De winkel als vertr Dames vallen op Op rolletjes Hé... hoe is t met jou joh!? All Bedrijfsleidersdag 1988 Opvallend debuut Flitsen pagina 7 ,De winkel als vertrek punt van het beleid' zo luidde de titel van de vi deo-presentatie die het centrale thema vormde tij dens de bedrijfsleiders- dag. De winkels, en daarmee dus de bedrijfsleider en zijn men sen, krijgen een grotere vin ger in de pap om succesvol te opereren in hun marktge bied. Dat is, vrij vertaald, de boodschap voor de jaren ne gentig die de heer Ahlqvist vanaf het scherm verkondig de. De omgeving én vooral de klanten gaan in de toe komst de formule van hun AH-winkel bepalen. Op basis van allerlei informatie over klanten, hun manier van boodslchappen doen, de concurrenten etc. wordt een verfijnd profiel gemaakt van elke winkel. Op basis daarvan kiezen bedrijfsleider en zo ne-manager dan een formule, die inspeelt op de specifieke kenmerken van de desbetref fende winkel. Minder rompslomp Ondermeer door de verder gaande winkelautomatise ring en een aantal wijzigin gen in het personeelsbeleid zal de bedrijfsleider ontlast worden van veel, sommigen menen teveel, administratie ve rompslomp. De nieuwe functie van FMA (Filiaal Ma nagement Assistent) is een stap in die richting. Ander zijds zullen ook de afdelings chefs meer verantwoorde lijkheid krijgen én wordt de functie van assistent afde lingschef in het leven geroe pen. Daardoor kan de be drijfsleider zich meer richten op 'de winkel op maat'. Gereedschap Daarvoor moet natuurlijk ook het juiste gereedschap beschikbaar zijn. Dat is ge vonden in de vorm van assor- timents-modulcs waarmee vrijere keuzes mogelijk wor den in de samenstelling van het assortiment. Naast een standaard-module bevat het schap in de jaren negentig een aanvullende module. Een flexibele vorm om tegemoet te komen aan de wensen van het publiek, wensen die van winkel tot winkel verschil len. En. zoals gezegd, vormt die winkel het vertrekpunt voor het beleid in de nabije toekomst. Barry Hughes Op dat thema borduurden de area's verder, ieder op een wat andere manier. Rotter dam belichtte de rol van de toekomstige bedrijfsleider als spil waar alles om draait en niet als radertje in het ge heel. Tilburg ging in op de verandering voor de BI. van beheerder naar manager. De mensen uit de area Zwolle kregen een video te zien die nog eens duidelijk maakte hoe de dagelijkse praktijk van filiaal tot filiaal kan verschil len. En Zaandam had voetbal trainer Barry Hughes uit Bel gië gehaald voor een heuse 'pep-talk'. De massaal aanwe zige franchisenemers verna men o.a. de visie van Harrie Oude Kempers op de winkel van de toekomst. Een jaarlijks terugke rende reünie, dat is de bedrijfsleidersdag na tuurlijk ook! Gezellig een praatje maken met bekenden, zoals hier rechts op de foto Jan Bruning (filiaal 1144) en Jan van der Kraan (filiaal 1149). De twee Jannen' leerden elkaar een kleine twintig jaar geleden kennen toen ze beiden als AC- groente op cursus za ten. Zo'n feestelijke bij eenkomst biedt hen - en de echtgenotes ui teraard ook - kans om weer even bij te praten. Vooral die contacten vormen voor de beide bedrijfsleiders 't meest aantrekkelijke van zo'n bijeenkomst: „Cijfers en verdere informatie kun je altijd terugvin den in een boekje." „Om een voorbeeld te noemen. Vóór de oorlog hadden we een winkel in Alphen aan den Rijn. Des tijds een zeer godsdien stig dorp met twee duide lijke stromingen. Vijftig procent van de inwoners was katholiek en vijftig procent was protestant. Op het moment dat we een protestante be drijfsleider hadden, koch ten de katholieken niet bij ons en als we een katho lieke bedrijfsleider had den. kwamen de protes tanten niet. Onze voorgangers heb ben er toen een be drijfsleider geplaatst die noch protestant, noch ka tholiek was. Met als ge volg dat er helemaal nie mand meer in de winkel kwam. Zó scherp ligt het nu natuurlijk niet meer. Maar het is en blijft de klant die bepaalt of een winkel loopt of niet." Huub Henskens, be drijfsleider in oplei ding, maakte een op vallend debuut op de bedrijfsleiders dag. Twee dagen voor het evenement beschadig de hij z'n enkelbanden bij een partijtje voetbal Maar in de tien jaar die hij inmiddels bij AH werkt, had hij zoveel gehoord over deze dag dat hij de bijeenkomst voor geen goud wilde missen. Dus liet hij die dag hét filiaal in Gorin- chem - waar hij thans werkzaam is - voor wat het was en 'spoedde' zich op krukken naar Amsterdam, 's Avonds nestelde Huub zich met z'n echtgenote pal voor het grote podium. „Ik ben doodop van 't gestrompel, maar dat had ik er graag voor over om er bij te zijn." op de foto mei mler r. c'ersstands. J 11 Tricia, een mn de leverc/n- °e ca» ha uwk WÈÊÊÊÊmÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊm Opvallend veel man nen waren er tijdens het zakelijke program ma in de RAI. De aan wezige dames vielen des te meer op. Zoals Kathleen Dresmé (links) en Cootje Her- wijer, op de foto met adjunct-directeur Eddy de Groóte uit Zwolle. Kathleen is sinds kort bedrijfsleidster van fi liaal 1541 in Bunnik. Cootje is een ander voorbeeld van een vrouw in een leiding gevende positie bij Al- bert Heijn. Zij is zo nemanager. Tot voor kort in Amsterdam, thans in Zwolle. "7Men Schuttevaer (rechts) band Een programma voor zo'n 1.500 mensen, dat zet je niet zomaar in el kaar. Daar zitten maan- den voorbereiding in. Je moet aan van alles en nog wat denken én het ook nog eens op tijd re gelen. Van het contrac teren van artiesten tot en met het plakje cake bij de koffie. Op deze foto staan ze, degenen die ervoor zorgden dat de bedrijfsleidersdag weer als vanouds op rolletjes liep. Rechts op de foto Victor Hoynck van Papendrecht en Mirjam de Bont van Marketing Services met hun collega Jan Kem penaar helemaal links. Het professioneel uit ziende team van gast vrouwen werd uit de eigen AH-gelederen gerecruteerd. Het zijn van links naar rechts: V l.n.r.: Anja Corts, Mieke Smit, Marieke IJskes, Ellen Balk, Sytha Rij'kes, Joke Wats en Maria Bank

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 7