m «FIJN DAT AHOLD ONS OVERNEEMT EN NIET EEN OF ANDERE OLIESJEIK!" Persoi um 25 jaar Reünie CS Maarssen OTimijjiMÉ Dankbetuiging ia In memoriam OR'en reageren positief op overname Gall Gall en Party Shop DIKKE PORTEFEUILLE MIEUWE RAAM Handige opa pagina 8 Flitsen H.L. Kramer, medewerker Centrale Con trolling op het hoofdkantoor, in dienst se dert 1 december 1963. Viering vrijdag 9 december 1988 in het personeelsrestaurant van de Bonkelaar, Ebbehout te Zaandam, vanaf 15.30 uur. D. van Os, kwaliteitscontroleur in Groen tecentrale Beverwijk, Gaasterland 2, in dienst sedert 16 december 1963. Viering vindt plaats in besloten kring. Op zaterdag, 22 oktober 1988, is overleden me vrouw SIETSKE VAN OENEN- HOFSTRA Zij werd 62 jaar. Mevrouw Van Oenen was werkzaam in Albert Heijn-filiaal Kleine Loo in Den Haag vanaf februari 1970. In 1982 heeft zij haar werkzaamheden door ziekte moeten sta ken. Haar echtgenoot, kinde ren en verdere familie wensen wij veel sterkte met dit verlies. Koninklijke Ahold nv Op 12 oktober jl. over leed in de leeftijd van 80 jaar de heer L. VAN DER KNAAP gepensioneerd medewer ker Melkexport Sterovita. Op 10 augustus jl. over leed in de leeftijd van 75 jaar de heer H. VERSCHOOR gepensioneerd medewer ker Melkexport Sterovita. Op 24 september jl. over leed in de leeftijd van 76 jaar de heer M. NIEUWENHU0SE gepensioneerd medewer ker hoofdkantoor. Op 2 oktober jl. overleed in de leeftijd van 74 jaar de heer B. SCHOEN gepensioneerd medewer ker CS Zaandam. Mogen zij rusten in vrede. Op 17 september jl. organi seerde 'CS Maarssen' een ge slaagde reünie voor de oud medewerkers. Aanleiding voor deze bijeenkomst was het onbehagen dat ontstaan was bij een aantal medewer kers dat vond dat ze nauwe lijks afscheid hadden kunnen nemen van hun oude werk plek. Of, zoals een van hen kernachtig zei: ,,'s Morgens draaide alles nog op volle toeren, 's Avonds was de CS grotendeels uit Maarssen ver dwenen. Punt uit. Afgelo pen." In Zoetermeer ontstond de vraag of dat alles nu maar voorbij moest zijn. Een aantal mensen vond van niet en van af de eerste oproep ontstond er een golf van enthousiasme onder de oud-medewerkers van CS Maarssen. Dat resul teerde in een geweldige hap pening met bedrijfsleider Leo Smulders als stralend middelpunt. Jan Kelderman, voormalig di recteur van de Vers Vlees Groep, noemde de reünie uniek in de geschiedenis van Ahold. De samenvoeging van Gall Gall en Party Shop met Alberto zal tot gevolg hebben dat ook de betrokken OR'en zul len fuseren. Wanneer dat gaat gebeu ren is nog niet bekend, maar de OR Al berto verwacht dat het nog zeker tot de OR-verkiezingen van 1990 zal duren voor de nieuw te vormen OR zal zijn geformeerd. Omdat Ahold de overnemende partij is en niet Alberto, is de adviesaanvraag over de overname bij de COR gedepo neerd. Er is inmiddels echter een plat form in het leven geroepen, bestaande uit 3 COR-leden en 4 leden van de OR Alberto. Dit platform zal het advies voor bereiden, waarna de COR formeel ad vies uitbrengt. Als streefdatum daarbij geldt 2 januari 1989. Ook bij Bols is in middels een soort platform geformeerd met mensen van de COR van Bols en de OR van Gall Gall en Party Shop. Als de adviezen eenmaal zijn uitge bracht, zullen de OR'en van Alberto en Gall Gall moeten gaan werken aan de samenvoeging van beide medezeggen schapsorganen. De eerste contacten zijn inmiddels gelegd, maar volgens plat formlid Mink Toet zal de OR Alberto de huidige zittingsperiode (tot 1990) nog wel uitdienen. Het bericht van de overname is over het algemeen positief ontvangen in de OR Alberto", aldus Han Theunisz, die als voorzitter van de OR deel uitmaakt van het platform. ,,De toestand bij Alberto was al']aren zorgelijk. We waren eerlijk gezégd bang dat wé'afgestoteh zouden worden. Ik ben blij dat wij uiteindelijk zelf de overnemende partij zijn." Ook de OR van Gall Gall reageert bij monde van voorzitter Willem van Bom mel positief op de overname. ,,Het was voor ons een volslagen verrassing, maar ik ben blij dat Ahold ons overneemt en niet één of andere oliesjeik met een dikke portefeuille. Er moeten alleen goede af spraken komen over de gevolgen voor het personeel. Maar als ik jullie 'Boekje van Mao' lees, de Grondslagen Sociaal Beleid, dan denk ik dat dat wel goed zit. Bovendien hebben we mooie toezeggin gen gehad. We hopen dat we volledig Onder verantwoording van de CÓR Mink Toet: 'Geen halszaak'. naar Ahold overgaan en dat iedereen in zijn vertrouwde functie kan blijven werken." Het Ahold-platform zal de komende tijd duidelijkheid proberen te krijgen over de consequenties van de overname. Er zijn inmiddels vragen opgestuurd naar de directie, ondermeer over de 20 doublu res van Gall Gall en Alberto-winkels en de gevolgen voor de werkgelegen heid. ,,Onze grootste zorg geldt de sa menvoeging van de overhead", zegt Theunisz.,Er is een nieuw hoofdkantoor nodig. Daar ontkom je niet aan. De hui dige hoofdkantoren in Zaandam en Nieuw Vennep zijn te klein. Dat geldt ook voor de beide DC's. Ook daar zal een oplossing voor moeten komen, maar wat gaat er met de betrokken medewerkers gebeuren? Daar zullen goede afspraken over moeten komen." Over een eventuele nieuwe naam van de slijterij keten maken de OR'en zich niet al te druk. Mink Toet: ,,Het moet wel se cuur gebeuren, maar het is voor ons geen halszaak. De arbeidsvoorwaarden zijn belangrijker." Willem van Bommel: ,,Ach, misschien komt de naam Gall Gall beter over bij veel mensen, maar persoonlijk vind ik het veel belangrijker dat de mensen van het HK en het DC 'goec térecht komen en dat hièt 100'km rrióetétireizeri ndar'hun werk.'1' i. i; dit klaar of zijn kleindochter kreeg haar kerstpakket in het kartonnen winkeltje. Dat laatste nam grootvader snel in beslag en bouwde van hout een groter model op schaal met interieur en al. Dat Conny Bosch terecht trots is op haar grootvader laat de foto duidelijk zien. Mevrouw A.L. van Eekelen-van Leest, medewerkster Albert Heijn 1433, Roemer Visscherstraat 21 te Dordrecht, in dienst sedert 21 december 1963. Viering woensdag 21 december 1988 ten huize van de jubilaris, Roemer Vis scherstraat 19 te Dordrecht om 10.30 uur. 12-jarig zakenjubileum Mw A. Stoop, Helmond Mw M. Schoenmakers- Jansen, Arnhem 25-jarig zakenjubileum B. Heshusius, Den Bosch 40-jarig huwelijks jub ileum De heer en mevrouw C. Sik- kes, Zaandam Mede namens mijn vrouw, dank ik een ieder voor de prachtige cadeaus, de mooie Conny Bosch uit filiaal 1193 in Hengelo is bijzon der trots op haar Rotter damse grootvader die als hobby modellen bouwt. „Niet van die kleine au tootjes of bootjes, maar prachtige vrachtschepen", schrijft ze. Toen haar grootvader tijdens een uitstapje naar de Zaanse Schans het 'winkeltje van Al- bert Heijn' bezocht, stond voor hem vast dat hij daar een model van zou bouwen. Eerst maakte hij uit zijn blote hoofd de Museumwinkel als miniatuurtje. Nauwelijks was Mede namens mijn vrouw betuig ik hierbij mijn hartelij ke dank aan directie, chef, collega's en oud-collega's voor al de bloemen en atten ties bij mijn afscheidsrecep tie op 26 oktober jl. SJ. Roolker, Assendelft bloemen en de vele felicita ties die ik ter gelegenheid van mijn VUT tijdens de reu ze gezellige receptie mocht ontvangen. Het was voor ons beiden echt een grote verras sing. H. van Eek, IJrauiden

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 8