Zo maar Zo maar Zo maar Zo maar Z J AlbertHeijn Bovenkarspel mh Cor Hoogvorst Robbertjan Westhoven pagina 12 Flitsen Bovenkarspel, vrijdagmiddag. In winkelcentrum De Streekhof ratelen boodschappenkatretjes zwetikend. tussen loet winkelende publiek door. De winkel van Albert Heijn is links achteraan Piet Noom dus ook. Iets waarmee hij nogal blij is. Want als Piet ergens bedrijfsleider zou willen zijn van een filiaal van 's lands grootste kruidenier, dan is het wel in West- Friesland. Piet: „Ik zeg wel eens. deze ivinkel hebben ze speciaal voor mij gebouwd". Een echte Westfries dus, die Piet Noom? Nee. Zijn vrouw, die is West- friese tot in de toppen van haar vin gers. Maar Piet is wat je noemt import Gevestigde import weliswaar, want hij woont nu alweer dertien jaar in De Streek, zoals het stuk West-Friesland tussen Hoorn en Enkhuizen wordt ge noemd. Piet: ,.Je zou kunnen zeggen dat ik onderhand een Streker tussen de Strekers ben gewordea Ook al kom ik er dus niet vandaan." Piet Noom komt uit Marken-Binnen, een plaatsje iets ten noorden van Wor- merveer. Een boerenzoon die, zoals zoveel boerenzonen tegenwoordig, geen boer werd. Piet koos voor een loopbaan nissen de krenten en rozij nen. Eerst bij Simon de Wit, vervol gens bij S-discount, daarna bij Miro en nu bij Albert Heijn Piet: „Tja, waar heb ik niet gezeten. Ik ben begonnen in Zaandam op de hoek van de Westzijde en de Ge dempte Gracht Simon de Witwas dat Daarna heb ik in Amsterdam gezeten, in Beverwijk, in Bussum, in Eindho ven, in Schagen, in Purmerend, in Hoorn en nu dan hier in Bovenkar- voorzitter is van amateur-toneelver eniging Euripides. Zo'n club die alleen nog in plaatsen als Bovenkarspel, Grootebroek en Lutjebroek kan be staan, omdat de bewoners daar nog de voorkeur geven aan 'toneelvoorstel ling met bal na' boven Dallas of Dynas ty. Piet: „Toch slaat de televisie hier ook toe. Langzamerhand krijgen wij steeds minder leden. Vooral heren voelen zich op een of andere manier niet meer geroepen toneel te gaan spelea Laatst zijn we een actie begon nen. We hebben tweehonderd folder tjes verspreid en daar is één nieuw lid op gekomen. Dat lijkt niet veel, maar ik was er maar wat blij mee." Zelf staat hij ook nog wel eens op het toneeL Laatst nog als brigadier Trotter in "De Muizenval' van Agatha Christie. Eén van de leukste rollen die hij ooit speelde Maar heden ten dage houdt hij zich voorlopig toch maar even al leen bezig met het besturen Ten eer ste kost dat al tijd genoeg en ten twee de is er ook nog zoiets als het gezin. Een gezin met vier kinderen en een vrouw, die ook regelmatig 'en route' is. Afra Noom handbalt De 'nationale' sport in een streek die in SEW uit Cor Hoogvorst spel. Je zou inderdaad kunnen zeggen dat ik me langzaam maar zeker toch een beetje op de kop van Noord-Hol land ben gaan richten." Een opmerking die de vraag doet rij zen of de overige delen van Neder land voor Piet Noom dan zoveel min der aantrekkelijk zijn. De 39-jarige be drijfsleider: „Dat zou ik niet durven beweren Maar mijn vrouw komt hier vandaan en die is nogal aan De Streek verknocht Daarbij moet ik zeggen dat ook ik me hier prima thuis voeL Er heerst hier een sfeertje dat me zeer aanstaat We wonen hier nu ruim der tien jaar en, ik zeg het eerlijk, ik zou hier niet graag meer weg willen" Wat ongetwijfeld ondermeer zijn oor zaak vindt in het feit dat Piet Noom Marga Alsemgeest het dure deel van West-Friesland". Een opmerking waarover nogal wat valt te zeggen. In de eerste plaats is het nog maar de vraag of Schoorl en Groet tot West-Fries land mogen worden gerekend en ten tweede moet Cor, volgens de andere medewerkers van het AH- filiaal, niet zo 'verskrikkeluk akelig opskeppe'. Mededelingen die Cor grijnzend pareert met de vaststel ling dat „je nergens zo mooi woont als in Groet". Cor Hoogvorst peinst er dan ook niet over te verhuizen. Die vijftig minuten rijden heen en die vijftig minuten rijden terug heeft hij er graag voor over. Al komt hij door al die extra uren aan andere dingen dan aan werken, eten, slapen en een beetje televisie kijken nauwe lijks meer toe. Cor (30): „Maar dat vind ik niet erg. Ik vind veel bevre diging in mijn werk." Wat vindt Cor dan zo leuk aan het slagersvak? Uitbenen? Afvliezen? Cor: „Die tijd is voorbij. Ik kom zelf uit een slagersfamilie en mijn vrouw ook. Op feestjes en verjaar dagspartijtjes wordt over bijna niks anders gesproken dan over het sla gersvak. Behalve door mij. Niet omdat ik niet wil, maar ómdat ik Linda van Doornik Nibbixwoud één van de sterkste vrou- wenhandbalteams van Nederland heeft. Een speciaal land, die groene strook tussen Hoorn en Enkhuizen. Jawel, De Streek behoort tot West- Friesland. Maar West-Friesland en West-Friesland is twee. Daar heb ben we bijvoorbeeld Cor Hoog vorst uit Schoorl. Of beter gezegd, uit Groet. Dat, zich in de oksel van het duin koesterende, plaatsje vlak bij de Hondsbossche Zeewering. Cor, slager in het nu tweeëneen half jaar geleden geopende AH-fi- liaal in Bovenkarspel: „Ik kom uit Robbertjan Westhoven klanten. Komt de omzet alleen maar ten goede, denk ik zomaar." een heel ander soort slager ben ge worden dan de rest van mijn fami lie. Bij mij komt het vlees uitge beend en afgevliesd in de winkel. Ik ben veel meer verkoper dan sla ger. Ik klets veel met de klanten, praat wat over recepten en zo, doe aanbevelingen.... Daar hebben ze in mijn familie allemaal geen tijd voor. Daar staan ze bijna de hele dag met het mes aan het blok." Zou hij dat dan ook niet willen? Cor snel: „Voor geen goud. Dat we dat vlees afgevliesd krijgen is een onderdeel van een experiment bij Albert Heijn. Nou, ik heb het al gezien hoor. Houwen zo. Ik hoef niet zo nodig zelf af te vliezen. Ja toch? Zo heb ik meer tijd voor mijn Niet tegen te houden. Elk vak ver andert. Ook dat van Marga Alsem geest, achttien jaar en part-time caissière in de AH te Bovenkarspel. Stel je voor: een stompje potlood, een velletje papier en optellen maar. De hele dag door. Ze móet er niet aan denken. Marga: „Het zou natuurlijk ook niet meer kunnen. Je bent nu al de hele dag full speed bezig. En dan doet de kassa nog het meeste werk voor je." Ze vindt het 'heerlijk', werken met cijfertjes. Maar blijft het waar schijnlijk toch niet haar hele leven doen. Marga leert nog aan de Meao en zou later graag vertegenwoor digster willen worden. In kasregis ters? Marga lachend: „Nou, nee. Er zijn denk ik wel leukere dingen. Vertegenwoordigster in cosmetica lijkt me wel aardig. Maar eerlijk ge zegd heb ik daarover nog niet zo nagedacht. Eerst mijn school maar eens afmaken." Een verklaring die haar door Rob bertjan Westhoven wordt nage zegd. Robbertjan werkt elfeneen- half uur per week in ondermeer het magazijn en zit in de vierde klas van de Mavo. „Ik weet nog niet wat ik wil. Ja, geld verdienen. Maar waarmee, zou ik niet kunnen zeg gen. Dat zie ik nog wel." Geld verdienen. Robbertjan is er dol op. Maar wat hij met dat geld moet doen, weet hij nog niet. Hij spaart, ja. Maar als je hem vraagt waarvoor, zegt hij: „Voor een leuke bankrekening." Misschien dat hij later voor dat geld een bromfiets koopt of een CD-speler. Maar ook daarover is hij het met zichzelf nog lang niet eens. Hij vermaakt zich prima met wat hij heeft en waarom zou je overhaaste beslissingen ne men? Zijn vrije tijd brengt hij bij voor keur door met dansen. Ballroom- dansen. Brons heeft hij al en zilver ook Samen met zijn vaste partner Ingrid Bergers 'gaat' hij nu ook nog 'op' voor goud, maar hij wil niet uitsluiten dat hij er daarna een punt achter zet. Niet omdat hij meent de quickstep en de Engelse wals volkomen onder de knie te hebben, maar domweg omdat er nog wel meer leuke dingen te be denken zijn. Welke? Op zulke vra gen haalt Robbertjan zijn schou ders op. Je moet nooit te ver voor uit kijken. Hij is nog jong. Maar heeft al lang in de gaten dat de dingen soms toch heel anders lo pen dan hij zich had voorgesteld. Iets wat Linda van Doornik 19) volkomen kan beamen. Ze volgde een opleiding voor groepsleidster in inrichtingen, haalde met glans haar diploma, maar merkte toen dat ze met solliciteren nog maar even moest wachten omdat ze nog zo jong was. Geen levenservaring had. Linda: „In wezen werd ik ge straft voor het feit dat ik mijn best heb gedaan. Ik had beter wat langer over mijn opleiding kunnen doen." Maar omdat 'kalm aan doen' niet in haar aard ligt, stoomde ze door. Ex pres iets langer doen over je studie, ze gruwt ervan. Na het behalen van haar diploma nam ze een korte vakantie en zag toen een adverten tie van Albert Heijn in de krant. „Dat leek me wel. Ik had al veel ervaring met winkelwerk en uit die advertentie bleek dat Albert Heijn jonge mensen kansen wil geven. Dat klonk aantrekkelijk" Ze werkt nog maar kort bij Albert Heijn, maar kan nu al zeggen dat ze in haar verwachtingen bepaald niet is teleurgesteld. „Het bevalt me erg goed. Ik sta nu op de vers afdeling, maar voorlopig maakt het me in principe niet uit wat ik doe. Als ik er maar iets van opsteek en veel met mensen in aanraking kom. Want dat vind ik leuk." Toekomst? Ze denkt er vaak aan. Heeft ook wel een bepaalde lijn uitgestippeld, maar wil zich daarop net als Robbertjan en Marga niet vastleggen. „Laat ik nou eerst maar eens proberen me hier waar te ma ken. Daarna zien we wel verder. Misschien dat mijn vriend en ik iets gaan doen in de fotografie. Dat vin den we beiden leuk. Mijn vriend heeft net zelfs een expositie gehad. Met foto's van Parijs en zo. Daar zijn we nu twee keer geweest en d'r zal nog wel een derde keer ko men ook. Een fascinerende stad." Voor Linda geen vakantie aan een Spaanse Costa? „Oh nee. Het schijnt er erg leuk te zijn, maar mij trekt het niet zo. Mijn vriend en ik willen iets zien. Van een hele dag aan het strand liggen, steek je zo weinig op. Het klinkt misschien wat ambitieus, maar ik wil graag iets leren. Er zijn nog zoveel din gen op de wereld waar ik nog niets van af weet. Daarom vind ik het bij AH ook zo leuk zo afwisselend. Op elke afdeling leer je weer iets an ders en het mooiste van alles: je ontmoet steeds weer andere men sen. Wat kan je nog meer wensen?" Piet Noom

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 12