Albert Heijn populair bij studenten Van stropdas tot vouwfiets: Alles voor de man CADEAUBONNEN IN WAARDE OMHOOG Colofon pagina 2 Flitsen Vervolg van pagina 1 en Italië van wie een keur aan verrassende, maar ook kwali tatief goede cadeau-artikelen kon worden betrokken. SpA kon de organisatie en een aantal panden leveren. Uitgebreid assortiment Het assortiment van de drie Master-winkels kwalificeert De Zeeuw als breed en on diep. Er zijn ongeveer dui zend artikelen die zich glo baal in twee categorieën la ten indelen: de standaard ca deau-artikelen zoals boeken, stropdassen, pennen, bu- reauaccessoires en after sha ves, en de zogenoemde gim micks. Voor die laatste groep gelden termen als leuk, ver rassend, gek en origineel. Dat houdt dan weer in dat een snelle wisseling van assorti ment geboden is. Het eerste filiaal zal binnenkort in Gouda geopend worden. Daarna volgen nog win kels in Leidschendam (opening eind maart) en Amsterdam. Het assortiment van Master Men's Giftshop beweegt zich ook in de sfeer van relatiege schenken. Eventueel zullen de winkels eveneens de functie van showroom voor geïnteresseerde bedrij ven gaan vervullen. De prijs waarvoor men bij Master terecht kan varieert van enkele guldens tot dui zend gulden. Voor laatstge noemd bedrag kan men er een vouwfiets kopen, maar wie minder wil besteden kan bijvoorbeeld voor een fles- opener met teller (van het aantal geopende flessen een klok die achteruit loopt, een damesschoen die een radio blijkt te bevatten, maar ook voor spellen en spelen te recht. Nog experimenteel David-Jan de Zeeuw is mana ger van het Master-project en werkt daarbij nauw samen met Berry Geerts, die door Merison, de betrokken groot handel, bij SpA is gedeta cheerd en fungeert als com- David-Jan de Zeeuw mercieel manager. Voor deze constructie is gekozen omdat SpA en Merison zich beide realiseren nog in een experi menteel stadium te verkeren. De Zeeuw: „In het eerste jaar zullen we de resultaten van de eerste drie zaken afwach ten. Als die tot tevredenheid stemmen worden de daarop volgende twee jaar gebruikt voor uitbreiding naar een landelijke keten. Bij gebleken succes zal het daarbij niet blijven. We hebben bewust voor een Engelse naam geko zen omdat die ook over de grens te gebruiken zal zijn. Maar dat is voorlopig nog toekomstmuziek." Vervolg van pagina 1 f60,-(was f24,-), voor part timers die tussen de 31 en 64 uur werken f 40,- (was f 16,-) en voor part-timers die min der dan 32 uur per periode werken is de waarde van de bonnen verhoogd van f 8,- naar f 20,-. Om te voorkomen dat men een groot bedrag in een keer moet besteden, zullen de bonnen in coupures van f 20,- worden uitgereikt. De eerste uitgifte van 1989 vindt deze maand plaats. Over verhoging van de waar de van het kerstpakket is nog geen beslissing genomen. Het is niet uitgesloten dat die waarde gelijk blijft (ca. f 40,- voor een heel pakket) en dat er in december aanvullende cadeaubonnen worden uit gereikt tot het maximale be drag van f 100,-. De extra kosten die de waar destijgingvan de bonnen met zich brengt, zullen worden verrekend met de kosten van de regelingen die in de plaats komen van de inmiddels beëindigde winstdel ingsre- geling. De afdelingen Ar beidszaken, Administratie en Fiscale Zaken zoeken mo menteel in opdracht van de Raad van Bestuur naar een nieuwe winstdelingsregeling die gekoppeld zal worden aan het Nederlandse bedrijfs resultaat van Ahold. Concre te voorstellen zullen volgens hoofd Arbeidszaken Chris van Gent binnen enkele maanden aan de Centrale On dernemingsraad worden voorgelegd. Van Gent meldt dat men na denkt over de invoering van een kortingsregeling, die Ahold-medewerkers in staat zal stellen om een korting van 10% te krijgen op maxi maal f 5.000,- aan boodschap pen bij Albert Heijn. Dat zou neerkomen op een maxi mum belastingvrij voordeel van f 500,- voor iedere full time medewerker. Met de ca deaubonnen meegerekend zou het belastingvrije bedrag voor full-timers in dat geval al maximaal f 1.000,- bedragen. Daar bovenop komt dan nog eens de nieuw te ontwerpen winstdelingsregeling. Welke regelingen er uitein delijk ook uitrollen, het lijdt volgens Chris van Gent geen twijfel dat alle Ahold-mede- werkers er netto op vooruit zullen gaan in vergelijking met voorgaande jaren. Het centrumfiliaal van Albert Heijn aan de Voorstraat in Utrecht rekent studenten tot zijn belangrijkste klanten. De heer B.G. van Ditmarsch, bedrijfsleider in de Voorstraat, heeft geen moeite met de soms chaotische taferelen die zich in zijn winkel afspelen. „Tussen vier en zes uur is het spitsuur bij ons, dan komen de studenten massaal bij ons bin nen." „We zijn opgenomen in de eerstejaarsroute van studen ten", vertelt de heer Van Dit marsch met een brede glim lach ,op zijn gezicht. „Alle nieuwe studenten komen bij ons binnen als ze een rondlei ding door de binnenstad krij gen. Dat betekent ieder jaar weer een nieuwe groep klan ten die bij ons hun inkopen doen. We zitten midden in het centrum van Utrecht, omringd door universiteits gebouwen en allerlei andere instellingen. De meeste stu denten wonen hier in de buurt op kamers, zodat het logisch is dat Albert Heijn de aangewezen plaats is voor hun boodschappen." Als Flitsen op bezoek is in de Voorstraat is het juist vakan tie. Slechts een enkele stu dent doet zijn inkopen. Van Ditmarsch: „Normaal hebben we het veel en veel drukker. Die vakantieperiode scheelt ons zo'n 1.500 klan ten per week. Allemaal stu denten die nu naar huis zijn. Als de colleges weer zijn be gonnen, krijgen wij het weer hartstikke druk. Dan is het FLITSEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv maart 1989 46e jaargang no. 3 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 45.000 Redactie secretariaat: Mw. S. Bierling Ankersmidplein 2 Kamer 1705 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-592572 REDACTIE FLITSEN G. van Breen, AC Restaurants P 216; 075-593356 N.Th.M. Huijsman Marketing Services Marvelo P 410, 075-593253 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075-592552 H.S. Kolsteeg, Marketing Services GVA, Ede 08380-78922 E. Muller (hoofdred.) Public Relations HK 1704, 075-592576 A. de Roo PR-Bureau Van Hulzen A. Schoen Public Relations HK 1703, 075-592574 C. Waardenburg Zonemanager zone 8816 075-593637 Mw. J.C.M.B. Wilke, Directoraat P&O HK 1304, 075-592696 G.H. van Woerkom, Communicatie Albert Heijn HK 802, 075-592466 hier iedere middag rond vier uur een invasie van studen ten. Winkelwagentjes zwer ven dan door de hele winkel. Wij kunnen tijdens die spits uren geen vak meer bijvul len, je komt er doodeenvou dig niet bij. Alle zeven kassa's draaien dan tot zes uur op volle toeren. Onze winkel lijkt dan meer op een ont moetingscentrum dan op een normale winkel. Het enige dat nog ontbreekt zijn zitjes, waarop de dames en heren kunnen neerstrijken. Je weet echt niet wat je ziet. Zeker als je hier voor de eerste keer binnenkomt. Wij zijn er in middels wel aan gewend." Macaroni en spaghetti favoriet Tijdens de rustige uren, de stilte voor de storm, worden kaas en vleeswaren vast voor gesneden, zodat de studen ten niet lang op hun bestel ling hoeven te wachten. „Ze hebben altijd haast", vertelt Van Ditmarsch, „ze willen snel geholpen worden en ze houden over het algemeen ook van makkelijk eten. Pro- dukten die weinig berei dingstijd nodig hebben. En natuurlijk niet te duur zijn. Het is allemaal 'low budget'- werk. Ook willen ze soms maar een half onsje van dit en een paar plakjes vap dat. De voorverpakte groenten, die we in grotere verpakkingen krijgen aangeleverd, maken we zelf los en delen we op in kleinere hoeveelheden. Eén ui, één winterpeen, ga zo maar door. Daar is vraag naar. Bepaalde produkten zijn erg in trek. Vooral onze Grand Italia-produkten lopen als een trein. In plaats van één meter hebben wij twee me ter Grand Italia. Macaroni en spaghetti zijn zeer gewild. Ook diepvriespizza's. Dat is natuurlijk makkelijk klaar te maken en goedkoop. Wat we ook veel verkopen is onze huiswijn, in tegenstelling tot bijvoorbeeld bier. Daarvoor gaat men naar het café of de sociëteit. Vruchtesappen doen het wel weer goed. Dat geldt ook voor melk, biogar- de en kwark. En niet te verge ten zoutjes, die vliegen de winkel uit! Op de deli is voor al salami en buitenlandse kaas, zoals brie en blauwe kaas, populair. Waspoeder verkopen we niet veel aan studenten. Waarschijnlijk la ten ze hun was bij hun moe der thuis doen. Kattevoer loopt weer wel enorm goed. En ook Cup-a-Soup is nauwe lijks aan te dragen." Gek op demonstraties Overal waar iets extra's te ha len valt of iets leuks te bele ven is, zijn studenten van de B.G. van Ditmarsch partij. „Daar kun je donder op zeggen", vertelt Van Dit marsch. „Regelmatig houden we in de winkel demonstra ties. Die trekken altijd ontzet tend veel studenten aan. Dat vinden ze interessant, zeker als er iets te proeven is. Een tijdje terug hadden we stroopwafels die in de winkel werden gebakken en uitge deeld. Dat sloeg enorm aan. Ook organiseerden we een demonstratie met rijsttafel- produkten. Een groot succes. Vaak presenteren we op de deli stukjes kaas aan de klan ten. Zeker studenten zeggen daar geen nee op. Iedere bij zondere actie of demonstra tie slaat aan. En dat is best leuk, natuurlijk. Je doet het dan niet voor niets." Van Ditmarsch is goed te spreken over 'zijn' studenten. „Ze zijn altijd vriendelijk en eigenlijk nooit lastig. Wij pas sen ons assortiment zoveel mogelijk op hun wensen aan, al kost dat wel eens wat extra tijd. We hebben het er voor over, want uiteindelijk blijft de student toch onze belang rijkste klant."

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 2