Werkmaatschappijen AH TV-JOURNAAL TREKT HOOG KIJKERSAANTAL Pizza-bestelservice in de mooiste supermarkt van Nederland DE BEWAKER J^ert Heijn 9HHHIHHHHH1HHHHHII Flitsen pagina 11 Vervolg van pagina 10 SNEEUWSTORM Old timers doen het goed in de supermarkten. Het mag dan wellicht allemaal wat minder snel gaan, maar daar staat tegenover dat de bejaar den beschikken over een klassiek arbeidsethos en een ontwapenende vriendelijk heid. De heersende opvatting luidt dat de jongeren daar nog een puntje aan kunnen zuigen. De lonen zijn welis waar niet hoog, maar baggers verdienen nog het een en an der bij door middel van fooi en. Bedrijfsleider Bob Pee- ples van het BI-LO-filiaal aan de Savannah Highway in Charleston, South Carolina, zou veel meer ouderen in zijn filiaal willen hebben: „Customers like a grandpa! Ze doen het geweldig. Het valt alleen niet mee ze te krij gen. Ik denk dat ik de bejaar denhuizen maar eens ga af stropen." En Dave Mower, BI-LO-districtsmanager in Spartanburg: „We hebben hier heel veel ouderen in dienst. Ook gepensioneerde doktoren en advocaten. Die lui verveelden zich dood en werken nu bij ons. Ik heb op dracht gegeven om meer ou deren aan te nemen. In mijn district werken er nu gemid deld vijf per winkel. Ze zijn goed voor de klanten, en de klanten zijn gek op de oudjes. Ik zal je wel vertellen dat ik liever ouderen dan jongeren heb. Hun werkmoraal is veel beter. Vorig jaar hadden we hier een sneeuwstorm. Alle jonge part-timers bleven weg, maar de ouderen waren er allemaal." De ouderwetse plichtsbetrachting en de aai baarheid, de vertedering die ze oproepen, maakt de oude ren tot een begeerd object in de dienstverlenende sector. Ook in de fast-food-restau- rants worden cheeseburgers en big Mac's meer en meer door oudere dames geser veerd. „Het is goed dat we ze in dienst nemen", aldus BI-LO-distributiebaas Bob Thompson, „anders zitten ze alleen maar een beetje te wippen in hun schommel stoel!" Politie-agent T.K. Davis. Sinds enige tijd voor 12 dollar per uur ingehuurd als bewaker in BI-LO- filiaal 197, Reidvilleroad, Spartanburg, South Caro lina. Dat was wel nodig ook nadat de bedrijfslei der onlangs het zieken huis ingeslagen werd. En dat alleen omdat hij bij de uitgang de kassabon van een verdachte klant aan een nader onderzoek wil de onderwerpen. Kaak ge broken. Volgens assistent- bedrijfsleider Johnny Tal- lent mocht hij van geluk spreken dat hij nog een tand over had. Een ruige buurt. Veel arme mensen. Dat is o.a. te merken aan de hoge verkoopcijfers van kippevellen en ge rookte varkenshuid. Agent T.K. Davis houdt nu na zijn dagtaak bij het po litiekorps van Spartan burg een oogje in het zeil. Dat kan in Amerika. En hij verdient er meer mee dan overdag. Van 18.00 uur tot sluitingstijd, in dit ge val 22.00 uur, loopt hij als bewaker rond in de win kel. Glimmende hand boeien en zware colt on der handbereik en voor iedereen duidelijk zicht baar. Winkeldieven be denken zich voortaan wel twee keer. Bezwaar tegen een foto? Welnee, waar wil je me hebben? 27 oktober jl. opende het spiksplinternieuwe Albert Heijn-filiaal aan de Burgemeester De Raadtsingel 96 in Dor drecht zijn deuren voor het publiek. Een bij zonder filiaal, omdat het is gehuisvest in het historische gebouw De Holland' dat dateert uit 1939. Daags ervoor, op 26 oktober jL, werd deze eerste 'monu mentale' supermarkt van Ne derland officieel geopend door de heer H. E. Bosma, di recteur van Albert Heijn bv. De heer Bosma onderstreep te in zijn openingstoespraak het bijzondere van deze Al- bert Heijn-supermarkt. Bij zonder, omdat deze AH 4- winkel is ondergebracht in een historisch pand, dat ooit huisvesting bood aan een verzekeringsmaatschappij. Eveneens bijzonder, omdat Albert Heijn met deze super markt het centrum van Dor drecht een nog completer ka rakter geeft. Dordrecht ver vult, zo stelde de heer Bosma, een belangrijke regiofunctie en zoiets vraagt om een groot en volledig aanbod van win kels. Verder ging de heer Bosma in op de ontwikkeling die zich de laatste 100 jaar binnen Al- bert Heijn heeft voltrokken. Een ontwikkeling in assorti ment, die zich steeds meer richt op de wensen van de consument. Zeker ten aan zien van dit laatste biedt de *5 nieuwe vestiging een zeer ruim aanbod van kleinver- pakkingen, afgestemd op het groeiend aantal een- en twee persoonshuishoudens. Juist deze 'flexibiliteit', zoals de heer Bosma het noemde, is „de sleutel van Albert Heijn's succes." Pizza's Tijdens de officiële opening, waarbij een groot aantal ge nodigden aanwezig was, draaide de pizza-bestelservi ce al op volle toeren. Dor drecht, dat met deze nieuwe supermarkt in totaal drie AH- vestigingen telt, is de tweede winkel in Nederland met een pizza-bestelservice. Boven dien beschikt de supermarkt over een traiteur. Omdat aan deze nieuwe su permarkt ook een Etos Beau ty Case is verbonden, sprak de heer J.B.J.M. Hunfeld, di recteur van Speciaalzaken Ahold, eveneens een ope ningswoord. Hij onder streepte de unieke combina tie van drogisterij en apo theek die in deze Etos Beauty Case te vinden is. Een situatie die in het buitenland veelvul dig voorkomt, maar die hier in Nederland nog betrekke lijk nieuw is. Toch blijkt een dergelijke combinatie bij zonder succesvol, zo stelde de heer Hunfeld. Hij bedank te Albert Heijn, dat deze in Dordrecht een plaats heeft ingeruimd voor de inmiddels 134e Etos-vestiging. Zuigkracht Tot slot van de officiële ope ning sprak de burgemeester van Dordrecht, de heer J. Noorland over de regiofunc tie die Dordrecht vervult. Hij was bijzonder content dat nu ook het centrum van Dor drecht is verrijkt met een moderne supermarkt. „Dit verhoogt de zuigkracht van Dordrecht", stelde hij. „Ook de bestaande winkeliers zijn tevreden met deze nieuwe AH-vestiging, zij profiteren van de extra klanten die dit oplevert." Aan het slot van zijn toespraak feliciteerde hij Albert Heijn met deze fraaie vestiging, waarin verleden en heden zijn samengevloeid." Ook Erik van der Schaar, be drijfsleider van het spiksplin ternieuwe filiaal, die tijdens de opening een kort woord sprak, toonde zich uitermate tevreden: „Dit is gewoon de mooiste Albert Heijn die er In dit voorjaar is er onderzoek gedaan naar de effectiviteit van het AH TV-journaal. Uit het onder zoek bleek dat het bij de meeste medewerkers zeer goed wordt gewaardeerd. Toch wees het on derzoek ook uit, dat op twee punten de schoen nog enigszins wringt. AH TV-journaal biedt mede werkers van Albert Heijn de gelegenheid op de hoogte te blijven van allerlei actuele za ken die zich in en rond het bedrijf afspelen. Het in dit voorjaar gehouden 'waarde- ringsonderzoek' laat zien, dat het AH TV-journaal een gro ter bereik heeft dan de avondprogramma's op de te levisie thuis. Niet niks dus. Toch is er een kanttekening te maken bij dit succesvolle medium. PART-TIMERS Gebleken is dat part-time personeel zich in mindere mate betrokken voelt bij het AH TV-journaal. 'Dit komt voornamelijk doordat zij al leen op zaterdagen en de koopavonden in de Albert Heijn-winkel te vinden zijn. Hierdoor missen zij een be langrijk deel van het nieuws, waarmee het vaste Albert Heijn-personeel wèl kennis maakt. Dit is des te spijtiger daar veel part-timers vaak klagen over gebrek aan infor matie. Een ander probleem vormt de zogenaamde fol- low-up in de diverse winkels. Vaak wordt het AH TV-jour naal bekeken zonder dat er later nog over wordt nage praat. Men neemt het ter ken nisgeving aan, maar doet er niet daadwerkelijk iets mee. Om deze follow-up te helpen bevorderen, zodat er na het AH TV-journaal nog wordt nagekaart over bepaalde on derwerpen, is het volgende bedacht. Sinds enkele weken heeft de redactie een nieuw 'hulpmiddel' in het leven ge roepen dat luistert naar de naam "Vijf minuten na het journaal'. Wekelijks kiest de redactie van AH TV een on derwerp uit het journaal, dat zich goed leent voor een na bespreking met alle mede werkers. 'Vijf minuten na het journaal' wordt elke donderdag van de week, samen met de weekbe richten, aan de Albert Heijn- filialen verzonden. Iedere maandagochtend worden de diverse onderwerpen in teamverband besproken. Ze zijn toegespitst op activitei ten in de Albert Heijn-win- kels. Enige tijd terug werd bijvoorbeeld aandacht ge schonken aan de hygiëne op -dé deii-afdeling. Met de introductie van "Vijf minuten na het journaal' wordt men gestimuleerd over actuele onderwerpen mee te praten en er ook over na te denken. Men voelt zich immers duidelijk betrokken bij deze onderwerpen, om dat men er dagelijks mee te maken heeft. De eerste reacties waren dan ook bijzonder positief. Een duidelijke reden om met dit nieuwe initiatief in de toe komst door te gaan. Ten aanzien van de relatief lage kijkdichtheid bij part time personeel dient intern in de filialen naar een oplos sing te worden gezocht. Zo nemanagers en bedrijfslei ders zullen deze problema tiek in de eigen filialen met hun personeel bespreken. Part-timers kunnen ook zelf initiatieven nemen en aan hun afdelingschef vragen om het journaal.

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 11