'Op stap met Alberto' om motivatie te activeren Nieuw kantoor voor Ahold aan nieuwe Albert Heijn-weg Albert Heijn neemt activiteiten Ahead Advertising over Colofon pagina 2 Flitsen De jaarlijkse Alberto Beheerdersdag is ditmaal be perkt tot één bijeenkomst voor alle beheer ders tegelijk. Er werd aan deelgenomen door de beheerders van de huidige 90 Alberto-filialen én door die van de 6 Alberto-franchisenemers. Zij kwamen uit alle delen van het land samen op 27 september jl. in het gloednieuwe Party- en Con grescentrum van Zoetermeer. Op dat moment was het eventuele samengaan van Alberto, Gall Gall en Party Shop nog niet bekend gemaakt) (Red.) Flitsen was er ook bij om getuige te zijn van hetgeen diverse staffunctiona rissen van het HK de werkers in het veld hadden voor te houden. Een verslag. Hoewel in alle gehouden voordrachten min of meer een bezorgde ondertoon viel te beluisteren ten aanzien van remmende ontwikkelin gen die de gang van zaken op de drankenmarkt tegen zit ten, kwam Alberto-directeur Jaap 't Hart met de positieve mededeling dat het aantal fi lialen per 1 januari a.s. 100 zal bedragen. Afgezien van deze expansie die de concur rentiepositie van Alberto op zichzelf zal helpen verster ken, droegen alle sprekers ook andere wapens aan om de strijd om het bestaan op den duur te kunnen winnen. Alberto heeft wat dit betreft een doelbewuste strategie uitgestippeld. Deze is vooral gericht op - nog grotere - in zet van de eigen mensen dan tot nu toe al was betoond. De beheerdersdag stond dan ook helemaal in dit teken, dat het beleid in de nabije toe komst op alle fronten zal gaan beheersen. Een van de be langrijkste aanzetten waar mee in de tweede week van oktober een begin is ge maakt, vormt een filialen- wedstrijd onder het motto: 'Op stap met Alberto'. Dit is een actie waarmee men de r Grote belangstelling voor de computerkassa motivatie van alle medewer kers in de winkels hoopt te activeren, de beheerder voorop. De activiteiten van Ahead Advertising, de centrale stafdienst van Ahold, zijn vorige week overgeno men door Albert Heijn bv. De publiciteitsactiviteiten worden voortgezet door de afdeling Communica tie van AH. De activiteiten op het gebied van verpak king en huisstijl zijn over genomen door de afde ling Marketing Services. De medewerkers van Ahead zijn ondergebracht bij Albert Heijn. Ahead-di- recteur K.J.L. Alberdingk Thijm heeft een nieuwe functie binnen Ahold ge kregen. Hij is belast met het opzetten en leiden van een afdeling voor Markt Strategie Ontwikkeling ten behoeve van de Raad van Bestuur. Hiermee is een definitief eind gekomen aan het bestaan van Ahead als zelfstandige werk maatschappij voor publici teit en vormgeving. Ahead heeft ruim 15 jaar bestaan en heeft in de loop der jaren meer dan een dozijn Ahold- formules op de meest effi ciënte manier van publiciteit voorzien. Binnen de huidige gedecentraliseerde structuur was Albert Heijn de enige grote opdrachtgever van Ahead geworden, vandaar dat de integratie een logische stap was. FLITSEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv oktober 1988 45e jaargang no. 9. verschijnt 11 x per jaar Oplage: 43.000 Redactie secretariaat: Mw, S. Bierling Ankersmidplein 2 Kamer 1705 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-592572 REDACTIE FLITSEN G. van Breen, AC-Restaurants P-216; 075-893356. N.Th.M. Huijsman Marketing Services Marvelo P 410, 075-593253 N. Hupkens Filialenbureau'AH HK 803, 075-592552 H.S. K^lsteeg, Marketing Services OVA; Ede 08380-78922 E. Muller (hoofdred.) Public Relations HK 1704, 075-592576 A. de Roo PR-Bureau Van Hulzen A. Schoen Public Relations HK 1703, 075-592574 C. Waardenburg Zonemanager zone 8816 075-593637 Mw. J.C.M.B. Wilke, Directoraat P&O HK 1304, 075-592669 G.H. van Woerkom, Communicatie Albert Heijn HK 802, 075-592466 Spelregels Hoofd afdeling operations Al berto, Bouke van der Meij, maakte tijdens de beheer dersdag de spelregels bekend van deze actie, die tot en met de derde week van maart 1989 duurt. Gespeeld wordt met zes omzetblokken per fi liaal, telkens van twee weken: drie in dit boekjaar en drie in het volgende. Om elkaar te stimuleren tot het behalen van hogere omzetten en het opvoeren van de betrokken heid bij het werk, gaat het om het halen van een zo hoog mogelijke filiaalscore die in punten wordt gemeten. Bij de start van de wedstrijd heeft elk filiaal 1000 punten toegewezen gekregen. Weet men daarboven bijvoorbeeld 3000 punten als filiaal erbij te scoren, dan tellen die voor alle medewerkers, ongeacht het aantal dat men in dienst heeft. De beoordeling van de hoeveelheid behaalde pun ten loopt via de diverse groepsleiders die - per be- zocht filiaal - kijken naar doorzettingsvermogen en originaliteit die de onder- i scheiden winkels aan de dag leggen. Tijdens de actie zijn met drie speciale activiteiten nog eens 1000 punten extra j te verdienen. Welke filialen uiteindelijk het hoogst sco- ren, vallen in de prijzen die, I in de zin van 'op stap gaan', variëren van artikelen in de recreatiesfeer tot lekkere geurtjes en bioscoopbonnen. Ierland Voor twee beheerders die, op basis van de cijfers, ar beidsprestaties en klantenbe nadering als beste uit de bus komen, heeft men bovendien een meerdaagse reis naar Ier land in petto. De wedstrijd wordt ondersteund met een folder met de spelregels, een prijzencatalogus en een veel zeggende poster die achter de schermen eraan moet her inneren waarmee men bezig J is. Ten slotte verschijnt er ze ven maal een speciaal bulle tin met tussentijdse uitslagen per groep en eventueel ver halen waarin de deelnemers hun wedstrijd-ervaringen kwijt kunnen. Een aanspre kende 'Op stap met'-video- cassette is tevens in omloop gebracht, waarmee ten over vloede wordt verbeeld wat Alberto met de actie beoogt. Bouke van der Meij wees de verzamelde beheerders bij de introductie van de wed strijd op het feit, dat het een hulp- en geen wondermiddel is om betere bedrijfsresulta ten te bereiken. Het is een van de kansen die Alberto aangrijpt omdat, zoals direc teur 't Hart het uitdrukte, dit „hét moment is dat Alberto op de plaats staat om een nieuwe weg in te slaan. De vraag is of wij niet naar iets unieks moeten zoeken. Bij voorbeeld in een samengaan van produkt en mensen." Hoofd personele zaken en opleidingen Wim Smit noem de in dit verband opleiding als een van de belangrijkste facetten om Alberto in de markt uniek te maken. Hij schetste daarop de contou ren van het te volgen beleid dat, behoudens goedkeuring door de OR, in grote lijnen vast staat. „Wij kennen de P van prijs, van promotie, maar ook van personeel", aldus Smit. „Na forse investeringen in de winkels, is het nu tijd om te investeren in mensen met het oog op kwaliteitsver betering." men kassa-automatisering. (Hierover is eerder in Flitsen gepubliceerd; red.) Paul Spanjaard,de nieuwe commer ciële man, zette de redenen om ook in dit opzicht met de tijd mee - te moeten - gaan duidelijk voor de beheerders op een rijtje. Er wordt nu in twee Alberto-filialen geëxpe rimenteerd met nieuwe kas sa-systemen. Aan de hand van in deze testfase opgedane be vindingen zal een speciale projektgroep uiteindelijk be palen hoe en waarmee het to tale Alberto-kassapark wordt gemoderniseerd. De beslis sing hierover valt volgens Spanjaard overigens niet eer der dan eind 1989 te ver wachten. Tijdens de koffie pauze op de beheerdersdag kregen de AB's alvast op een aanschouwelijke manier een voorproefje van de mogelijk- heden die het gebruik van de computerkassa ze mettertijd kan bieden. Na de pauze con fronteerde Paul Spanjaard zijn gehoor - mede aan de hand van een fraaie video- Nieuwslijn-presentatie over het te volgen Eigen merken beleid. „Deze zijn belangrijk voor Alberto ter positione ring in de markt en als kwali tatief onderscheid ten op zichte van anderen", aldus Spanjaard. Ondanks het feit dat het eigen merk momen teel onder druk staat omdat het publiek een voorkeur voor 'A-merken' vertoont - een algemene tendens trou wens - komt Alberto met een opzienbarende 'me too'-be- nadering in dit marktseg ment. Zo krijgen alle Wed. Visser-produkten een eigen tijdse etikettering en vorm geving; er wordt een nieuwe port en een nieuwe cognac gelanceerd en de huiswijn wordt uitgebreid tot een hele serie. Dit alles om het Alber- to-beeld naar de consument als geheel duidelijker her kenbaar te maken. Na de zwa re kost die de beheerders van de respectievelijke inleiders aan wetenswaardigheden kregen voorgeschoteld, zorg de de bekende journalist en drank- en wijnliefhebber bij uitstek, Pierre Huyskens, voor een luchtige afsluiting van de informatieve ochtend, van deze beheerdersdag. De tegenwoordige hoofdredac teur van het fijnproeversblad op het gebied van eten en drinken, 'Alliance', hield een spiritueel betoog. 'Gaat u rus tig door met verkopen om de Wed. Visser te vieren, met wie u allen een verhouding schijnt te hebben...', gaf Huyskens zijn schaterende toehoorders tot slot mee. Cursisten Hoewel de plannen pril zijn, stelde Wim Smit concreet en op korte termijn een aantal cursussen in het vooruit zicht: een vervolgcursus voor verkoopsters tijdens de eerste acht weken dat ze in dienst zijn; een cursus ver- koopkunde om vaardigheid en drankenkennis op te voe ren en een kadercursus om Alberto beheerders (AB's) tijdens een meerdaagse trai ning te bekwamen op gebie den als leiding geven, com mercie en vorming van het persoonlijke gedrag naar de medewerkers en de klanten. Bovendien zal aan AB's die daartoe in staat zijn, worden verzocht om instructie te ge ven aan part-timers. Kassa- automatisering Een andere stap op de nieu we weg die Alberto in de toe komst volgt, is de voorgeno- Vervolg van pagina 1, den van die hal zijn loopbrug gen die de verbinding vor men tussen de twee vleugels van het nieuwe hoofdkan toor. De etages drie en vier huis vesten de medewerkers van de stafdiensten. De leden van de Raad van Bestuur zetelen op de vijfde etage. Op de be scheiden zesde etage in het midden van het gebouw wordt een aparte lunchka- mer voor de RvB-leden en hun gasten gebouwd. In het nieuwe gebouw komen ook een fitness-ruimte en een squash-baan. De parkeer plaats wordt rijkelijk voor zien van groen en bomen om het geparkeerde blik zoveel mogelijk aan het oog te onttrekken. De leden van de Raad van Bestuur en belang rijke gasten worden letterlijk naar binnen gereden. Vanuit de inpandige parkeergarage leidt een aparte lift naar de twee hoogste verdiepingen van het kantoor. Zoals van een hoofdkantoor van een bedrijf als Koninklij ke Ahold verwacht mag wor den, wordt veel aandacht be steed aan beveiliging en re presentatie. Het gebouw telt diverse ontvangst- en verga derzalen. Één daarvan wordt zelfs voorzien van de nieuw ste communicatietechnieken die het mogelijk maken om rechtstreeks te vergaderen met personen aan de andere kant van de wereld. Voor het ontwerp tekende het archi tectenbureau Brouwer en Deurvorst uit Oosterbeek. Als extern adviesbureau treedt op Diepenhorst, de Vos en Partners uit Den Haag. Verder werden verschillende andere adviesbureaus inge schakeld voor specifieke on derdelen zoals de construc tie, installaties, de bouwfysi ca en zelfs een landschapsar chitect. Namens Ahold is een projectteam ingesteld be staande uit de heren L. Oran je, F. van der Boor, J. Dosker en O.A. Tepaske. Het huidige hoofdkantoor zal als hoofd kantoor voor Albert Heijn in gebruik blijven.

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 2