BI-LO KOOPT 21 WINKELS EN STOOT ER 7 AF Een nacht in de supermarkt: JE HOEFT NERGENS TE WACHTEN! Etos j bevindt I zich opeen keerpunt Amerikaanse supermarkt: „Klanten zijn gek op opa's' Pizza bestelservice in de mooiste supermarkt van Nederland „Cor moet niet zo I verskrikkeluk akelig opskeppe" j IllIlllllIlBïI Marktpositie verstevigd DISTRIBUTIEKUNDE IN KAART Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 45e Jaargang no. 10 November 1988 Oplage 43.000 Pagina 4 Pagina 11 Pagina 11 Pagina 12 BI-LO heeft eind vorige maand overeenstem ming bereikt met The Kroger Company over de overname van 21 Kroger-supermarkten in Noord- en Zuid-Ca rolina. De winkels waarvan de mees te tussen de 3-500 m2 en 4.500 m2 groot zijn, bevin den zich in Charlotte (15), Charleston (5) en Greenville 1Ze zullen worden inge past binnen de BI-LO-organi- satie. Met de aankoop die de marktpositie van BI-LO in de drie genoemde gebieden aanzienlijk zal versterken, is een bedrag gemoeid van 34 miljoen (ca. 68 miljoen gul den). De overname wordt volledig gefinancierd uit de eigen middelen van BI-LO. Kroger, één van de grootste supermarktketens in Ameri ka, heeft het geld nodig om een ongewenste overname door de investeringsmaat schappij KKR te voorkomen. De officiële overdracht van de winkels zal naar verwach ting begin 1989 plaatsvin den. Twee weken geleden sloot BI-LO ook een overeenkomst met de supermarktketen Bru no's Inc. Alleen betrof het dit keer geen aankoop, maar ver koop van winkels. Het gaat daarbij om de 7 BI-LO-win- kels in de stad Macon, Geor gia, die worden verkocht, omdat ze aan de rand van het eigenlijke werkgebied van BI-LO liggen. Macon ligt on geveer 350 km verwijderd van het distributiecentrum in Greenville en daardoor pas sen de winkels minder goed in de strategie van BI-LO, die er juist op gericht is om de positie in de kern van het werkgebied te versterken. Na de voltooiing van beide transacties zal BI-LO in totaal 186 supermarkten exploite ren. Op 27 oktober jl. werd in Amsterdam aan het Konings plein de eerste winkel van 'The Fresh Company' ge opend. Een nieuwe activiteit van Albert Heijn gericht op een snelgroeiende groep ver bruikers die gezond, gemak kelijk en gevarieerd wil eten. Het stijlvolle interieur, de unieke opstelling van de vi trines en het enorme assorti ment maakt een eigentijdse indruk die aan de verlangens van de moderne consument tegemoet komt. Op de foto de medewerkers van de Amsterdamse vesti ging, gekleed in modieuze kleding waarvoor de beken de mode-ontwerper Frans Molenaar tekende. Meer over deze moderne verswinkel op pagina 3- „Ik wist dat Distributie- kunde een onderont wikkeld gebied was en dat er nog een hoop ontwikkelingswerk moest worden gedaan. Dat is uitgekomen. We zijn er in geslaagd Distributiekunde 'op de kaart' te brengen", aldus prof. W. van der Ster, adjunct-directeur Marketing en Commu nicatie bij Albert Heijn en hoogleraar aan de universiteit voor Be drijfskunde Nijenrode in Breukelen. Flitsen sprak met hem. Zie pa gina 5. Cleveland, Ohio. De eerste stad in Amerika waar men op het lumi neuze idee kwam een kerstboom in de open lucht neer te zetten,zo meldt een handzame toeristenfolder. Uit het drukwerk blijkt voorts dat Cleveland de econo mische recessie van enige jaren geleden te boven is. Het centrum bruist weer en de Cle veland Browns, de plaatselijke football- club, wint weer. Maar wat nog veel mooier is: in de herrezen metro pool is FNS onbetwist marktleider met ruim 50 supermarkten. De meeste daarvan zijn dag en nacht geopend. Zo als Finast-filiaal 37 in de buitenwijk Mayfield Heights. Met een opper vlakte van ruim 2.700 vierkante meter één van de kleinere win kels. Wie doen daar in het holst van de nacht boodschappen? En wat voor mensen werken er? Zie pagina 2.

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 1