Pr'izen Jllllllltk Een perfecte landing in Morristown Boeiende kerstpuzzel met leuke Gouden jubilarissen worden schaars ALBRO BRENGT 'BOUWOFFER' EXTERN VERSLAG 1988 BON BON BON BON ■céSÉJÊ ■KI iniiiiiigiiiiiiiiiiiiHiii Eerste paal bake off-fabriek Marvelo wint ideeënbusprijs Kerstster op hoofdkantoor goede traditie geworden A i I - Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 45e Jaargang no. 11 December 1988 Oplage 43.000 Flits SAH00200 Flitsen Lar pagina 5 pagina 9 De maquette van de bake off- fabriek Op het terrein van Al- bro Bakkerijen Zwa nenburg is 23 novem ber de eerste paal gesla gen voor een nieuwe fa briek. In die fabriek gaat Albro straks bake off-produkten produ ceren. Als de bouw vol gens plan verloopt, zal de fabriek in juni 1989 in gebruik kunnen worden genomen. Marvelo beeft in een ideeën- busprijs van bet Nederlands Instituut voor Efficiency (Nl- VE) de eerste prijs gewonnen in de categorie 'bedrijven tot 750werknemers'. De prijs, be staande uit een kristallen bo kaal en een oorkonde, werd op 17 november jl. in Eindho- ven door burgemeester Van Kemenade uitgereikt aan Ad van Tienhoven, hoofd Pro- De bake off-produktie is nu nog ondergebracht in de be staande fabriek, maar volgens Albro-projectleider Loek Steenland is de omzet dusda nig gestegen dat de afdeling zo langzamerhand uit zijn jas je is gegroeid. „De groei noodzaakt ons om een rui mer onderkomen voor de ba ke off-produktie te bouwen. We kunnen de omzet op dit moment nauwelijks aan. Er moet regelmatig op zaterdag duktie bij Marvelo. HetAhold- produktiebedrijf kreeg de prijs omdat er in 1987 ruim 100 ideeën in de ideeënbus werden gedeponeerd, waar van er bijna 50 vanwege de bruikbaarheid werden be loond. Deze ideeën, die in middels zijn uitgevoerd, heb ben bij Marvelo tot aanzien lijk besparingen geleid. en zondag gewerkt worden om aan de vraag te voldoen", aldus Steenland. Europa 1992 Albro produceert op dit mo ment bake off-produkten voor ruim 60 Albert Heijn- filialen alsmede voor The Fresh Company. De komen de jaren zal de afzet alleen maar toenemen. Naar ver wachting zal Albro eind 1990 bake off-produkten leveren aan misschien wel 100 AH- filialen. Bovendien gaat Albro op zoek naar andere afzetka nalen buiten Ahold. Ook biedt Europa 1992 mogelijk heden voor afzet van diep- vriesdeegprodukten in de landen om ons heen. zijn nu eenmaal gewend om dingen te leveren waar men sen niet vanaf kunnen blij ven." vervolg op pagina 8 Dit jaar geven enkele werk maatschappijen weer een in tern jaarverslag uit, dat ver schijnt in de loop van april 1989, en dat uitsluitend ver spreid wordt onder eigen medewerkers. Tegelijkertijd ontvangen alle Ahold-mede- werkers een extra editie van Flitsen, die zoals gewoonlijk geheel gewijd is aan de jaarverslaggeving. Naast ge gevens over de financieel- economische en sociale si tuatie bij Ahold komen hierin belangrijke gegevens van de Het eerste telefoontje heeft Lex Oudendijk al weer gekregen. Een me vrouw uit een flat in Am sterdam-Noord: 'Of die leuke kerstster dit jaar nog op het dak van het Ahold-hoofdkantoor komt, want dat vindt ze zo leuk voor de visite.' Het antwoord van de chef Technische Dienst is stan daard: in het weekeinde voorafgaande aan de laat ste volle week voor kerst gaat de ster omhoog en die blijft daar staan tot 2 januari. Oudendijk: „Het is nu zo langzamerhand een traditie geworden en gezien de leuke reacties gaan we er zeker voorlo pig mee door." Acht jaar geleden kwam de kerstster voor de eerste keer op het dak van het ruim 60 m hoge hoofdkantoor. „En dat was niet eens zo'n door slaand succes. We kregen klachten van zowel binnen als buiten het gebouw. De ster zou een punt teveel heb ben en daardoor geen echte kerstster maar een Davids ster zijn. De heer A. Heijn heeft toen nog met deskundi gen gesproken en die zeiden dat het een perfecte ster was." Lex Oudendijk herinnert zich dat de eerste ster van hout was en voor nogal wat problemen zorgde. Toen het een beetje begon te waaien verschillende werkmaat schappijen aan de orde. Over 1988 wordt natuurlijk ook een extern jaarverslag uitgegeven, met daarin voor namelijk financiële gegevens. Dit externe jaarverslag zal niet worden verspreid onder Ahold-medewerkers. Het is echter wel mogelijk het ver slag aan te vragen. Medewer kers dienen dit dan vóór 3 februari 1989 aan te vragen via onderstaande bon, bij Ahold nv, afd. Public Rela tions, kamer 1705, Anker- smidplein 2, 1506 CK Zaan dam. Vanzelfsprekend kan de bon ook per interne post worden verzonden aan HK 1705. Ondememingsraadleden hoeven geen bon in te vul len. Zij ontvangen het ex terne jaarverslag automa tisch. ging het gevaarte, met een diameter van 3-40 m. plat. Toen de ster weer overeind stond, kwam er kortsluiting doordat er vocht in de fittin gen was gekomen. De oplos singen bleken het jaar erop afdoende: een ster van alumi nium, drie tuien van 4 mm dik staaldraad en - ei van Co lumbus - een lik vaseline in de fittingen waardoor het vocht geen kans meer kreeg. Het opzetten van de ster is niet zo'n geweldig karwei meer. Oudendijk: „De ster ligt het hele jaar plat op het dak. Door een schamierconstruc- tie hoeven we met vijf man niet anders te doen dan de zaak omhoog te trekken en vast te zetten. Inclusief het invetten van de fittingen een uurtje werk. En als ie een maal staat, krijgen we elk jaar weer telefoontjes van men sen die de ster toch zo'n enig gezicht vinden. En daar doe je 't toch voor." I Ondergetekende I AfdelingTiliaalnummer verzoekt hem/haar t.z.t. een jaarverslag 1988 toe te zenden. Indien verzending per interne post niet mogelijk is, dan gaarne verzenden aan het volgende adres: S.v.p. in blokletters invullen

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 1