Gall Gall wordt nieuwe naam van slijterijketen 1989: Kok-Ede 40 jaar in grootverbruik Hoofdkantoor Ahold USA ofon K.A. Goedkoop gaat samenvoeging leiden pagina 2 Flitsen vervolg van pagina 1 Het karwei dat de heer Goed koop onder handen heeft is er één van formaat. Vorig jaar oktober nam Ahold van Bols de slijterijketens Gall Gall en Party-Shop over. Een transactie waardoor Ahold in één klap de grootste slijter van Nederland werd, met 280 winkels, rond duizend medewerkers en een omzet van ongeveer 380 miljoen. „Maar niet in elk opzicht was dat natuurlijk een toonbeeld van weelde. Het is een kei hard gegeven dat de verkoop van alcoholische dranken de laatste vier, vijf jaar aanzien lijk is gedaald. Noch Alberto, noch Gall Gall en Party- Shop zaten in de rode cijfers, maar het was voor iedereen duidelijk dat schaalvergro ting, gekoppeld aan een eco nomischer verdeling van bij voorbeeld de overheadkos ten, tot een beter rendement kunnen leiden." Nieuwe naam Uitvoerig gaat Goedkoop vervolgens in op de nu ont stane situatie die verschillen de aspecten met zich zal brengen. Eerst is daar de nieuwe naam. Na een consu mentenonderzoek is geble ken dat Gall Gall de naam van de nieuwe slijterijketen moet worden. „Natuurlijk hebben we bij het bepalen van die keuze te maken ge had met sentimentsoverwe gingen. Beheerders van Al berto die dolgraag 'hun' naam wilden behouden. Ook verscheen de naam 'Albert Gall' nog even in beeld, maar Gall Gall bleek, zo'n grote naamsbekendheid te hebben bij het publiek dat het laten verdwijnen van deze naam een regelrechte kapitaalsver nietiging zou zijn geweest." Overigens bleek uit dat on derzoek ook dat Alberto bij veel mensen nog altijd het imago van 'discounter' bezat. Goedkoop: „Ahold is met zijn nieuwe slijterijketen onbe twist marktleider geworden. Vanuit die positie moeten we proberen rust in de slijters- wereld te brengen en daar door de marges tot een rede lijk niveau op te voeren. De nieuwe slijterijke ten van Ahold gaat - na rijp beraad - Gall Gall heten. Een naam die niets Engels in zich heeft en dus ook niet behoeft te worden uit gesproken als Kei Kei. Het waren twee oer-Nederlandse broers Gall die in het verleden hun naam aan de slijterij gaven. Rendementsverbetering dus. waar in feite iedereen op zit te wachten. In die filosofie past geen imago van prijsbok- ser, wat Ahold - kijk maar naar Albert Heijn - ook niet wil zijn." Iets avontuurlijks Over enkele maanden dus 280 Gall Gall winkels met op termijn een nieuw 'ge zicht'. Goedkoop: „Het beeld van de Nederlandse slijterij blijkt bij de consument nogal stoffig en oubollig over te ko men. Daarin willen we veran dering aanbrengen. We mik ken op de speciaalzaak waar in de sterke punten van de drie nu samengevoegde ke tens zijn terug te vinden. De agressiviteit van Alberto, de degelijkheid van Gall Gall en de assortimentsaanpak van Party-Shop. De nieuwe Gall Gall moet iets avon tuurlijks krijgen, een assorti ment dat met nieuwe dingen de jonge generatie aan spreekt, een slijterij waarin je met plezier kunt snuffelen." Goedkoop trekt zelfde hand rem aan als hij erop wijst dat er zeker binnen twee, drie jaar geen revolutionaire ver anderingen zijn te verwach ten. Ook al door belemme ringen van de overheid zijn de mogelijkheden in het as sortiment beperkt. ,Je zou leuke combinaties kunnen bedenken met de verkoop van tabaksartikelen, tijd schriften etc., maar dat laat de drankenwet domweg niet toe. We moeten het dus zoe ken in winkelinrichting, as sortiment en de manier waar op we het publiek benade ren. Net als bij Albert Heijn moet dat imago ons een brok toegevoegde waarde geven." Met een Mulo-diploma op zak stapte Karei Goedkoop 43 jaar terug bij zuivelbedrijf Camiz in zijn geboorteplaats Arnhem binnen. Hij was er jongste bedien de, kassier en zorgde - na zijn diensttijd - voor het contact met het Amerikaanse leger dat van het Arnhemse be drijf melk ging betrek ken. Mede dank zij een stu die aan het avondly ceum kwam Goedkoop als trainee bij De Gruy- ter terecht, waar hij met de verschillende facetten van de detail handel te maken kreeg. Vervolgens werd hij rayonleider in Amsterdam en daarna benoemd tot districts leider in de vier noor delijke provincies. In I960, toen de onder gang van De Gruyter zich begon af te tekenen, trad Goedkoop in dienst bij slijterijketen Gall Gall, die 9 jaar later door Bols werd ingelijfd. Daar werd Goedkoop na twee jaar benoemd tot directeur van de 185 zaken tellende slijterijketen. Iti 1975 werd hij door de Raad van Bestuur belast met de lei ding van alle Nederlandse Bols-activiteiten waar door hij 'vanachter de toonbank in de fabrikant positie terecht kwam.' In 1977 werd Goedkoop di recteur Bols Nederland bv, een functie die hij tot 31 december 1988 be kleedde. FLITSEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv februari 1989 46e jaargang no. 2 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 45.000 Redactie secretariaat: Mw. S. Bierling Ankersmidplein 2 Kamer 1705 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-592572 REDACTIE FLITSEN G. van Breen, AC Restaurants P 216; 075-593356. N.Th.M. Huijsman Marketing Services Marvelo P 410, 075-593253 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075-592552 H.S. Kolsteeg, Marketing Services GVA, Ede 08380-78922 E. Muller (hoofdred.) Public Relations HK 1704, 075-592576 A.de Roo PR-Bureau Van Hulzen A. Schoen Public Relations HK 1703, 075-592574 C. Waardenburg Zonemanager zone 8816 075-593637 Mw. J.C.M.B. Wilke, Directoraat P&O HK 1304, 075-592696 G.H. van Woerkom, Communicatie Albert Heijn HK 802, 075-592466 vervolg van pagina 1 bedrijf Irma een speciale ju bileumpudding. Daarvoor zal ook reclame worden ge maakt, terwijl de buiten dienstmedewerkers dit pro- dukt in de verkoop zullen ne men. Per verkochte omver- pakking van deze jubileum- puddingpoeder zal een be paald bedrag naar het goede doel gaan. De heer Rikkers: „Ik ben ervan overtuigd dat de relaties hierop positief zullen inhaken. Uiteindelijk is Kok-Ede als puddingpoe derproducent gestart." Een van de andere activitei ten is een groots opgezette wijnveiling, die door.de wijn club van Kok-Ede wordt georganiseerd. „Deze veiling wordt in samenwerking met relaties, zoals bijvoorbeeld 'Les Amis Du Coq Au Vin', georganiseerd. Ons extern testpanel zal hierin eveneens een belangrijke rol vervullen. Ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van onze wijn club zal een speciale jubi leumwijn worden aangebo den. Het gaat daarbij om een bijzondere - maar betaalbare - wijn die is geselecteerd door het testpanel. De flessen worden voorzien van een ex clusief Kok-Ede rugetiket waarop de nodige informatie staat, maar waarop uiteraard ook nog aandacht wordt be steed aan de jubileumactie. Per verkochte fles gaat ook een bepaald bedrag naar de zwakzinnigenzorg." Op I mei a.s. bestaat Kok-Ede officieel 40 jaar. In die maand zal door en voor de mede werkers en derden een open sportdag worden georgani seerd, waarbij het hoogte punt een wedstrijd zal zijn van een zgn. prominenten- elftal tegen een elftal bestaan de uit medewerkers en men sen die werkzaam zijn in de zwakzinnigenzorg. Najaarsmanifestatie Dit jaar wordt nog een jubi leum gevierd en wel het 25- jarig bestaan van de NVK, de Nederlandse Vereniging van Voedings- en Keukendeskun digen. Ter verhoging van de feestvreugde tijdens hun offi ciële viering, zal die dag een speciale actie worden gehou den ten gunste van het fonds. Tijdens die manifestatie zal o.m worden opgetreden door een orkest van bewo ners van inrichtingen in de zwakzinnigenzorg en zal een inzameling plaatsvinden. In september zal Kok-Ede, na afloop van de Najaarsbeurs, de feestelijkheden besluiten met een groot feest voor alle medewerkers en genodig den. Dat feest zal plaatsvin den op het eigen terrein van Kok-Ede, in dezelfde tenten waar ook de Najaarsmanifes tatie plaatsvond. Tijdens die slotavond zal ten overstaan van de NZR en de medewer kers van Kok-Ede de hoogte van het totaal ingezamelde bedrag bekend worden ge maakt. De heer Rikkers daar over tot slot: „Ik ben ervan overtuigd dat dat voor de zwakzinnigenzorg en onze medewerkers een ongekend succes zal worden!" Gevolgen van samenvoeging Graag wil Goedkoop ingaan op een vraag over de gevol gen van de samenvoeging van de drie slijterijketens. „Ik weet dat er hier en daar vra gen leven over zaken als het assortiment, de te voeren re clame en vooral ook over de nieuwe arbeidsvoorwaarden. Ahold USA heeft sinds vo rige maand een eigen hoofdkantoor. Op 19 ja nuari nam de houdster maatschappij voor Ahold's Amerikaanse bedrijven een deel in gebruik van 'Morris Corporate Cen tter', een kantorencom- pléx in de plaats Parsipan- Jersey, op een steenworp afstand van New York. New York. Vanuit het hoofdkantoor zal men zich o.a. bezig houden met het bewaken van de formules van BI- LO, FNS en Giant Food Sto res, marktonderzoek, het bundelen van inkoop kracht en het bevorderen van de onderlinge contac ten tussen de 3 ketens. Het nieuwe hoofdkantoor biedt voorlopig plaats aan zeven mensen, waaronder Pierre Everaert, lid van de Raad van Bestuur, Joe Har- ber, directeur Financiën en Administratie en Nick Het kantoor waarin Aholdi USA zich heeft gevestigd Riso, directeur Retail Ope rations. Everaert: „Het kantoor zal voor de Raad van Bestuur Tiome away from home' zijn en voor de Amerikanen 'the clo sest place to Holland'!" KA. Goedkoop Wat dat laatste betreft kan ik duidelijk zijn. Een kilo ar beidsvoorwaarden blijft een kilo. Binnen dat 'gewicht' zijn verschuivingen en compen saties mogelijk, maar nie mand zal erop achteruit gaan. Verder hopen we binnen en kele maanden ons marketing plan klaar te hebben." Door de samenvoeging zijn 20 tot 25 doublures ontstaan. Goedkoop laat weten dat waarschijnlijk een aantal za ken gesloten zal worden, maar welke dat moeten zijn 'zaJ zeer zorgvuldig worden bekeken'. Nieuwe vestigin gen zullen er ook moeten ko men. In het noorden, oosten, zuiden en in Zeeland zijn wit te plekken waar Gall Gall graag een aantal slijterijen zal openen. Dit zal evenwel nog verder uitgewerkt dienen te worden.

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 2