ar Zo maar Zo maar DC Tilburg maar Zo maar Zo Een echte mooi weer fietser Mijn allergrootste hobby Rammelen met het buske blijf ik niet thuis pagina 12 Flitsen Op een mistige novemberdag is Flitsen te gast bij de afdeling Ont- i 'angst van bet distributiecentrum van Albert Heijn op het Industrie terrein-Oost in Tilburg. Zwaar verkeer dendert af en aan. We melden ons bij deportier en stappen het bedrijfsrestaurant van dit 26.760m' tellende complex binnen. Daar worden we vriendelijk ontvangen door Jan van der Linden, chef van de afdeling Ont vangst. hebben, maar dat is niet zo. Het hele jaar door zijn er concoursen, in binnen- en buitenland. Als het even kan ga ik daar heen. Volgende week bijvoorbeeld moet ik jureren in Helmond bij zo'n concours. Dat is natuurlijk een hele eer, al kost het bij elkaar genomen heel wat vrije tijd. Maar gelukkig vindt mijn vrouw het net zo leuk als ik. Anders was ik er nooit aan begonnen." Rein Boon, 33 jaar en vader van een zoon van 6, is zo'n 9 jaar werk zaam bij DC Tilburg. Voorheen als medewerker in het magazijn, is hij nu heftruckchauffeur en contro leur bij de afdeling Ontvangst. Zijn grootste hobby heeft alles met pro grammeren te maken. Geen dui- venmelkerij of dansmariekes, maar computers hebben zijn grote be langstelling. „Als je mij een compu terfanaat noemt, vind ik dat geen belediging hoor", zegt Boon, die Hagenaar van geboorte is, maar al weer lange tijd in Tilburg woont. „Ik ben daar zo'n 5, 6 jaar geleden mee begonnen. Eerst een eenvou dig home computertje, daarna een uitgebreidere personal computer. Al doende kreeg ik er steeds meer belangstelling voor. Zoiets groeit dan al snel uit tot een tijdverslin dende hobby." Boon heeft met veel geduld en op eigen kracht le ren omgaan met computers. Het liefst zou hij in de toekomst daar ook zijn baan van willen maken, maar dat vereist ook weer de nodi ge diploma's, zegt hij. Een andere hobby van hem is fietsen, maar dan alleen als het weer het toelaat. „Ik ben een echte mooi weer fietser", vertelt hij. „Als het regent zit ik liever achter de computer." Behal ve computers en fietsen gaat zijn aandacht natuurlijk ook nog uit naar zijn gezin, want dat gaat „altijd voor", aldus Boon. „Hobby's zijn ervoor om je vrije tijd zinnig te besteden, maar je moet er voor zorgen dat je geen slaaf wordt van je hobby. Dan zit je echt op de verkeerde weg." Een wijze raad die we graag in onze oren knopen, al is dat moeilijk na alle verhalen over duivenmelken, dansmariekes, voetbal en computers. Jan van der Linden (53) was 36 jaar toen hij bij Albert Heijn kwam werken. Daarvoor was hij be drijfsleider in een schoenenfa briek. Hij ging in 1971 als chef ma gazijn in DC Tilburg aan de slag; de laatste 7 jaar is hij chef afdeling Ontvangst. Eén van Van der Lindens rechter handen is Pierre Wouters, coördi nator Vroege Dienst. Evenals zijn andere collega's van de afdeling Ontvangst, is ook hij een rasechte Brabander. Wouters is een fervent De Roy is in het dagelijks leven heftruckchauffeur en controleur bij de afdeling Ontvangst. Toch lijkt het of zijn voornaamste bezig heden worden bepaald door de duivensport. „Werken doe ik er ei genlijk bij", zegt hij met een bulde rende lach. „Eigenlijk heb ik drie banen: de vrouw, de duiven en Al- bert Heijn. Dat vergt nogal wat tijd en inspanning." Toen Roy zo'n 5 jaar geleden met duiven aan de gang ging, was zijn vrouw daar minder enthousiast over. De Roy: „Mijn vrouw zag het allemaal niet duivenliefhebber. Duivenmelker heet dat in vakjargon. ,Ja, je kunt rustig zeggen dat duiven bij mij een heel belangrijke plaats inne men", zegt Wouters enthousiast. „Duiven gaan bij mij voor al het andere. Alleen mijn vrouw wint het van de duiven." Wouters werkt 12'/2 jaar bij DC Tilburg, daarvoor heeft hij in de bouw gezeten. Hij is nu 44 jaar en sinds 3 jaar een dui venmelker in hart en nieren. „Dui ven hebben iets bijzonders", ver trouwt hij ons toe, „het zijn hele intelligente beestjes, waar je in de loop der jaren een vaste band mee krijgt. Je moet ze trainen en aan hun conditie werken, zodat je aan wedstrijden kunt meedoen. Ook Dré de Roy is een duivengek van de eerste orde. Hij is de aan stichter geweest van Wouters' en thousiasme. zo zitten. Een duivenhok op de plaats vond ze maar niks. Gelukkig was mijn zoon wel hartstikke gek van die beestjes, zodat mijn vrouw uiteindelijk zwichtte. Dat duiven hok kwam er dus en we gingen aan de slag. Een tijd lang draaiden we aan de kop mee en wonnen nog wel eens wat wedstrijden. Dat was een mooie tijd. Nu vallen we wat minder vaak in de prijzen." Behal ve de duivensport heeft De Roy nog een bijzondere hobby: vogels opzetten. Zo nu en dan doet hij dat voor vrienden of kennissen. Laatst nog heeft hij een kaketoe opgezet. Sommige mensen vinden dat maar vreemd, maar De Roy denkt daar duidelijk anders over: „Kijk", zegt hij, „vogels zijn nu eenmaal mijn grote liefde en als er mensen zijn die zo'n opgezet beestje mooi vin den, dan doe ik dat graag vöor ze. Zo simpel is dat." Ben Bastings (51) en 16 jaar in dienst bij Albert Heijn. In het dage lijks leven ontvangstadministra teur bij DC Tilburg, is een man van zang, dans en muziek en sport. AI 40 jaar zingt hij in een en dezelfde parochie elke zondag het Ave Ma ria. Nooit Iaat hij verstek gaan. „El ke vrijdagavond hebben we repeti tie", zegt hij met Tilburgs accent. „Wat er ook gebeurt, ik ben altijd van de partij. Zelfs als de koningin op bezoek zou komen blijf ik daar niet voor thuis!" Bastings is een soort duizendpoot. Want behalve zingen in het kerkkoor, zet hij zich samen met zijn vrouw in voor het jeugdwerk in Tilburg. Daarnaast zit hij in diverse besturen van de voet ballerij en is hij op zaterdag aan de zijlijn te vinden als zijn vereniging, SET, competitie speelt. Verder - hoe kan het ook anders hier in het zuiden - is hij lid van de Federatie Europese Narren, waar hij de be langen van de dansmariekes verte genwoordigt. Bastings: „Veel men sen denken dat dansmariekes al leen maar met carnaval te maken

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 12