Die scoor de 55 uur. Dat record moest eerst gebroken worden en daarbij wilden we als biljar ters ook in het beroemde boek." Negentig tegenstanders Tweede kerstdag van het vo rige jaar was het dan zover, 's Avonds om tien uur gaven wethouder Verschoor uit Schoonhoven en zijn collega Hagenaars van Nieuwegein het startsein door de afstoot te verrichten. Daarna konden de biljarters - zes mannen tus sen de 26 en 47 jaar - zelf aan de bak, onder nauwlettend toezicht van een notaris en een wethouder, want het ging allemaal heel officieel. Wil je in het Guinness Book komen dan moet er scherp gecontroleerd worden en dat werd er dan ook. Vanuit Schoonhoven en de directe omgeving waren te genstanders gecharterd. In totaal zo'n 90 mensen die het in teams van zes tegen de zes recordbrekers moesten op nemen. Er werd tegen jeugd gespeeld en tegen bejaarden, maar ook tegen de kegelclub. De biljarters speelden, schre ven en telden om beurten. Na ieder uur mocht een kwartier worden gerust. Hamer Wat als een sportief gebeu ren was begonnen, werd na een etmaal bittere ernst. Ie dereen was erop voorbereid dat de man met de hamer langs zou komen maar hoe en wanneer moest worden afge wacht. Rien had zich niet ex tra voorbereid. ,Je weet hoe dat gaat. Je hebt een behoor lijk drukke baan. Familie en vrienden roepen: 'Je moet aan je conditie werken, een beetje minder roken en geen alcohol drinken." Makkelijk gezegd allemaal met de kerst dagen in het vooruitzicht. De stevig gebouwde blonde Schoonhovenaar lacht er wat om en zegt: „Ik ben voor de aanvang van de recordpoging twee uurtjes naar bed ge weest maar van slapen kwam toch niet veel." De man met de hamer diende zich na 45 uur aan bij de jong ste deelnemer. Met vitamine drank van de dokter werd hij op de been gehouden. „Mijn hamer kwam na 50 uur. Ik kon niet meer tellen, ik had het gevoel dat ik in trance handelde. Ook ik sleepte me erdoorheen met behulp van de dokter. En niet te vergeten het publiek. Ongelooflijk hoeveel mensen ons moreel hebben gesteund. Dag en nacht waren er toeschou wers. En niet zo maar een voorbijganger, nee, de zaal was van maandagavond tot donderdagmiddag ruim schoots bezet. De vroege kof fiedrinker loste meestal de nachtbezoeker af." Geen slaap dus, maar hoe ging het dan met wassen en eten? „Eten bleef beperkt tot licht voedsel, belegde brood jes. Zwaarder voedsel kan niet. Dat vergt te veel energie van je maag. Wassen ging pri ma. Wanneer je daaraan toe was kon je in de rustpauze snel even een douche nemen en de masseur - ja hoor, die was er ook - masseerde dan je armen en vooral je nek want daar zaten de knelpunten." Moyenne Als biljarter is Rien Beijl goed voor een moyenne van 4, dat is in zo'n marathon een on mogelijke opgave. Eén van de deelnemers verklaarde zelfs na afloop dat hij op sommige momenten suikerspinnen of dertig biljartballen op tafel meende te zien. Toch heeft Rien in die 62 uur kans ge zien om ruim 2.500 carambo les te scoren, een moyenne van 2,4 te halen en een hoog ste serie van 41 maken. Voor insiders aansprekende cij fers. Donderdag 29 december 's middags om 12.00 uur werd de geslaagde recordpoging feestelijk afgesloten door de oud-burgemeester van Schoonhoven en de eigenaar van de Stadsherberg. Deze laatste vestigde ook een re cord. Hij bleef ook 62 uur op de been. „Ik wilde mijn jon gens niet in de steek laten", verklaarde hij desgevraagd. „Na afloop waren er felicita ties en bloemen maar ik wil de alleen maar naar bed. Te lang slapen mag ook weer niet na zo'n inspanning an ders loop je het risico in co ma te raken. Dat was niet de bedoeling." 's Avonds om tien uur was er een receptie waar Rien Beijl natuurlijk niet ontbrak. Collega's De collega's uit filiaal 1319 in IJsselstein (het oude filiaal van Rien) hebben zich ge weldig gedragen. Drie dagen zijn ze geweest met spandoe ken en bij terugkomst in het filiaal hing het mededelin genbord vol met kranteknip sels. „Nee, dat zal ik niet gauw vergeten", besluit de enthousiaste biljarter die er nog snel aan toevoegt dat zo'n inspanning je wel leert waar je grenzen liggen, en dat is mooi meegenomen.

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 13