ar Zo maar Zo maar MbertHeijn Hoofddorp Zo maar Zo maar Z^Hxar Dier engek Perzische katten Ruimtevaart Skiën, snelle auto 's en windsurfen Zangeres pagina 12 Flitsen Aan het Polderplein in Hoofddorp ligt naast Blokker en C& A een schitterend AH filiaal Sinds september vorigjaar biedt deze ABC- vestiging gastvrijheid aan het Hoofddorpse winkelpubliek. Flitsen maakte kennis met de bedrijfsleider i 'an dit filiaal, Aad Wittemai, en vijf van zijn enthousiaste medewerkers. Tijdens het gesprek dat wij met Aad Witteman (36) in zijn kantoor voeren, blijkt al gauw dat we met een AH-man in hart en nieren te maken hebben. 21 jaar geleden stapte Aad voor het eerst bij Albert Heijn naar binnen. „Ik was 15 toen mijn moeder mij meenam naar Al ben Heijn in Sassenheim. Ik was nogal een verlegen jongetje (en nog steeds) moet je weten. Ik durf de eigenlijk niet goed alleen te ko men", venelt Witteman met een licht bollenstreeks accent. „Ze zochten een winkelbediende en ik werd aangenomen. Mijn toenmali ge chef, Willem van der Wijgert, vond het maar een rare vertoning. Hij zei, dat herinner ik me nog goed: 'Het is dat ik een paar handen nodig had, maar anders was ik er niet aan begonnen!' Toch ben ik daar 5 jaar blijven werken. Ik heb in die tijd veel van het vak geleerd. Ik klom op tot groentechef en op mijn 19e werd ik vervanger van de be drijfsleider Na een opleiding voor bedrijfsleider ZB ging ik naar Den Haag. Daar werd ik op mijn 22e bedrijfsleider van een klein filiaal. De jaren daarop heb ik door de hele bollen- en duinstreek gezwor ven. Zo'n 10 filialen heb ik afge werkt. Hier in Hoofddorp wil ik voorlopig wel blijven. Een hartstik ke mooie winkel met fijne mede werkers. Ik ben bijzonder tevre den." Aad Witteman Een van Witteman's medewerk sters is Anja Lenoir, 28 jaar en de trotse bezitster van een geit, 3 gan zen, 3 honden en een poes. Anja werkt halve dagen bij de Drogmeti- Anja Lenoir ca. De andere halve dagen gaan zit ten in het verzorgen van haar lieve lingsbeesten. „Ik woon samen met mijn vriend op een boerderij, mid den in de polder. Mijn grootste hobby zijn mijn beesten. Ik heb zelfs 7 geiten gehad. Die zijn nu naar een kinderboerderij, omdat het een beetje teveel werd. Een jong bokje hebben we gehouden. Dikkie Dik heet ie. We hebben dat beestje grootgebracht met de fles. Zijn moeder had hem verstoten, dus moesten wij hem voederen. Hij liep gewoon in huis rond en klom over tafels en stoelen. Echt geen gezicht. Zelfs al zou ik moeten ver huizen naar een flatje, dan zou ik dat opdondertje niet willen missen. Geen denken aan. Je begrijpt dat ik veel vrije tijd stop in al mijn bees ten. Behalve het opruimen van de rommel van dat beestenspul, loop ik hele einden met mijn herders honden. Die hebben gewoon veel beweging nodig. Lekker lopen door de polder, daar houd ik van." Ellen Korf (24), in het dagelijks leven te vinden op de bake off, deelt haar liefde voor beesten met Anja. Al heeft zij geen ganzen of geiten, zij is wél bazin van drie Perzische kat ten, een kanarie en een hond. „Ras katten", zegt Ellen trots, „met echte stambomen." En ze tovert onmid dellijk foto's van de poes Jamilla en de katers Koko en Campari uit haar tas. „Veel mensen gaan met hun Perzen naar tentoonstellingen toe, Ellen Korf ik doe daar niet aan mee", zegt El len serieus. „Op tentoonstellingen gebeuren soms de vreselijkste din gen uit pure jaloezie. Zeker als mensen zien dat je een kat hebt die mooier is dan de hunne. Nee, ik vind het gewoon leuk om ze in huis te hebben. Ook mijn vader en moe der zijn gek op ze. Mijn broer heeft zelfs negen Perzische katers! Een keer in de drie maanden gaan ze uitgebreid in bad en worden ze met de föhn drooggeblazen. Verder moet je hun vacht regelmatig kam men en poederen. Daarmee houd je ze mooi glanzend. Ze eten het zelfde als gewone poezen. Blikvoer en soms een tartaartje. Daar zijn ze gek op. Perzen zijn over het alge meen vrij duur in aanschaf. „Maar daar heb je dan ook wel een heel lief diertje voor!" Maarten Wijnmaalen (20) zit in het dagelijkse leven nog op school. Hij volgt een economische oplei ding. Als part-timer assisteert hij op vrijdagavond en zaterdag bij de kas sa's. „Het zit er wel in dat ik full time hier kom werken", zegt Maar ten. „Met mijn opleiding gaat het Maarten Wijnmaalen niet zo goed. Erg vind ik dat niet hoor. Als ik mijn tentamens niet haal, dan wil ik binnen Albert I leijn mijn carrière maken." Ook voor Maarten zijn hobby's een belangrij ke vrijetijdsbesteding. „Uitgaan doe ik niet zoveel, thuis naar muziek luisteren des te meer. Ik heb een mooie installatie", vertelt hij trots. „Voorzien van de nieuwste snufjes, natuurlijk ook een CD. Daar kun je eigenlijk niet meer buiten tegen woordig. De geluidskwaliteit is veel en veel gaver dan bij gewone pla ten. Ik houd voornamelijk van wat rustiger popmuziek. Tracy Chap man vind ik hartstikke goed." Be halve muziek gaat Maartens aan dacht uit naar de ruimtevaart. „Ik verzamel alles op het gebied van ruimtevaart. Ik ben geabonneerd op verschillende bladen. Regelma tig ga ik naar de krantenkiosk op Schiphol om buitenlandse kranten te kopen. Zeker als er weer een ruimtelancering is geweest, koop ik Franse, Duitse en Amerikaanse kranten. Artikelen over ruimtevaart knip ik uit en plak ik in een boek. Ook videobanden verzamel ik over de ruimtevaart. Er gaat veel geld in zitten. Het is best een dure hobby. Daardoor schieten mijn vakanties er nog wel eens bij in." Iemand die wél regelmatig met vakantie gaat, is de 21-jarige Ar thur de Vries. Zeker 's winters vertrekt hij naar sneeuwrijke oor den om daar zijn ski-kunsten te ver tonen. „Ik ben gek op die sport", zegt hij onomwonden. „Skiën vind ik helemaal te gek! Binnenkort ver trek ik weer naar Oostenrijk voor een skivakantie. Omdat ik al be hoorlijk goed ben op de latten, geef ik ook skiles aan de mensen die bij mij in de groep zitten." Arthur is Arthur de Vries een jongen die houdt van snelheid. Zijn uiterlijk heeft iets weg van Don Johnson uit de populaire TV-serie 'Miami Vice'. Een compliment waar hij best tevreden mee is, zo lijkt het. Snelle auto's zijn een grote passie voor hem. „Ik heb een speciale Fiat Uno met sportwielen en een opge pepte motor. Werkelijk razend snel. Jammer alleen dat het tegenwoor dig oppassen geblazen is met die maximum snelheid. Je kunt niet hard meer rijden. Soms druk ik het gaspedaal nog wel eens in, maar dan kijk ik eerst wel goed om me heen of er geen politie in de buurt is." Behalve skiën en snelle auto's is ook windsurfen een grote liefheb berij van hem. „Vroeger zeilde ik wedstrijden. Ik was bijna altijd op het water te vinden. Nu komt dat er niet meer van. Mijn werk als afde lingschef slokt momenteel de meeste tijd op. En omdat ik graag verder wil in dit vak, gaat mijn werk voor alles." Marie José van der Vlugt Sinds vier maanden werkt Marie- José van der Vlugt (26) als ver koopster op de Deli bij Albert Heijn in Hoofddorp. Naast haar werk en haar 6-jarig dochtertje, is zingen in een band haar grootste hobby. „Met vrienden hebben we een tijdje gele den een rock roll-band opge richt. We spelen veel nummers van onszelf, maar ook nummers van an dere groepen. Nee, geen harde rock roll, maar meer wat rustiger muziek, een beetje Phil Collins-ach- tig. Twee avonden per week repete ren we in onze eigen studio. Er zit ten 6 mensen in de band. Twee zan geressen, waarvan ik er een ben. Vorig jaar heb ik om mijn stem te verbeteren zangles genomen bij een operazangeres in Haarlem. Dat heeft heel goed geholpen. De tek sten die we schrijven gaan vaak over alledaagse dingen. We hebben des tijds ook een nummer geschreven over de ramp met de kerncentrale in Tsjernobil, in Rusland. Maar dat nummer was eigenlijk een soon uitzondering. We willen graag in de toekomst meer gaan optreden. Tot nog toe hebben we twee keer live opgetreden voor publiek. De laat ste keer was dat in de sponhal in Nieuw-Vennep tijdens het midwin terfeest. Dat sloeg enorm goed aan." Op de vraag of Marie-José ooit beroepszangeres zou willen wor den, zegt ze nuchter-, „Kijk, dromen doen we allemaal. Ik zou het na tuurlijk best wel willen, maar je moet realistisch blijven. Voorlopig ben ik in ieder geval gewoon ie vinden op de Deli bij Albert Heijn. Dat bevalt me eigenlijk prima."

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 12