Christa Wolthuis vecht tegen discriminatie motorrijders Aandacht voor 'Cuisine Royale' MAG mag niet, MAG moet Huisblad van AC Restaurants Brug slaan Derde generatie Communicatie Flitsen pagina 9 Binnenkort is het zo ver. Dan presenteert MAG, rijdend Nederland, maar ook aan iedere Nederlan- wat staat voor Motorrijders Aktie Groep, zich aan der die met motorrijders te maken heeft. En dat is motorrijdend Nederland. En niet alleen aan motor- nagenoeg de hele bevolking. WÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^mm Juist in bet restaurant wordt het blad veel gelezen. Je kent dat wel. Je ver bouwt je huis, zit eerst met een hoop rommel, maar het uiteindelijke resultaat mag er wezen. Al je vrienden moeten horen èn zien hoe mooi het is geworden. Trots als een pauw toon je hen alle vernieuwin gen. Zo verging het ook AC Res taurants. De volledige ge daanteverwisseling moest natuurlijk aan iedereen wor den getoond. AC Restaurants koos ervoor dit via een huis blad aan zijn gasten te vertel len. Dit werd het nu onge veer één jaar oude 'Cuisine Royale'. Eind 1987, vlak na de ope ning van de eerste twee AC Restaurants in nieuwe stijl in Boxmeer en Utrecht, werd het blad geboren. AC Restau rants wilde zijn gasten duide lijk maken dat er ingrijpende veranderingen hadden plaatsgevonden. AC Restau rants was nu niet langer meer alleen voor een snel kopje koffie onderweg, maar ook voor een uitgebreide en lek kere lunch of diner. Geen wegrestaurant meer, maar een gezellig familierestau rant. Deze boodschap moest 'Cuisine Royale' gaan uitdra gen. Het eerste nummer kwam aanvankelijk onder een ande re naam - uit in het najaar van 1987. Gekozen was voor een opvallend formaat en voor veel kleurige foto's op duur zaam papier. In zomer en na jaar van 1988 volgden nog twee nummers, beide in een oplage van 150.000 stuks. In 'Cuisine Royale' wordt verteld over de uitgebreide keuken van AC Restaurants, over de verschillende moge lijkheden er een avondje door te brengen, en over het reilen en zeilen achter de schermen bij AC Restaurants. Ook worden in 'Cuisine Royale' wijntips gegeven, vindt men er aankondigingen van feesten en aanbiedingen en bijvoorbeeld interviews met restaurantmedewerkers of gasten. Daarnaast bevat het blad za kelijke informatie over alle AC Restaurants, en wordt aangegeven welk restaurant beschikt over het nieuwe Buffet Royal. Succes Door de nieuwe formule gaat het beter met AC Restau rants. Dat blijkt uit alles. Uit de vele positieve reacties van gasten op de vernieuwde in richting, op de kwaliteit van de dranken en de gerechten. Het blijkt uit het aantal perso nen dat een bezoek brengt aan AC Restaurants en het blijkt uit de resultaten. Het nieuwe huisblad blijkt eveneens in de smaak te val len. In 1989 zal 'Cuisine Royale' blijven verschijnen. De vorm zal dan echter worden aange past. De boodschap die het huisblad moet overbrengen zal wel hetzelfde blijven. Leesvoer De medewerkers van AC Res taurants dragen uiteraard ook bij aan de populariteit van het huisblad. Zij zorgen ervoor dat het blad, behalve in het restaurant, ook ver spreid wordt buiten het res taurant, zoals bij Albert Heijn, Alberto, VW's, benzinesta tions, bioscopen en schouw burgen. Zo kan ook de niet- gast kennismaken met AC Restaurants nieuwe stijl. De medewerkers van het res taurant in Boxmeer, waar een grote opstapplaats voor bus- reizigers is, gaan nog een stapje verder. Zij zorgen er zelfs voor dat stapeltjes 'Cuisine Royale' in de bussen uitgedeeld worden; smake lijk leesvoer tijdens lange rei zen! Christa Wolthuis uit AH-fi- iiaal 1483 in Bloemendaal is een van de initiatiefnemers van MAG. Zij is van mening dat motorrijders onnodig ge discrimineerd worden. „In bepaalde horecabedrijven zijn we niet welkom. De ANWB gaat aan ons voorbij alsof we een groepje onbete kenende herrieschoppers zijn. Daarbij vergeet men dat Nederland 135.000 motorrij ders telt. Eén procent dus van de Nederlandse bevolking, babies en bejaarden meege teld. Mensen die voor hun plezier motorrijden. En kom nu niet aan met 'scheurders' en andere vandalen. Die vind je in iedere groepering. Ook onder de automobilisten, en die zijn veel gevaarlijker dan wij. Zij rijden op vier wielen en wij op twee, dus uit lijfsbe houd rijden we al defensief. Vergelijk motorrijders nu eens met voetbalfans. Jaar lijks wordt in Assen de TT georganiseerd. Een complete happening voor ons. Twee honderdduizend motorrij ders bij elkaar. En hoeveel politieagenten zijn daarbij nodig? Te verwaarlozen in vergelijking met een voetbal wedstrijd uit de eredivisie. Daarbij zijn honderden agen ten op de been. De ME wordt op de achtergrond gehou den. En dan ontstaan er nóg rellen. Het probleem in Nederland is dat motorrijders een etiket op hun helm geplakt krijgen met de tekst 'TUIG'. Van dit etiket willen we af en MAG maakt zich daar sterk voor", aldus de pittige, blonde AH- medewerkster uit Bloemen daal! De doelstelling van MAG is om langs vreedzame weg een brug te slaan tussen andere weggebruikers, de overheid en het bedrijfsleven, zodat motorrijders als volwaardig worden geaccepteerd door de maatschappij. De vereni ging telt reeds 100 leden zon der dat ze aan de weg heeft getimmerd. Daaruit blijkt dat er onder de motorrijders dui delijk behoefte bestaat om serieus genomen te worden. Onder deze leden bevinden zich ook motorrijdende ad vocaten die toegezegd heb ben het bestuur met raad en daad bij te staan daar waar dat nodig mocht zijn. Contacten zijn ook gelegd met het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, zodat het bestuur tijdig op de hoogte is van eventuele wetsvoorstellen die belangrijk zijn voor mo torrijdend Nederland. Grote bezorgdheid heerst bij MAG over 1992, wanneer de gren zen in Europa geslecht wor den en wetten worden aan gepast aan Europese maatsta ven. Christa vreest dat dit wel eens in het nadeel van motor rijders zou kunnen uitvallen. Niet voor niets hebben deze zomer 10.000 motorrijders uit heel Europa op een waar dige wijze in Straatsburg ge demonstreerd. Nu al is er sprake van om het aantal de cibels dat een motor produ ceert terug te brengen.Alsof we allemaal op loeiende monsters rondrijden", zegt ze. In ieder geval staat MAG niet alleen in de wereld. In Amerika, Engeland en Duits land zijn soortgelijke vereni gingen opgericht waar con tact mee wordt gezocht. Als het aan Christa ligt worden in heel Europa verenigingen opgericht. Hoe kom je nu als jonge vrouw van 24 jaar zo enthou siast voor zo'n actiegroep? „Dat is niet zo moeilijk", zegt Christa lachend. „Ik kom uit een familie van motorrijders. Mijn grootvader reed motor, mijn vader, mijn broer en mijn man rijden motor, dus ligt het voor de hand dat ik ook motor rijd. Op mijn 19e jaar had ik mijn eerste motor. Een Triumph uit 1964. Dat is mijn paradepaardje. Die heb ik nog steeds en ik ben niet van plan hem weg te doen. Nu rijd ik op een BMW 600 uit 1974 en iedere motorrij der weet wat dit voor een 'fiets' is. Mijn man rijdt op een Moto Guzzi 750 en sa men hebben we altijd dolle pret. We zijn geen racers maar we 'prutten', een ander woord voor toeren. Het is heerlijk om in de vakantie op de motor door Europa te zwerven. In de weekends, wanneer het maar een beetje weer is, trek ken we naar de Ardennen. Heerlijk, de wind in je ge zicht. Wanneer je twee dagen later terug komt, voel je je als herboren. Het is dan net of je vakantie hebt gehad terwijl het dan toch maar een week end is. Geweldig, die vrij heid. Als ik op de motor zit, zing ik altijd keihard. Ik zou willen dat veel meer vrou wen motor zouden rijden. Ze weten niet wat ze missen." 's Winters staan de motoren van Christa op 'stal'. Dan gaat ze met het openbaar vervoer of op de fiets. ,Ja, ik heb wel een autorijbewijs, maar een mens kan niet alles hebben." Terug naar MAG. We hebben ook het plan opgevat een krantje uit te geven en dat moet er komen. Voor ons is dat de enige manier om met onze leden te communice ren. Behoudens het motor blad 'Bigtwin' hebben de an dere bladen weinig belang stelling, dus moeten we zelf zorgen voor een communica tiemiddel. Verder staat op het programma een jaarlijks 'treffen' voor alle motorrij ders van Nederland en zo mogelijk ook voor deelne mers uit het buitenland. Dat lijkt me geweldig, een 'inter nationaal treffen' georgani seerd door de MAG." Hobby's kosten geld. Daar is Christa Wolthuis zich wel de gelijk van bewust maar ze heeft het er graag voor over. Evenals tijd. Maar wanneer ze daar het imago van motorrij ders door kan verbeteren is haar niets teveel. Wie lid wil worden betaalt jaarlijks 35,-. Geen bedrag wanneer je wilt meewerken aan de doelstelling van MAG. Keibard zingen op de motor. Heerlijk op de motor door Europa zwerven.

Personeelsbladen | 1989 | | pagina 9