De vrouw van o5-/ vijftig miljoen Het eten en drinken is beter dan thuiswat wil je nog meer? Na 48 jaarwerken ging ze in de VUT i pagina 12 Flitsen Het waren er weer 250 meer dan vorig jaar. In totaal 2.900 gepensio neerden en VUT'ers na men dit jaar deel aan de 32e versie van de Ahold - gepensioneer- dentocht. Verspreid over 9 dagen in mei en juni werden de deelne mers in 66 touringcars en vanuit verschillende plaatsen in Nederland over pittoreske routes naar Apeldoorn gere- l.J. Keijzer (links) en zijn op volger C Vemooy. Keijzer: „Ik heb altijd van elke tochtgeno ten dat zal vólgend jaar niet andets zijn. den. Bestemming was het natuurpark 'Berg en Bos', inclusief de Apen- heul, waar de senioren werden besprongen door een horde doods hoofdapen. „Qua voor komen hebben ze in-' derdaad wel iets van sommige oud-colle- 's!" 2. Mevrouw Van der Stoop uit Waarland oefende een bij zondere aantrekkingskrad)t op de primaten uit. Haar man, P.J. van der Stoop, werk te vroeger op DC Zaandam. Het echtpaar was voor de twaalfde keer mee „Het is el ke keer weer fantastisch. Ofze op mij ook zo'n aantrek kingskracht heeft''' Nou eri of. We zijn 27 juli aanstaande 50 jaar getrouwd. Dat zegt genoeg. Zet dat er maar ge rust in. 4. H. Mulder uit Zaandam, oud-medewerker van Marve- lo en Albert Heijn Grootver bruik, was voor de 4e keer mee. „Geloofhet of niet, maar ik heb gisteren nog gedacht „We gaan naar Apeldoorn!" Laat ik nou wel gelijk hebben. Hoe is het mogelijk hè. Wat zijn het trouwens een handi ge lui, die apen. Moet je zien! Ze zitten gewoon in de zak van je colbert. Voor je het weet gaan ze er met je portemon- naie vandoor. 6. Mevrouw M. Schoenmaker en haar man M. Schoenma ker (oud-medewerker Perso neelsregistratie, IIK) uit Wor- mer kijken naar de bavianen. De man: „Ik ben niet zo gek op dingen als recepties en reünies, maar dit is geweldig. Het leuke is dat de tocht altijd over achterafweggetjes gaat. Daar zou je anders nooit ko men. En apen trekken altijd, hè.De vrouw: „Heb je die vrouw met die banaan ge zien? Met z'n vieren probeer den de apen 'm uit haar jas te trekken. Elk fatsoen is ze vreemd. Schuw zijn ze al hele maal niet. Ze zijn het gewend hè, al die mensen.De man: „Zo'n tocht wordt al vanzelf sprekend gevonden, maar vergeet niet wat er allemaal voor komt kijken. Een hele or ganisatie. Je ziet altijd wel be kenden. Of liever: je berkent wel gezichten, maar vaak weet je de namen die er bij horen niet meer.De vrouw. „Daar schijnen ze allemaal last van te hebben. 3. W. Verhoef (rechts) en D. Scheer uit Zaandam. De laat ste werkte vroeger in defilia- len en later bij Albert Heijn Grootverbruik. „Geweldig al tijd die reizen. Je leeft er naar toe hè. Het is altijd fijn als je zo'n dag beleven mag. Je ziet weer eens wat oude beken den, hoewel het dit jaar wat minder is. Dat is wel eens an dets geweest. 5. C. Muller, oud-medewerker van deARVA op het hoofdkan toor, maakte de tocht voor de 15e keer mee. „Het eten en drinken is beter dan thuis, wat wil je nog meerWe zijn hier al eens eerder geweest, maar het blijft leuk, die apen. Ik heb al veel oude bekenden gezien. Of de apen me aan mijn oud- collega's herinne ren? Sommige komen me qua gezicht inderdaad bekend voor, ja." 7. G. de Vries (korfbalcoach zijn vrouw S. de Vries (oud- medewerkster Filiaalzaken, HK), mevrouw A. Wiersma (oud-medewerkster Bestel- centrale, HK) en haar man A. Wiersma. „Het eten is lekker. Goed verzorgd. We hebben nog nooit zulke hete soep ge had als hier. Het mooie is: je bent uit en je hoeft zelf niet te rijden. Plus dat je zelf niet hoeft af te rekenen. Dat is ook wel eens lekker Haar werk was haar leven, alles draaide er om, en an dersom, op het werk draaide alles om haar. Toch ging ze na 48 jaar werken in de VUT. Omdat ze nog even wil genieten van haar huis, haar tuin, van het nietsdoen, zolang ze nog gezond is. Mevrouw Van Duren uit Amstelveen was van haar 48 werkjaren 21 jaar cais sière bij de supermarkt van de heer Paardekoper, die sinds 1986 een AH- franchise-vestiging is. Zoals veel meisjes van 14 jaar begon mevrouw Van Duren haar loopbaan aan het einde van de dertiger jaren als hulp je in de huishouding. Na de oorlog ging ze werken in een mode-atelier en in 1967 ver wisselde zij de naaimachine voor de kassa bij de super markt van de heer Paardeko per aan de Bourgondische- laan in Amstelveen. „Bij mijn afscheid in novem ber 1988 noemde de heer Paardekoper mij de vrouw van vijftig miljoen. Dat zal ook wel want ik ben 21 jaar caissière geweest en de kassa was mijn vaste 'stekkie'. Ik heb dus inderdaad een ge weldige hoeveelheid geld door mijn handen laten gaan. Vroeger was ik weieens bang voor een overval. Vooral in een tijd dat het vroeg donker werd. Tijdens drukke perio des rond de feestdagen bracht ik dikwijls 's middags een hoeveelheid geld naar de bank. Sinds we de kluisjes van Albert Heijn hebben is dat ge lukkig niet meer nodig." Receptie Wies, zo noemt iedere klant mevrouw Van Duren, vertelt enthousiast over haar af scheid. „Minstens tweehon derd klanten bezochten mijn receptie. Zij hadden aan de heer Paardekoper gevraagd of er nog wat gedaan zou worden bij mijn afscheid." Die liet zich niet onbetuigd en ook haar collega's niet die een prachtig album samen stelden met allerlei goede wensen, maar ook met kassa bonnen, oude verpakkingen en foto's. Zichtbaar ontroerd laat Wies het prachtige al bum zien. VUT Als iemand zo geliefd is in een winkel vraag je je toch af: "Waarom gaat ze in de VUT?' Wies geeft een even simpel als afdoend antwoord. „Ik heb 48 jaar gewerkt. Ik ben nu nog gezond en waarom zou ik het er dan niet van ne men nu de mogelijkheid ge boden wordt. Niemand kan zeggen of ik over drie jaar nog zo gezond ben. Ik heb nu tijd voor mijn huis en mijn tuin. Ik puzzel graag, van tijd tot tijd pak ik de naaimachine weer eens uit de kast om een bloesje te maken voor een van mijn nichtjes en af en toe brei ik wat. En ik vermaak me prima zo." De organisatie van de tocht berustte dit jaar voor de laatste keer in handen van J. Keijzer van het Pen sioenfonds. Weliswaar is hij er volgend jaar ook weer bij, maar dan wel als deelnemer. Keijzer gaat binnenkort zelf met pen sioen. „Bk heb altijd van elke tocht genoten en dat zal volgend jaar niet an ders zijn. Alleen de span ning zal veel minder zijn, omdat ik zelf niets hoef te regelen!" Keijzer is sinds 1961 bij de organisatie van de tochten betrokken geweest. Vanaf 1973 kreeg hij de volledi ge verantwoording. In dat jaar waren er 610 deelne mers, tegenwoordig zijn het er bijna vijf keer zo veel. „Ik heb de tocht al tijd met veel genoegen georganiseerd", vertelt Keijzer. „Als je mensen ziet genieten, geniet je zelf ook. Dat geeft voldoe ning. Bij het overgrote deel van de gepensioneer den vallen de tochten al tijd in goede aarde. Ze le ven er naar toe. Ik kreeg vaak in december al tele foontjes van deelnemers die de data van de tochten wilden weten in verband met hun vakantieplan ning. Dat is toch een dui delijke indicatie." De afgelopen jaren be steedde de organisator ongeveer 50% van zijn tijd aan de opzet van het jaar lijkse uitje. Direct na de zomervakantie begon hij met het uitstippelen van de nieuwe tocht. Defini tieve afspraken met res taurants maakte hij al rond oktober. „Het is niet zo maar een dagje uit. We proberen altijd kwaliteit te leveren in de geest van het bedrijf. Het is geen kunst om restaurants te vinden waar ze planken op houten schragen leg gen, een rol papier erover en eten maar. Dat is niet wat ik zoek. Er moet aan bepaalde kwaliteitseisen voldaan worden." De opvolger van Keijzer is C. Vemooy, voorheen o.a. manager bij AC Restau rants en inmiddels 28 jaar werkzaam bij Ahold. Aan de kwaliteit van de dag tochten zal volgens hem in de toekomst niets ver anderen. Dit jaar was hij voor het eerst bij de orga nisatie betrokken. Ver- nooy: „Ik heb gaandeweg steeds meer respect voor Keijzer gekregen. Wat die man gedaan heeft is fan tastisch. Ik zal dat zo goed mogelijk proberen voort te zetten. De gepensio neerden hebben er recht op dat ze een goede dag krijgen!"

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 12