■■IKOK ["EDE Gall Gall wordt nieuwe naam van slijterijketen 1989: Kok-Ede 40 jaar in grootverbruik ER WORDT TE WEINIG NAAR DE DETAILHANDEL GELUISTERD! LAATSTE NIEUWS Vliegen als een vogel Ahold verkoopt Ostara KA. Goedkoop gaat samenvoeging leiden ■VB Externe Betrekkingen kritisch ten opzichte van Europa 1992 Het geheim van hagelslag IVIIIiiiiiiiiiiiiiiiiii SAH002000521 Flitsen Landelijk februari 1989 Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 46e Jaargang no. 2 Februari 1989 Oplage 45.000 Flits Vorige week is bekendge maakt dat Ahold het voorne men heeft zijn vijf Ostara- vakantieparken te verkopen. Het ligt in de bedoeling Osta ra bv, met de vakantieparken 't Wolfsven te Mierlo, De Krabbeplaat te Brielle en De Biltse Duinen te Bilthoven te verkopen aan de huidige di recteur, drs. A.P.E. Nieuwen- huis. Vakantiepark De Zan ding te Otterlo wordt ver kocht aan de huidige be drijfsleider F.X.M. Witschge, terwijl vakantiepark Wilsu- mer Berge in het Duitse Wil- sum verkocht wordt aan Azur Freizeit GmbH te Stuttgart. Azur Freizeit exploiteert 25 vakantieparken in West- Duitsland, Oostenrijk en Ita lië. De vijf parken zullen in prin cipe gezamenlijk naar buiten blijven treden onder de naam Ostara Vakantieparken. De verkoop zal geen gedwongen ontslagen tot gevolg hebben. De SER-fusiecommissie en de betrokken vakbonden zijn op de hoogte gesteld en de COR is inmiddels om advies ge vraagd. pagina 9 In maart hoopt hij 60 te worden. Een leeftijd waarop velen aan VUT en pensioen gaan den ken. Maar de heer KA. Goedkoop is juist aan een nieuwe uitdaging, de zoveelste in zijn car rière, begonnen. Door de Raad van Be stuur van Ahold is hem gevraagd als interim- manager de samenvoe ging van de slijterijke tens van Alberto, Gall Gall en Party-Shop tot stand te brengen. Achteraf bezien een re delijk voor de hand lig gend verzoek, want Goedkoop voerde na mens Bols de onder handelingen met Ahold en wist dus van de Tcurk en de fles'. „Eerlijk gezegd voelde ik me nogal gevleid door die uitnodiging en ik heb dan ook - na even slikken - gretig 'ja' gezegd", vertelt de heer Goedkoop. „Slikken moest ik natuurlijk wél, want ik zou in april met de VUT gaan en voor de periode daarna had ik al een paar leuke plan netjes gemaakt." vervolg op pagina 2 Dit jaar bestaat Kok-Ede bv 40 jaar. Een reden om van 1989 een bijzonder feestelijk jaar te maken. Op 28 januari jl. werd een begin gemaakt met de festi viteiten. Een feestprogramma dat geheel in het teken staat van de cliënten van Kok-Ede. Want zon der hen was dit 40-jarig jubileum nooit gereali seerd. Met het oog op de viering van het 40-jarig bestaan is een ju bileumcommissie in het le ven geroepen, die tal van eve nementen organiseert. Voor zitter van deze commissie is de heer F.A.H. Rikkers, direc teur Hoofdgroep Institutio neel van Grootverbruik Ahold bv (GVA). „40 Jaar Kok-Ede betekent dat onze klanten en mede werkers in het zonnetje gezet moeten worden", vertelt de heer Rikkers. „Zonder hen was dit 40-jarig bestaan nooit gehaald. Daarom hebben wij, in overleg met een 50-tal me dewerkers, besloten een fonds in het leven te roepen dat ten goede komt aan in stellingen in de zwakzinni genzorg. Deze instellingen bepalen mede onze klanten kring. Omdat de zwakzinni genzorg toch al te kampen heeft met bezuinigingen, wil len wij voor dat doel, in sa menwerking met de Nationa le Ziekenhuisraad (NZR), op een originele manier geld bij elkaar brengen. Wij organise ren daarom een groot aantal 40 jaar in GROOTVERBRUIK gezamenlijke activiteiten die er op gericht zijn de interne band te verstevigen. Daar naast zijn die activiteiten ook gericht op het milieu, omdat wij o.a. oud papier, folie en afgewerkte olie, materialen die gewoonlijk op de lokatie Ede worden weggegooid, gaan inzamelen. Het geld dat wij daarvoor ontvangen gaat naar dit goede doel. Boven dien zorgen wij er voor dat schadelijke materialen, zoals folie, van het papier worden gescheiden. We streven in to taal naar een geldbedrag van 2 ton, een bedrag dat overi gens ook door andere activi teiten bij elkaar zal moeten Op 31 december 1992 moet de interne markt, het Europa zonder binnengrenzen, volgens de plan nen van de Europese Commissie zijn gerealiseerd. Van de 279 voorstellen die de weg tot de gemeen schappelijke markt moeten vrijmaken, is inmid dels 30% door de Europese ministerraad goedge keurd. Vooral bij het opheffen van technische be lemmeringen en de liberalisering van het kapi taalverkeer zijn goede vorderingen gemaakt. De Europese Commissie toonde zich in een onlangs uitgebracht tussenrapport dan ook optimistisch over de haalbaarheid van de streefdatum. De vraag is of dat optimisme helemaal terecht is. Op de afdeling Externe Betrekkingen van Ahold heeft men hier en daar toch bedenkingen: „Als de BTW en de accijnzen niet geharmoniseerd worden, komt er niets van terecht!" „De voltooiing van de inter ne markt is niet alleen de sleutel tot de welvaart van de gemeenschap, maar ook tot haar toekomst. Het is de sleu tel die de deur moet en zal openen", schreef de Europe se Commissie in de tussenba lans van enige maanden gele den. Fraai geformuleerd, maar alvorens de Europese vervolg op pagina 5 worden gebracht. We hopen natuurlijk dat we gezamen lijk nóg meer bij elkaar kun nen brengen. Hoe meer geld voor het goede doel, hoe be ter. Een groot aantal ideeën en voorstellen is inmiddels reeds door de medewerkers ingebracht, dus het zal onge twijfeld allemaal wel gaan lukken." Jubileumpudding Speciaal met het oog op het 40-jarig bestaan van Kok-Ede ontwikkelde het produktie- vervolg op pagina 2 Nederlanders zijn gek op chocola, vooral op de boterham. En dan voor al in de vorm van hagelslag. Maar hoe worden die kleine chocoladesnip pers eigenlijk gemaakt? Voordat de hagel door de twee vrolijke heren Lopez (r.) en Abeslene (zie foto) van Marvelo wordt ingepakt, gebeurt er het een en ander. Bij Marvelo wordt in Flitsen een tipje van de sluier op gelicht. (Zie pagina 4).

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 1