fL Beslist geen nummer Investeringen in 1988 naar recordniveau Dividend voorstel editie (988 SS// Grondslagen Sociaal Beleid van kracht Overnames n 1987 Flitsen pagina 5 Ahold heeft in 1988 voor een recordbedrag van 1.025. miljoen gulden geïnvesteerd. Dat was 499 miljoen meer dan het voorgaande jaar. In totaal werd 294 miljoen geïnves teerd in bestaande en nieuwe bedrijven in Ne derland tegenover 269 miljoen gulden in 1987. De investeringen in de Verenigde Staten beliepen 347 miljoen dollar. Het jaar ervoor bedroegen de ze 127 miljoen. Deze toe name werd geheel veroor zaakt door de overname van FNS. Ziekteverzuim 19S7 1986 Voor het vierde achtereenvolgende jaar is het ziekteverzuim in de bedrijfsonderdelen waar zij het hoogst is. dalende. Ook in 1988 is zowel bij distributie als bij de centrale slagerijen nadrukkelijk aandacht besteed aan omstandigheden die het ziekteverzuim doen toenemen. In mei 1988 zijn de Grond slagen Sociaal Beleid van kracht geworden. De GSB zijn de kernpunten van het sociaal beleid. Op deze punten zullen de directies van de werkmaatschappij en door de Raad van Be stuur worden aangespro ken. De oude Uitgangspunten Per- soncclbeleid (UPB) zijn aan dc werkmaatschappijen over- gedragen. De directie van een werk maatschappij mag - in over leg met de desbetreffende ondernemingsraad - de UPB wijzigen. Een directie kan zelfs besluiten de UPB af te schaffen om daarna geheel ei gen uitgangspunten te for muleren. Uiteraard moeten die punten aansluiten bij de vastgelegde grondslagen, want de Raad van Bestuur is en blijft verantwoordelijk voor de hoofdlijnen van het sociaal beleid van Ahold in Nederland. De investeringen zullen in 1989 uitkomen op circa 530 miljoen gulden, waarvan 260 miljoen gulden in Nederland en 135 miljoen dollar in de Verenigde Staten. Hierbij is geen rekening gehouden met eventuele acquisities. In Ne derland zal naar verhouding meer dan in de afgelopen ja ren in de detailhandel en minder in de overige secto ren worden geïnvesteerd. Verdere groei De Raad van Bestuur ver wacht dat het hoge investe ringsniveau tot een verdere toename van de financie ringslasten zal leiden. Niette min wordt voor 1989 een duidelijke groei voorzien van het resultaat na belastingen. Ook de omzet zal een voort gaande groei te zien geven, zowel in Nederland als de Verenigde Staten. In 1988 kwamen diverse gro te overnames tot stand. In de Verenigde Staten kreeg Ahold de beschikking over een derde winkelketen door een meerderheidsbelang te verwerven in FNS Holding Company, Inc. De omzet in de Verenigde Staten is voor namelijk als gevolg van deze acquisitie nagenoeg verdub beld. BI-LO versterkte haar positie begin 1989 door de overname van 21 winkels in North en South Carolina. In Nederland werd een be lang van 55% verworven in Schuitema nv, een groothan delsorganisatie in levensmid delen voor het vrijwillig fi liaalbedrijf. In het verslagjaar werd over eenstemming bereikt over de overname van de grootste slijterijgroep in Nederland, de ketens Gall Gall en Party Shop met in totaal 190 win kels. Pharmacis Reguliere Pharma- ceutische Groothandel bv werd na de overname in april ondergebracht in Pharmatos, de organisatie waarin de far maceutische activiteiten van Ahold zijn gebundeld. Grootverbruik Ahold nam wederom enkele bedrijven over, waardoor de positie op dc institutionele markt aan zienlijk werd versterkt. Dit geldt met name voor leveran ties van verse produkten. Corinne der Kinderen werkt pas sinds afgelopen zomer op het hoofdkantoor van Ahold in Zaan dam. Eén dag in de week. op de vrijdag. Corinne is 24 jaar en studeert Public Relations in Amsterdam. Via haar opleiding kwam ze voor een vakantie baantje bij Ahold in aanmerking. Op het hoofd kantoor werkt ze nu op de PR-afdeling, waar haar voornaamste taak het beantwoorden is van de vele brieven van consumenten. Corinne woont samen met Remon Hendriksen. „Ik ken Ahold zelf ook een beetje. Vroeger ben ik nog wel eens vakkenvuller ge weest. Carrière maken doe je van onderaf", grinnikt Re mon Hendriksen, vriend van Corinne. Remon en Corinne wonen samen op een etage in Amsterdam, Hij is zelf bijna afgestudeerd arts. In de pe riodes dat hij het wat minder druk heeft met zijn studie is de huisarts in spé ook werk student. „Voor Corinne was het fan tastisch dat ze na haar vakan tiebaantje bij Ahold kon blij ven werken. Eén dag in de week werken en de rest van de week studeren, te veel is het beslist niet. Corinne kan het werk aardig verdelen. En thuis doe ik uiteraard ook wat als ik er de tijd voor heb. Koken of stofzuigen, we zul len er geen ruzie om heb ben." Wordt er veel over het werk gepraat thuis? Remon aarzelt wat. „Toch wel, maar meer zo'n vluchtig overzicht van wat er is voorgevallen. Ik zal me bijvoorbeeld echt niet bemoeien met de inhoud van de brieven die zij schrijft als antwoord op de vragen van consumenten. Bovendien hebben we allebei gelukkig het vermogen om het werk thuis van ons af te zetten." Hij herinnert zich de keer dat Corinne thuiskwam met de vraag van een wat oudere consument. Die maakte zich zorgen over cakemeel. Het pak had lang in het keuken kastje had gestaan en er zaten allemaal beestjes in. „Wij dus meteen ook in de kast kijken, want zo vaak bakken we geen cake. Mooi dat ook wij klein Artis in het pak hadden. Dat stond dus veel te lang." „Een tijdje terug nog. Komt Het bestuur van Konink lijke Ahold nv stelt aan de op 1 mei 1989 te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor een dividend uit te keren van 1,60 en 0,25 in contanten (in 1987 resp. 1,50 en 0,125, gecorri geerd voor de uitkering in aandelen). Hiervan is reeds 0,50 en 0,05 als interimdividend betaal baar gesteld. 40%-/ Verloopciifers 1988 1986 ze ineens met hamburgers thuis. Moest ik proeven. Nou ja, ze smaakten wat anders dan ik gewend was, maar toch. Had ze dus brieven ge kregen met complimenten over die heerlijke vegetari sche hamburgers van AH. Dus wilde ze ze zelf ook wel eens even testen. Ik heb sterk de indruk dat Co rinne werken echt leuk vindt. Niet alleen omdat ze leuk werk heeft en op een vrij klei ne afdeling werkt. Maar voor al omdat ze het gevoel heeft geen nummer te zijn bij Ahold. Er is in alle geledingen een opmerkelijke onderlinge band. Dat merk je en dat werkt prettig." Hoe moet dat straks als hij als huisarts een praktijk krijgt in Nieuwegein en zij een pracht promotie kan maken in Zaan dam? Remon lachend: „Dat zullen we tegen die tijd dan wel zien. Om de afstand hoef je geen ruzie te maken. Voor ons allebei geldt dat je de on gemakken slikt als het werk je voldoening geeft." Het verloop is gestegen. In dc winkels blijkt het verloop vooral hoog onder de groep scholieren. Een strakker schoolregimc, beperkingen aan bijverdiensten in de stu diebeursregelingen enz., werken in de hand dat jonge ren sneller hun bijhaan op zeggen. Het verloop onder kaderleden, zowel in functie als in opleiding, daalt. Kantoren Produktie Distributie Centrale Slagerijen

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 5