Alberto verder als Gall Gall Het is thuis net een klein bedrijfje Etos duikt in nieuw tijdperk Groei zet door Terwijl Charlotte Cobelens (47) in Heerenveen de Etos leidt, werkt haar man Frans (52) in Lemmer, waar hij aan huis een eigen scheepsbouw kundig bedrijf heeft. Hun dochter van 12 en zoon van 14 kunnen zichzelf uitste kend redden, en dat is een uitkomst als beide ouders een baan hebben. De baan van Frans aan huis maakt die combinatie ook gemakkelij ker. Hij is meestal degene die kookt omdat Charlotte pas tegen zevenen thuis is. Ook met de wasmachine weet hij raad. En dan is er verder nog de hulp in de huishouding die in huize Cobelens de boel mede draaiende houdt. Door taken te delegeren en strakke schema's op te stellen wordt het huishoudelijk be drijf efficiënt geleid. Boodschappen halen is geen punt, dat doet degene die de meeste tijd heeft. Ook hob by's worden strak gepland. Charlotte doet er alles voor om in ieder geval één uur per week vrij te maken voor de yoga-lessen, en binnenkort wil ze ook gaan tennissen met haar zoon. Frans is niet zo'n man voor activiteiten op vaste tijdstippen. Hij heeft al moeite met het vroege tijd stip waarop we in Nederland de avondmaaltijd gebruiken. Het liefst zou hij, zoals de Fransen, pas om een uur of acht aan tafel gaan. De dagen en weken worden met zorg ingevuld om de be schikbare tijd voor werk, ge zin en vrije tijd zo goed mo gelijk in te delen, 't Is eigen lijk net een klein bedrijfje en de vakantie betekent daar door ook écht vakantie. Me dewerkers met kinderen mo gen bij Etos in Heerenveen als eerste de vakantie plan nen. Volgens Charlotte is die voorkeursbehandeling bitte re noodzaak. .Je moet je toch houden aan de schoolvakan ties. De zaterdagen schieten er al vaak bij in. Als dat ook nog met de vakanties zou ge beuren, zie je je kinderen nog minder", vindt Charlotte. pagina 12 ®bertoi Flitsen Het grote nieuws voor Al berto in 1988 was dc aan gekondigde overname van Gall Gall en Party Shop. Alberto-medewer- kers kregen er zo'n 550 collega's bij. De totale ke ten werd daarmee de grootste slijter in het land met een marktaandeel van circa 20 De reacties op deze over name waren voor het overgrote deel positief. Vooral omdat bekend is dat de slijtersmarkt geen gemakkelijke markt is en schaalvergroting belang rijk is om op een gezonde wijze de keten te kunnen blijven exploiteren. Dc Gall Gall- en Party Shop-medewerkers moesten laatste plaats zullen de drie verschillende culturen de ko mende jaren met elkaar ver vlochten dienen te worden. De omzet van Alberto was in de eerste helft van 1988 zor gelijk en beneden het ver wachte niveau. De laatste pe rioden van het jaar hebben veel goedgemaakt. Dc omzet kwam daardoor uit op 131 miljoen. Aan het einde van het jaar telde Alberto 97 filia len waaronder 6 franchisers. Op de jaarlijkse Beheerders dag werd de aftrap gegeven voor de 'Op Stap met Alber- to'-actie, een actie waarbij al le filiaalmedewerkers op ba sis van hun inspanningen en creativiteit velerlei cadeaus kunnen verdienen. vanzelfsprekend wennen aan de overgang naar Ahold. De goede naam van Ahold stelde velen gerust en ook de garan ties die gesteld werden voor wat betreft de werkgelegen heid en de arbeidsvoorwaar den droegen hiertoe bij. I 'it elk van de drie organisa ties worden de beste elemen ten gehaald om tot de meest succesvolle formule te ko men. De naam van de nieuwe slijterijketen wordt Gall Ciall en het hoofdkantoor komt in Hoofddorp te staan. Op vele terreinen zullen for se inspanningen gevraagd worden van alle medewer kers, zowel op operationeel, commercieel, personeel, ad ministratief als ook op distri butief terrein. En niet in de Charlotte Cobelens (47) staat sinds 3 V2 jaar aan het hoofd van Etos in Heerenveen. Ze is getrouwd met Frans (52) en ze hebben twee kinderen. Charlotte besloot 4V> jaar geleden weer te gaan werken. „Ik had de papieren en kon het geld natuurlijk ook gebruiken." Charlotte's baan als bedrijfsleidster betekent dat ook het huishouden als een efficiënt bedrijf geleid moet worden. Voor Etos betekende 1988 het begin van een nieuw tijdperk. De verbouwing van alle winkels tot Beauty Case werd nagenoeg een feit en de groei van het aantal winkels zette zich onverminderd voort. Kroon op het werk vóór en van alle medewerkers was natuurlijk de reis - met 1.100 personen - naar Mallorca. Zo'n reis krijg je niet zomaar; daar moet je wel wat voor doen. Bij Etos is dan ook veel gebeurd. De omschakeling van drogisterijketen naar trendy winkels met drogis terij- en schoonheidsartike len is een héél grote stap. Een stap met vérstrekkende ge volgen voor alle betrokke nen. Want met alleen winkels verbouwen en het assorti ment uitbreiden ben je er nog niet. Zo'n geheel nieuwe formule met veel aandacht voor service vereist nogal wat van de medewerkers. In de schoolbanken Bij Etos werd in 1988 dan ook hard gewerkt om die om- Kengetallen* perm u franchise 2 6 Etos Alberto Aantal vestigingen 139 91 - Omzet x 1 miljoen 190 131 - Aantal medewerkers 1 098 35-t mannen 133 167 vrouwen 965 187 excl. franchising mezwaai te kunnen maken. Voor opleiding en bijscho ling werden tijd én geld vrij gemaakt. Veel verkoopsters volgden cursussen om klan ten in de winkel, en met na me bij de Beauty Counter, nog beter te adviseren. Meer en meer medewerkers volg den gespecialiseerde oplei dingen bij leveranciers. Al leen al voor de cursus van het merk Juvena slaagden vorig jaar maar liefst 350 Etos-me- dewerkers. Om in elke win kel het werk in goede banen te leiden gingen vorig jaar ook de bedrijfsleiders weer in de schoolbanken. Televisie en Number Seven Met vernieuwde winkels, een prima assortiment en gemoti veerde en geschoolde mede werkers kun je uitstekend voor de dag komen. En dat doet Etos dan ook met de Beauty Case-formule. Behal ve door steeds meer dagblad advertenties sinds 1988 ook via de televisie. Nieuw sinds 1988 is ook Number Seven. Dit merk, de bestverkopende reeks cosmetica- en huidver zorgingsartikelen in Enge land, mag in Nederland al leen door Etos uitgebracht worden. Groei Het spreekt dat Etos flink groeit door al deze activitei ten. Het aantal filialen steeg vorig jaar naar 141. waarvan 127 met de Beauty Case-for mule, daaronder twee fran- chise-nemers. Drie Beauty Case-winkels werden vorig jaar, in samenwerking met Pharmatos, gecombineerd met een apotheek. Het aantal Etos-kapsalons nam vorig jaar met vier stuks toe tot een to taal van tien. In België werd eind 1988 het eerste Etos-filiaal geopend. Naast dc Beauty Case-formu le is in dit buurland ook een experiment gestart met zoge naamde Colour Shop's, klei ne winkels met een groot as sortiment decoratieve cos metica.

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 12