extra e Hioiiiiiiiinii Personee Koninklijke Ahold nv ruts NIEUWJAARSTOESPRAAK VAN DE HEER A. HEIJN, UITGESPROKEN OP 4 JANUARI 1989 IN HET HOOFDKANTOOR TE ZAANDAM Dames en heren, Het is bij Ahold een goede gewoonte dat de president van de Raad van Bestuur in de eer ste week van het nieuwe jaar even stil staat bij de gebeurtenissen van het jaar daarvoor. Die gelegenheid laat ik me niet graag ontgaan - en dit jaar al helemaal niet. Naar de mens gesproken is dit namelijk de laatste nieuw jaarstoespraak die ik als president van Ahold zal afsteken. Leden van de Raad van Bestuur worden geacht terug te treden in het jaar dat ze 62 worden. Dat jaar is voor mij zojuist aangebroken. Als alles volgens plan verloopt zal ik op 1 september de scepter overdragen aan Pierre Everaert. Die datum hebben we gekozen omdat ik. op die dag precies 40 jaar bij deze baas werk. Dan kan ik straks zeggen dat ik een jubileumreceptie houd waarop ik en passant ook meteen afscheid neem. Dat klinkt beter dan 'een afscheidsreceptie waarop ik ook m'n jubileum vier'. Ik heb nu eenmaal iets tegen afscheid nemen, hoewel het feit dat Ahold kerngezond is, dat toch wat eenvoudiger maakt dan wanneer ik een zinkend schip, of - zo u wil - een rokende puinhoop zou achterlaten. Ik weet het: er kan natuurlijk nog heel wat gebeuren voor het 1 september is, maar daar ben ik dan nog altijd zelf bij. Hoe het ook zij: dit is mijn laatste nieuw jaarstoespraak als president van Ahold en ik dacht dat het daarom aardig was om na afloop samen met u een toast uit te brengen op het nieuwe jaar en op de toekomst van Ahold. Dat verklaart dan ook meteen het late tijdstip van deze bijeenkomst. Uit oogpunt van goede smaak èn produktiviteit leek het me minder wenselijk om deze toast om 10.00 uur 's och tends uit te brengen. TOPJAAR Maar voordat we het glas heffen zou ik nu eerst toch wat willen zeggen over de resulta ten van het afgelopen jaar. Terugkijkend op 1988 kunnen we in de eerste plaats constate ren dat Ahold zich duchtig heeft geroerd op het vlak van de investeringen. Wat dat betreft mogen we gerust spreken van een topjaar. Het begon al in januari met de aankoop van FNS in de Verenigde Staten, in augustus gevolgd door de verwerving van een meerder heid in de aandelen Schuitema. Grootverbruik Ahold zette z'n groeistrategie voort met een vijftal kleinere overnames en versterkte daarmee vooral de produktgroep Vers. Verder werd in april de pharmaceutische groothandel Pharmacis overgenomen en ondergebracht bij Speciaalzaken Ahold. En dan was er natuurlijk ook nog de overname van Gall Gall en Party Shop. Die acquisitie heeft eergisteren, 2 januari dus, zijn beslag gekregen. Ik wil van deze gelegenheid gebruik maken om alle daar bij betrokken medewerkers van harte welkom te heten bij Ahold. Behalve in overnames investeerde Ahold uiter aard ook in autonome groei. Inclusief acqui sities hebben we in Nederland en de Verenigde Staten samen voor bijna 1 miljard gulden ge ïnvesteerd. Een absoluut record in de geschie denis van Ahold. Een miljard, dat is een mooi bedrag, maar het moet natuurlijk wel enig rendement opleveren. Vooropgesteld dat we verwachten dat veel van de investeringen hun vruchten pas in de komende jaren zullen gaan afwerpen, ben ik toch blij te kunnen melden dat 1988 ook qua resultaat een goed jaar voor Ahold is geweest. -1-

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 1