Alberto werkt aan groei van franchisenemers BLOEIENDE PAUL REURINGS TOEKOMST VOOR FRANCHISING fltbcrtgj KEES BOEIJEN: DE NAAM ALBERTO DRAAGT BIJ AAN EEN BETER RESULTAAT' pagina 6 Flitsen Nederland telt 89 Alberto-filialen en daarnaast nog eens 6 Alberto-franchisenemers, een aantal dat op korte termijn zal worden uitgebreid. Die franchi senemers zijn ondernemers die onder de Alberto- naam én met de Alberto-produkten heel zelfstan dig een slijterij runnen. In het juni-nummer van Flitsen deden we verslag van de ervaringen van enkele Albert Heijn-franchisenemers. Nu het woord aan twee van de zes Alberto-franchisers: Paul Reurings uit Mijdrecht en Kees Boeijen uit Berghem. Paul Reurings kaazich beroe pen op de titel Alberto-fran chiser van het eerste uur. Zes jaar geleden zette hij, santen met zijn broer Joop, die stap. Dat gebeurde overigens ge heel op eigen initiatief. De beslissing om hun Centra-su permarkt in het centrum van Mijdrecht om te zetten in een Albert Heijn-franchisewinkel was toen zo goed als rond. Maar de gebroeders Reurings wensten geen afstand te doen van het aangrenzende slijte- rijtje (Reurings Drankenser- vicc) dat destijds al door va der Reurings was opgezet. En dus togen ze naar Zaandam om met het Alberto-manage ment te praten over franchi sing. De broers weten uitste kend wat dat inhoudt, want al in 1976 startten zij ook in Mijdrecht een Hema volgens de franchise-formule. Oss is pas onlangs toegetre den tot de nog kléine kring van Alberto-franchisers. Drie jaar geleden nam hij de be slissing om voor Albert Heijn 'in franchise te gaan'. „Ik had aanvankelijk mijn twijfels, maar die heb ik vrij snel over wonnen. De formule van Al- bert Heijn bleek hier aan te slaan. Ik denk dat het met Al berto niet anders zal gaan." Boeijen is niet nieuw in het slijtersvak. De kelder van zijn supermarkt bood enkele ja ren plaats aan de afdeling ge distilleerd. „Maar daar zat weinig loop in. Niemand gaat graag de trap af om z'n fles jonge klare te halen." Toch wilde hij de klanten voor die fles jenever niet doorverwij zen naar het nabijgelegen Oss. „Ook niet omdat de kans bestaat dat je ze dan helemaal niet meer ziet." 'Toekomst voor franchise' Paul voorziet een bloeiende toekomst voor franchising in het algemeen „Een ondcrnc iner beheerst namelijk nooit alle details tot in de perfectie. Eén persoon is nimmer tege lijk én excellent inkoper én creatieve winkelinrichter. Daarom vind ik franchising zo'n goede formule. De fran chisegever levert uitstekend gereedschap waarmee je als ondernemer goed kunt werken. Tot succes van beide partijen." In vergelijking met bijvoor beeld de supermarkt is de slijterij voor Paul een gemak kelijke winkel. „Eén keer in de week de voorraad aanvul len en geen gedoe met verse produkten, dat scheelt nogal. Maar het is wel de gezelligste winkel. Méér dan in de ande re zaken heb je in een slijterij contact met je klanten. Elke week loop ik er een paar uur tjes rond om een babbeltje te maken, dingetjes op te van gen, enz." Ome Cor Reurings zorgt voor 't dagelijks beheer van deze Alberto. Ruim vijf tien jaar staat hij al in de slij terij. Sinds de verbouwing van enkele maanden terug niet meer in een nostalgische winkel met veel bruine tin ten, maar in een lichte, strak gestyleerde slijterij volgens het Alberto-concept. Goede naam Doordat Mijdrecht nog steeds uitbreidt, een cen trumfunctie in de regio ver wilt én Alberto als enige is overgebleven van de vier slij terijen die er ooit waren, gaat het goed met de omzet. Paul Reurings: „Eigenlijk al vanaf de eerste dag dat we volgens deze formule werken. Onze familie opereert hier al jaren en dat geeft iets vertrouwds. De bekende naam van Alber to op de gevel gaf, onder het mom 'het zal wel voordeliger zijn', nog een extra impuls," Op het eerste gezicht lijkt de slijtersbranche geen al te flo- risante bedrijfstak. Ontmoe digingscampagnes van de overheid, accijnsverhogin gen en gezondheidsrages doen vermoeden dat de gang naar de slijterij minder regel matig wordt ondernomen. Voor een goed gespeciali seerde slijterij is er niettemin een duidelijke plaats in de markt, meent Paul. „Daar voor is die franchise-formule uitermate geschikt. Het ge distilleerd tegen een scherpe prijs en een uitstekend wijn assortiment zijn anno 1988 een vereiste om mee te blij ven doen. Dat lukt ons dank zij die franchiseformule pri- Geen gewillig oor Boeijen nam daarom zelf contact op met Alberto. Daar vond hij aanvankelijk niet zo'n gewillig oor voor zijn plannen. „Ze vroegen zich af of in deze plaats met z'n 5,500 inwoners wel plaats was voor een volwaardige slijterij. Daarover hebben we goed overleg gepleegd en het is er dan toch van gekomen. Eind juni ging de zaak open." Boeijen kan nog'moeilijk oor delen over de toekomst van zijn slijterij: „De zaak is pas enkele weken open, maar tot nu toe is de omzet zowat ver dubbeld. Dat komt natuurlijk ook omdat we voorheen in de kelder zaten." Daarnaast denkt hij dat ook de naam Al berto bijdraagt aan dat betere resultaat. „Die naam komt in ieder geval vertrouwd over. In m'n AH-winkel verkocht ik ook altijd wijn. Daar vroegen ze voortdurend of het toch wel wijn van een goede kwa liteit was. Diezelfde mensen zie je nu in de Alberto vrij gemakkelijk voor tweehon derd gulden aan Bordeaux besteden." ma. Wij verkopen wijn in on ze Albert Heijn. in de Hema en bij Alberto en in alle drie de zaken zien we de omzet alleen maar toenemen." Nieuw in de kring Kees Boeijen uit Berghem bij Slijtersdiploma Het filiaal wordt voorlopig bezet door twee personeels- kr acht en: de vrouw van Kees Boeijen en vaste medewerk ster Ine van Tongeren (26). Zij werkte voor de opening al in vaste dienst bij Albert Heijn in Berghem. Vóór de overgang naar de slijterij liep Ine acht weken stage bij Al berto in Oss. Daar raakte ze zó enthousiast dat ze binnen kort verder gaat voor haar slijtersvakdiploma. Geen overbodige luxe, zo onder vindt ze in de praktijk: „De klanten vragen nogal wat aan dacht en hebben daar ook recht op. Advies en een praatje; je merkt dat mensen dat nu eenmaal van een slijter verwachten."

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 6