Wisseling van de wacht Belangrijkste punten uit Sociaal Jaarverslag Partners aan het woord UCiiliilllSli Verwachtingen voor 1989 Flitsen Een jaar waarin decentralisatie centraal stond. En het proces gaat nog steeds door. Pagina 3 Ahold investeerde in 1988 een recordbedrag. Pagina 5 De beslissing over de toekomst van Alberto is in 1988 genomen. Het komende jaar zullen de plannen con creet worden gemaakt. Pagina 12 Op de kleintjes letten doen ze ook bij Marvelo. Het afgelopen jaar stond in het teken van de klein- verpakkingen. Pagina 13 Opzienbaren de technische veranderingen bij Meester Pagina 15 BI-LO versterkt positie door uitbreiding assortiment. Pagina 16 Dagelijks zijn duizenden mensen druk bezig met hun werk voor Ahold. En bijna allemaal hebben ze een man of een vrouw, een vriend of vriendin, een vader, moeder, kinde ren of kleinkinderen die óók met dat werk te ma ken hebben. Zij moeten de verhalen aanhoren en merken meteen dat het goed gaat of juist iets min der. In deze speciale uitgave van Flitsen besteden we daar ruim aandacht aan. We laten de partners aan het woord. Die mogen vertellen hoe het is om sa men te leven met een Ahold-medewerker. Op defoto Joke en Wil Bartels met kleindochter Chctntal Zie pagina 11. Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 46e jaargang no. 4 april 1989 Oplage 50.000 SAt 10020006/0 riitson Landelijk 1989 april jaarverslagedille Op 1 september draagt Ahold-president A. Heijn de scepter over aan drs. P.J. Everaert. Heijn is in middels 62 jaar en volgens de regels is dat de leef tijd waarop Ahold-bestuurders worden geacht de Raad van Bestuur te verlaten. Het afscheid valt samen met zijn jubileum. Op 1 septem ber is Heijn precies 40 jaar in dienst bij het bedrijf. „Dan kan ik straks zeggen dat ik een jubileumreceptie houd, waarop ik en passant ook meteen afscheid neem", zei hij op 4 januari jl. tijdens zijn laatste nieuwjaarstoespraak als Ahold-president. „Dat klinkt beter dan 'een af scheidsreceptie waarop ik ook m'n jubileum vier'. Ik heb nu eenmaal iets tegen af scheid nemen, hoewel het feit dat Ahold kerngezond is dat toch eenvoudiger maakt, dan wanneer ik een rokende puinhoop zou achterlaten." Het vertrek van Heijn bete kent het einde van een tijd perk. Voor de eerste keer in 102 jaar zal het bedrijf geleid worden door iemand die niet tot de familie Heijn behoort. Everaert, sinds 1985 in dienst van Ahold. heeft zich de afge lopen jaren a!s lid van de Raad van Bestuur vooral met Ahold's Amerikaanse belan gen bezig gehouden. Hij woont momenteel nog in Amerika, maar eind juni ver huist hij met zijn gezin defini tief naar Nederland. „Ik ben echt blij dat ik terugkom. Ik vind het fantastisch om de komende veranderingen in Europa van dichtbij mee te maken." Flitsen sprak met de komen de en de gaande man. Pagina 4 en 6. De heer P.J Everaert (l) en de heer A. Heijn. De omzet van Ahold zal in 1989 een voortgaande groei te zien geven, zowel in Nederland als de Ver enigde Staten. De Raad van Bestuur verwacht dat ook het bedrijfsresultaat in beide werkgebieden verder zal stijgen. De toe genomen bestedings ruimte in Nederland zal naar verwachting leiden tot een lichte stijging van de bestedingen aan voe- dings- en genotmiddelen. In Amerika zal de inflatie vermoedelijk iets hoger zijn dan de gemiddelde loonstijging. Als we kijken naar het be leid van Ahold, springen er twee onderwerpen uit die veel aandacht krijgen. Dat zijn allereerst het so ciaal beleid en vervolgens de organisatiestructuur. Waarom zijn dat nu zulke belangrijke onderdelen voor het beleid? Als we als eerste het sociaal beleid bij de kop pakken, dan vinden we het antwoord in de grondslagen voor het on dernemingsbeleid Daarin is gesteld dat de me dewerkers gemotiveerd moeten zijn om hun functie goed te vervullen. En dat be reik je mede door een goed, modern sociaal beleid te voe ren. Iedere medewerker levert op zijn of haar manier een pres tatie voor Ahold. Dat doen mensen niet zomaar, maar omdat daar iets tegenover staat. Een salaris uiteraard, maar ook zaken zoals vakan tiedagen en het pensioen voor later. Die arbeidsvoor waarden maken deel uit van het sociaal beleid. Als dat be leid goed geregeld is. hebben beide partijen daar baat bij. Het bevordert de motivatie- waardoor het de onderne ming goed gaat. In goede banen Maar ook als iedereen tevre den is met zijn of haar belo ning in zowel salaris als aan vullende arbeidsvoorwaar den en flink z'n best doet. dan ben je er nog niet. Als de or ganisatie van het werk slecht is en beslissingen lang op zich laten wachten, gaat er veel van al die inspanningen verloren. Een goede organi satiestructuur is dus ook van veel belang om de zaken in goede banen te leiden. Zowel het sociaal beleid als de organisatiestructuur zijn onderwerpen die steeds in beweging zijn. Allerlei ont wikkelingen - zowel binnen Ahold als binnen de samenle ving - hebben er invloed op En daarom ook krijgen ze zo veel aandacht, aldus de Raad van Bestuur in het jaarverslag over 1988. In Flitsen de be langrijkste elementen uit dit verslag: de belangrijkste ont wikkelingen van het afgelo pen jaar bij Ahold op een rij tje gezet.

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 1