ar Zo maar Zo maar Zo maar Zo maar Z Een helikopterplatform met enthousiaste medewerkers - AH-filiaal 1190 in Rheden Parachute Carambole Bo ugies verwisselen Verslaafd aan werk pagina 12 Flitsen Momenteel draait, filiaal 1190 in Rheden zonder bedrijfsleider. De vorige werd overgeplaatst naar Arnhem; een nieuwe schijnt niet zo een-twee-drie voorradig te zijn. Dus krijgt de bedrijfsleider van Dieren eenzogenaamdehelikoptetfunctie. Hij landt hoogstens één dagper week in Rheden om de moeilijkeproblemen op te lossen. De rest van de week moeten de afdelingschefs de zaak runnen. Peter Jonker Afdelingschef Peter Jonker zal die tijdelijke verandering van filiaal 1190 in een helikopterplatform niet meer meemaken. Hij is ten tij de van het interview bezig aan zijn laatste weekje Rheden; hij gaat naar Dieren. De zoveelste transfer in de dertien seizoenen die hij nu bij Albert Heijn onder contract staat. Hij maalt er niet om: „Als je een kaderfunctie hebt dan is het de bedoeling dat je mobiel bent. Per soonlijk vind ik dat niet erg. Ik ben zelf het type dat om de zoveel tijd iets nieuws wel leuk vindt". In Dieren komt Peter Jonker weer in een groter filiaal te werken: „Ik ben altijd grote filialen gewend ge weest. In het begin was het hier dus wel wennen. Het is klein maar dat heeft ook z'n voordelen. Je gaat veel persoonlijker met personeel en klanten om. Je moet ontzettend flexibel zijn. Op het ene moment werk ik aan de drogmetica, op het andere moment zit ik achter de kassa. Toen ik hier begon dacht ik dat ik niet flexibel was, omdat ik altijd op een grote strak geleide afdeling gewerkt heb, maar dat viel me reuze mee." Afdelingschef is voorlopig de eind functie voor Peter Jonker. Ambitie om bedrijfsleider te worden heeft hij niet. Het werk bevalt hem zo en hij houdt genoeg tijd over voor zijn andere bezigheden. Peter woont samen en heeft naast een lieve vriendin, drie katten en een grote hond. Huisdieren zijn 'n hobby, net als voetbal. „Alleen kij ken. Ik ben een enorme Ajacied." Ook de computer heeft zijn inte resse. Na een cursus vorig jaar mag hij nog graag een beetje program meren. Hij is best tevreden met zijn leven, maar veroorlooft zich toch een droom: een klassieke Alfa ergens op de kop tikken en die zelf opknappen. Maar als dat niet lukt ligt hij er niet wakker van. Alice Schuitema (19) staat sinds vorig jaar mei achter de Deli. Het werk in zo'n klein filiaal bevalt haar uitstekend: „Iedereen kent je. Je kunt geen stukje fietsen of er is wel iemand die je groet. Ook kleine kinderen op straat herkennen me als het meisje van wie ze altijd een stukje worst krijgen." Buiten haar werk is het 'meisje van de stukjes worst' geen type van kaas bij het buisje. Alice doet aan parachutespringen. In de zomer gaat ze een cursus volgen, nu heeft ze er al een sprong - een tandem sprong samen met een instructeur - opzitten, en is dolenthousiast. Hoogtevrees heeft ze niet. „Maar ze moeten me niet op een ladder zetten, want dan krijg ik het be nauwd. Wanneer ik spring is dat akelige gevoel er gek genoeg niet meer. Het is zoiets moois. Tijdens de vrije val kun je ook gewoon om je heen kijken en dan hang je nog een minuut of vijf misschien zes aan de parachute. Het is heel kort, maar wel ontzettend mooi." Angst dat de parachute niet open gaat heeft ze niet. Trouwens, elke springer heeft nog een reserve: „Het lijkt misschien eng, maar er kan weinig gebeuren. De ongeluk ken die er gebeuren komen door eigen fouten. Als je je hoofd er maar bijhoudt kan er niets gebeu ren." Met veel plezier vertelt Alice ook over de rock 'n roll danscursus die ze sinds kort volgt. „Het is vreselijk leuk, maar ook vermoeiend. Je moet er echt een goede conditie voor hebben." Henk Evers (27), de verkoper 2 van het filiaal in Rhe den, zit samen met Alice op dans les. Ineens, want vroeger vond hij Belinda Teunissen ook in Rheden. Het is echt zo'n dorpswinkeltje. Iedereen kent je. Als de klanten wat willen weten dan is het 'hé Henk'. En als ze een praatje willen maken dan kan dat ook. In een groot filiaal kan dat niet altijd." De achttienjarige Belinda Teunis sen werkt sinds drie jaar bij filiaal 1190. Twee jaar part-time achter de kassa. Prima werk, maar niet voor altijd. In de toekomst wil ze een opleiding volgen. Verder ko men dan caissière. Nu gaat al haar vrije tijd op aan haar hobby's. Die ren. Honden en vooral paarden: "Ik ben ermee opgegroeid. Ik weet niet anders of mijn ouders hadden paarden. Eigenlijk zijn het pony- paarden maar ze zijn breder en sterken dan gewone pony's. Ze Alice Schuitema Henk Evers dansen eigenlijk vervelend: „Maar ik had het er een keer over met Alice, en toen ben ik meegegaan. Nou, fantastisch." Hoezeer Henk ook geniet van het dansen, zijn grote passie is en blijft biljarten. Sinds vijf jaar hangt hij drie tot vier keer per week boven het groene laken. Hij speelt ook competitie: „Dat gaat redelijk goed. Als je het met voetballen ver gelijkt zou ik derde klasse amateur spelen." Biljarten is volgens Henk niet al leen een kwestie van behendig heid: Je moet ook inzicht hebben. Hoe kan ik het beste die carambole maken, dat blijft elke keer weer een hele opgave. Je moet zien wat je met de ballen kunt doen anders kom je ook geen stap verder." De sfeer in het bedrijf bevalt hem goed: „Het is hier een klein filiaal- tje, ik heb altijd in grote gestaan. Daar voelde ik me aardig thuis, maar het personeel onder elkaar dat was niet geweldig. Sinds ander half jaar werk ik nu hier, ik woon kunnen een volwassen mens dra gen. Ik rijd sinds mijn twaalfde, dus nu al zes jaar. De afgelopen maan den kon het niet omdat Tidi, mijn pony, drachtig was. Maar nu kan het weer, en dat vind ik fijn. Aan concoursen doe ik niet mee. Daar is Tidi ook te oud voor. Ze is al 25 jaar, da's oud voor een paard. Nee, ik ga lekker in het bos rijden." Verder volleybalt Belinda en ze knutselt samen met haar vriend een beetje aan auto's: „Allemaal simpele dingen hoor. Bougies ver wisselen. Lampjes vastmaken. Het eerste wat ik geleerd heb is een band verwisselen. Dat lijkt me wel zo handig als je langs de weg komt te staan. Dan weet je tenminste wat je moet doen. Want ik vind het ook zo stom om een andere auto aan te houden en te vragen: „Kunt u me misschien helpen?" Stella Klokke (25) komt oorspron kelijk uit Indonesië. Twaalf jaar ge leden verhuisde ze samen met haar ouders naar Nederland en ze werkt alweer bijna zes jaar bij Albert Heijri. Eigenlijk is ze caissière in opleiding, maar het filiaal in Rhe den is daar te klein voor. Wil ze de opleiding volgen dan moet ze naar een groter filiaal. Voorlopig komt dat er niet van. Ze woont in een klein dorpje achter Dieren. Lekker dichtbij dus. Ook het contact met collega's en klanten wil ze niet mis sen. Voor Stella zou het nieuwe, grote re, AH-filiaal dat buiten de winkel promenade Groenestraat gepland is, een uitkomst vormen. Ze wacht rustig af tot die er komt en blijft elite ochtend met plezier naar haar werk gaan. Aan haar hobby's komt ze niet meer toe sinds ze anderhalf jaar geleden samen is gaan wonen: „Toen ik nog thuis woonde bad mintonde ik veel. Nu is het negen uur 's avonds voor ik de etensboel heb afgewassen en dan heb ik wei nig zin om nog te gaan sporten." Eigenlijk is haar werk haar hobby. Ook als ze later kinderen heeft wil ze blijven werken: „Ik kan het doodgewoon niet missen. Ik geloof dat ik verslaafd aan mijn werk ben." Stella Klokke

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 12