AHOLD BINNENKORT OOK GROOTSTE SLIJTER VAN NEDERLAND TUE FRESH MEUWJASJE Reacties uit de winkels: ALBRO MET TWEE PLOEGEN IN DAM-TOT-DAM-LOOP Flitsen pagina 3 Samenvoeging Alberto met Gall Gall en Party Shop Vervolg van pagina 1 waarin de nieuwe keten orga nisatorisch zal worden on dergebracht, „Er bestond al langer contact tussen Ahold en Bols. Bols is tenslotte leve rancier van Alberto. Concre te gesprekken over de sa menvoeging zijn begin juni op initiatief van Ahold ge start." Flitsen sprak met hem én met Alberto-directeur Jaap 't Hart over de voorge nomen overname. Krimpende markt Waarom investeert Ahold in een krimpende markt? Hunfeld: „Het is inderdaad een gegeven dat de slijterij- markt al twee jaar lang krimpt met 7% in volume en 3% in geld, maar ik moet de eerste markt nog zien die blijft krimpen. Ik ben ervan overtuigd dat de afzet tussen nu en enige jaren weer groeit of in ieder geval stabilisatie te zien zal geven. Daarnaast wa ren we met Alberto al partici pant in de slijterijmarkt en juist doordat de markt krimpt zoek je naar oplossingen. Als je in staat bent het draagvlak voor je vaste kosten te ver groten door een overname, kun je op die manier je be drijfseconomische proble men oplossen. Dat zijn de twee redenen voor ons ge weest om naar de samenvoe ging te streven." Heeft de eenwording van de Europese markt na 1992 nog een rol gespeeld? Hunfeld: „Europa 1992 is geen directe aanleiding ge weest voor de overname, hoewel we het wel in ons achterhoofd hadden als bij komend iets. Schaalvergro ting kan in dat kader natuur lijk geen kwaad." Wat zijn de plannen met de nieuw te vormen keten? 't Hart: „We zullen proberen de sterke kanten van Alberto, Gall Gall en Party Shop sa men te voegen. In de Rand stad hebben we een nage noeg perfecte dekking. Daar buiten zijn er nog een enkele witte plekken. Ik denk dat we die door autonome expansie zullen proberen in te vullen. Nieuwe overnames liggen niet in het verschiet, nee. Voorlopig hebben we ge noeg om handen om de inte gratie gestalte te geven. Bo vendien zouden we bij een eventuele nieuwe overname ook veel doublures krijgen. (Van een doublure is sprake als twee winkels in hetzelfde verzorgingsgebied gevestigd zijn en elkaar dus beconcur reren - red.). We hebben nu, op een kleine 300 winkels, ongeveer 20 doublures. Dat valt mee. We zullen per loka- tie adequate oplossingen moeten vinden, maar daar komen we ongetwijfeld uit. Als eerste zullen we de pro cedures met de SER Fusie commissie, de bonden en de OR'en moeten afronden en daarna gaan we zo snel moge lijk aan de slag om aan de on zekerheid een eind te maken. Er zijn nog veel open vragen, onder andere over de loka- ties van het hoofdkantoor en het distributiecentrum. De bestaande faciliteiten zijn te klein voor de nieuwe organi satie. Een speciaal gevormde projectgroep zal daar de ko mende maanden oplossingen voor moeten vinden. Vóór het einde van dit jaar moet er duidelijkheid zijn." Tweeslachtig Wat wordt de naam van de nieuwe kelen? 't Hart: „Die is ook nog niet bekend. Er zijn in theorie twee mogelijkheden: of het wordt één van de bestaande namen, of het wordt een ge heel nieuwe naam. Er wordt op dit moment een markton derzoek gedaan naar de waar dering van de drie formules en de spontane naamsbe kendheid van Alberto, Gall Gall of Party Shop. Aan de hand van de uitkomsten van dat onderzoek zullen we een beslissing nemen. Ik ver wacht dat daar voor het eind van dit jaar duidelijkheid over komt." In de slijterijwereld is nogal opgetogen gereageerd op de aangekondigde samenvoe ging. Heeft u daar een verkla ring voor? Hunfeld: „Dat moet je eigen lijk aan de slijters vragen, maar ik heb wel een vermoe den. Bols was enerzijds leve rancier en anderzijds concur rent met Gall Gall en Party' Shop. Een nogal tweeslachti ge positie. De slijters zijn blij omdat er nu een zuiverder beeld van de rol van Bols is ontstaan. Ze zijn ook blij met de door ons uitgesproken in tentie dat we de nieuwe ke ten als speciaalzaakformule gaan exploiteren en niet als discountformule. Uit de reac ties blijkt dat er respect voor Ahold is en dat we te boek staan als een betrouwbaar be drijf. Daar mogen we best trots op zijn." Piet Dam, beheerder Al berto Zaandam: „De over name was pure noodzaak voor Alberto. Het is zonder meer een goede zaak. De zorg over het voortbestaan van Alberto is daarmee weg genomen. Alleen een nieuwe naam zie ik niet zo zitten. Al berto is een naam die staat. Vraag in Zaandam een wille keurige voorbijganger naar de naam van een grote slijter. Tien tegen één dat hij Alber to noemt. Voor je zo'n naams bekendheid terug hebt met een nieuwe naam, ben je een paar jaar verder". René Elferink, beheerder Alberto Hengelo: „Ik wist dat Ahold in het verleden al eerder geprobeerd heeft om tot een overname in de slijte rijbranche te komen, maar dit was op dit moment toch een verrassing. Een positieve verrassing, want ik denk dat het een hele goede stap van Ahold is. Naar de klant en naar de handel toe kunnen we onze positie een stuk ver stevigen omdat we de groot ste worden. Ik ben er in ieder geval blij mee. En wat de naam betreft: ik zou het jam mer vinden als de naam Al berto zou verdwijnen, maar ik kan me wel voorstellen dat er naar wat anders gezocht wordt." SHHMHMHH Vorige week namen 2 Al- bro-ploegen, samen 18 lo pers, deel aan de Dam-tot- Dam-loop. Ondanks het slechte weer werd het 16 km lange traject van Am sterdam naar Zaandam door iedereen voltooid. In de competitie voor be- drijfsteams eindigden de Albro-ploegen in de mid denmoot. Op de foto en kele Albro-lopers, staand v.l.n.r. Marcel IJska, Ri chard Stokking, Frank van Harten, Vincent van Rhoon, René Alvares. Zit tend: Ela Donkers (train- ster), Teun Winkel. wmÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊM The Fresh Company krijgt bedrijfskleding die het bewonderen waard is. De kleding is ontworpen door nie mand minder dan de bekende couturier Frans Molenaar. Hij te kent voor een eigen tijdse vormgeving waar in alle medewerksters en medewerkers van The Fresh Company binnenkort te zien zul len zijn. De fraaie pakken zijn ge maakt door KLM Ehco uit Haaksbergen, een gerenom meerd adres als het gaat om het vervaardigen van be drijfskleding. En dan de mo dellen zelf. Frisse kleuren die passen in het beeld van The Fresh Company. Gemaakt van een comfortabel zittende stof, die het dagelijks werk veraangenaamt. De eerste reacties waren bijzonder po sitief. Men voelt zich lekker in deze eigentijdse kleding. Voor de vestigingsleider is gekozen voor een goed val lend colbert met streepdes- sin. Dit streepdessin vinden we eveneens terug in de kle ding van zijn medewerkers. Daarbij draagt hij een band- plooipantalon en een shirt, dat geheel beantwoordt aan het hedendaagse modebeeld. Ook een das ontbreekt niet. Daarop prijkt in groen het lo go van The Fresh Company. In zijn borstzakje is speels een kleurig pochet gedra peerd. Medewerkers en medewerk sters zijn gehuld in een soort gelijke outfit. Korte piccolo jasjes in een streepdessin op een eveneens gestreepte bandplooibroek en luchtige T-shirts van katoen. Ook daarop is natuurlijk het logo van The Fresh Company afgebeeld. Zij dragen een ef fen schort en om hun middel vindt men in felle kleuren (rood, groen, blauw en geel) een zogenaamde 'cumber- band' in fruitmotief terug. Ook dit beantwoordt geheel aan de eigentijdse mode. Na tuurlijk is ook hun nieuwe kleding pas echt af met een kleurig pochet Bovendien zullen medewerkers en me dewerksters van The Fresh Company in de nabije toe komst ook nog te bewonde ren zijn met een stijlvol hoofddeksel dat past bij hun fraaie kleding. De slagers dra gen als echte vakspecialisten een slagersjas met daar over heen een zogenaamd Frans 'sloofschort' in een grijs streepdessin. Het geheel wordt afgemaakt met een fleurig pochet. Kortom, een spiksplinternieuw jasje voor The Fresh Company, waar ie dereen trots op kan zijn. Een verhoogd draagcomfort en goed herkenbaar voor de klant, die straks al dit nieuws kan bewonderen!

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 3