l Ombouw Alberto- en Party Shop slijterijen bijna afgerond AC Restaurants accepteert nieuwe ANWB Credit Card Nieuw oproepsysteem bij Marvelo Integratie slijterijketens verloopt in recordtempo Tweederde van alle Alberto- en Party Shop-slijte rijen is de afgelopen weken omgebouwd tot Gall Gall-winkel. Behalve de naam op de gevels en rui ten, zijn ook het beprijzings- en displaymateriaal op één lijn gebracht. De resterende Alberto- en Party Shop-winkels zullen deze week worden om gebouwd. Volgende week zullen er in totaal zo'n 100 winkels van naam zijn veranderd. Het nieuwe slijterijbedrijf zal begin volgende week tevens het nieuwe hoofdkantoor in Hoofddorp betrekken. Nog vóór de zomer zal het Gall Gall-distributie- centrum in Zoeterwoude operationeel zijn en wordt geprobeerd de arbeidsvoorwaarden van de drie bedrijven zo veel mogelijk op één lijn te bren gen. Daarmee zal het eerste deel van de integratie zijn afge rond. In de loop van dit jaar zal een verdere verfijning van assortiment, produktpresen- tatie en dergelijke moeten plaatsvinden, waarbij het streven is de gehele integra tie in 1989 te voltooien. Di- De 16 AC Restaurants in Nederland accepteren sinds zaterdag 1 april jongstleden de nieuwe ANWB Credit Card. Deze credit card, die gekoppeld is aan de Eurocard/Master- card, werd op die dag geïntroduceerd. De eerste betaling met de splinter nieuwe credit card vond plaats in AC Restaurant Leiderdorp en werd ver richt door ANWB-hoofddi- recteur Mr.PA. Nouwen. Ter gelegenheid van deze nieuwe samenwerking tussen AC Restaurants en de ANWB bood de heer E. Bezaan, directeur AC Res taurants, de medewerkers van de ANWB een taart aan in de vorm van de nieuwe credit card. Reden voor AC Restaurants om betaling via de ANWB Credit Card te accepteren is onder andere het feit dat steeds meer mensen plastic geld gebruiken. Daarnaast sluit het accepteren van de nieuwe ANWB Credit Card goed aan bij het streven van AC Restaurants de service aan de gasten verder uit te breiden. recteur Operations Jaap 't Hart verwacht dat in de loop van 1990 de eerste 'pi lot-stores' (testwinkels)" voor proeven met de nieuwe for mule zullen worden ge opend. De nieuwe Gall Gall-formule zal de sterke kanten van de drie ketens in zich verenigen, zodat er een slijterijketen van speciaalza ken ontstaat. Speciaalzaak Wat we ons daarbij moeten voorstellen probeerde alge meen directeur Karei Goed koop duidelijk te maken tij dens de onlangs belegde ken nismakingsbijeenkomst voor de ruim 1.000 medewerkers van de nieuw gevormde slij terijketen in de Jaarbeurs in Utrecht. „Als we binnen Gall Gall over een speciaalzaak spreken dan verstaan we hieronder een slijterij met toegevoegde waarde", aldus Goedkoop, die betoogde dat het echte karakter van een speciaalzaak terug te vinden is in het serviceniveau. Bij wijze van illustratie trok hij een parallel met de drogiste rijbranche: "Op weg met Gall Gall naar een speciaalzaak betekent dus: geen Kruidvat, geen Douglas, maar Etos." De algemeen directeur straalde - zoals verwacht mocht worden - een rotsvast vertrouwen uit in de toe komst van Gall Gall. „Ik ben ervan overtuigd dat wij met de aanwezige kennis en inzet en het aanwezige en thousiasme, erin zullen sla gen van dit bedrijf een succes te maken." Over de keuze van de naam Gall Gall zei Goedkoop: „Uit onderzoek bleek dat, ze ker gelet op het toekomstige karakter van het winkelbe drijf, nl. een speciaalzaak, de naam Gall Gall de voorkeur had bij de ondervraagde con sumenten. In de keuze is op geen enkele wijze een waar deoordeel over de bedrijfs voering van de bedrijven en zeker niet over de medewer kers van de drie bedrijven ge geven." Bobo Ook Ahold-president A. Heijn, die de bijeenkomst in Utrecht opende, ging tij dens zijn welkomstwoord in op de naam van de keten. Hij onthulde in dat verband dat hij persoonlijk weinig moeite had met het verdwijnen van de naam Alberto. „Ik moet eerlijk bekennen dat ik er niet echt wakker van lig. De band met mijn eigen voor naam heb ik nooit als zodanig ervaren. Het is die van mijn grootvader en daar zit dan een 'o' aan vastgeplakt. Achteraf mogen we trou wens nog van geluk spreken dat hij geen Bob Heijn heette. Wie wil er nou bokbier van een Bobo?" De bijeenkomst in de Jaar beurs was de eerste gelegen heid voor de medewerkers van Gall Gall, Alberto en Party Shop om kennis met el kaar te maken. En van die mo gelijkheid werd, tijdens het in deze kringen onvermijde lijke borreluurtje en tijdens het buffet-dansant ruim schoots gebruik gemaakt. Als gastheer fungeerde de be kende TV-presentator Hans van Willegenburg, die ont kende dat hij deze opdracht had aanvaard omdat hij een drankorgel zou zijn. „Dat klopt, hij is namelijk niet mu zikaal", reageerde men gevat vanuit de zaal. Chef-kok Peter Kuylen van AC Restaurant Leiderdorp met de voor de gelegenheid spe ciaal gemaakte taart in de vorm van de nieuwe credit card. Rechtstreeks oproepbaar zijn ze nu. Met de nieuwe pieper. Ongeveer 60 me dewerkers bij Marvelo lo pen sinds een paar weken rond met een pieper waar mee ze snel te bereiken zijn. Heb je iemand nodig, dan bel je zijn codenum mer, hij ziet op zijn pieper het telefoonnummer en hij belt het desbetreffende nummer. Voorheen kon men alleen via de portier iemand laten op roepen. De portier kreeg dan de aanvraag, en hij moest ver volgens de benodigde per soon oproepen en zorgen dat hij contact opnam met dege ne die hem nodig had. Om slachtig en tijdrovend was dat. Behalve dat het nieuwe sys teem sneller is, heeft het ook meer mogelijkheden. Er kun nen namelijk ook installaties mee bewaakt worden. Bij voorbeeld de drop-droogkas- ten. Die zijn nu op de pieper van de portier aangesloten, zodat daar een signaal over gaat zodra er een storing in de installatie optreedt. De portier zorgt er dan voor dat de verantwoordelijke per soon wordt ingelicht. Ook kunnen via de telefoon centrale binnenkomende lij nen direkt worden ontvan gen. Het nieuwe systeem is duide lijk een verbetering, de afge lopen weken heeft het dan ook probleemloos gewerkt. De ruim 1.000 medewerkers van de nieuw gevormde slijte- rijketen werden uitgebreid geïnformeerd over de inte gratieplannen en de gevol gen daarvan. Directeur Goedkoop ontpop te zich als een vaardig goo chelaar. Met een paar dave rende knallen liet hij het Al berto en Party Shop-logo ver- Flitsen pagina 3 anderen in het Gall Gall- beeldmerk dat uit de vlam men te voorschijn kwam. „De toekomst is vandaag be gonnen!", zo meende hij. spreksleider Hans van Wille genburg CThuis kun je me uitzetten. Hier moet je naar me luisteren') tijdens de ken nismakingsbijeenkomst in de Utrechtse Jaarbeurs. Directeur Commercie Hans de Leeuw, algemeen directeur Karei Goedkoop, directeur Operations Jaap 't Hart enge-

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 3