Albert Heijn wil meer vrouwen in kaderfuncties Continuïteit voor zelfstandige ondernemers Aad Schoen doet verslag 95+ en gezond als een vis Nieuwe klus voor Alberto Als de kat van huis is... NSM in Tilburg stemt tot tevreden heid Een winkel vol lekkere ideeën Campagne deze maand gestart Samenwerking Ahold en Schuitema IN A M E R I K Pagina 6 Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 45e Jaargang no. 8 September 1988 Oplage 43.000 Niet de muizen, maar de katten zélf vierden feest tijdens de jaarlijk se bedrijfsleidersdag van Albert Heijn op 6 september. Alle AH-be- drijfsleiders en AH- franchisenemers, de meesten met hun part ner, plus alle mede werkers van de area-kantoren deden dat vol overgave in de studio's van Joop van den Ende in Aalsmeer. Het feestje voor 1.500 personen volgde op het serieuze middagpro gramma dat werd ge houden in verschillen de zalen van het RAI- congrescentrum in Amsterdam. Ruim der tig autobussen werden ingezet voor de distri butie van het gezel schap. (zie verder pagi na 7) Meer vrouwen in leidinggevende posities. Dat is het doel van de campagne 'Vrouw en Werk' die deze maand bij Albert Heijn van start is gegaan. Alle vrouwen die in de AH-filialen werken, heb ben inmiddels een informatiepakket thuisge stuurd gekregen waarin het hoe en waarom van de campagne wordt toegelicht. De vrouwen die van hun belangstelling blijk geven, zullen de komen de maanden vervolgberichten ontvangen waarin achtergronden en inhoud van het Vrouwen bij Albert Heijn'-beleid uiteengezet worden. j steunen. Het is de bedoeling KaaerteKOrt om een koerswijzigingen de De campagne moet de nicu- richting van een positieve we aanpak (zie kader) onder- houding ten aanzien van het vrouwenbeleid te bewerk stelligen. Als dat lukt. snijdt het mes aan twee kanten: de positie van vrouwen binnen het bedrijf wordt verbeterd en tegelijkertijd wordt het bestaande kadertekort be streden. „Een oplossing ligt soms dichter bij huis dan je denkt", heet het in de cam pagnefolder. „Benut alle ta lenten. Niet alleen van man nen, maar ook van vrouwen bij AH. Heel praktisch bete kent dat, dat meer vrouwen bij Albert Heijn mogelijkhe den moeten krijgen om door te kunnen groeien naar de functies afdelingschef, assis tent-bedrijfsleider en be drijfsleider." (zie verder pagina 5) Flitsen Pagina 12 Pagina 5 Ahold en Schuitema, het grootste vrijwillig filiaalbedrijf van Nederland, hebben vorige maand overeenstemming bereikt over sa menwerking. In dit kader heeft Ahold 45% van de aandelen Schuitema verworven. Daar mee is Ahold in het bezit gekomen van de meerderheid van de aandelen Schuitema. Eerder dit jaar werd namelijk al 10% van de aandelen door Ahold verworven. \hold versterkt met de dcel- ïame in Schuitema vooral zijn marktpositie in het noor den en oosten van het land. Ahold krijgt nu bovendien in direct toegang tot een groter deel van de franchisemarkt. Voor Schuitema betekent de samenwerking met Ahold dat er voor de onderneming en de daarmee samenwerkende zelfstandige ondernemers continuïteit wordt gescha pen. Eén en ander moet wor den gezien in het licht van de, na de eenwording van de Eu ropese markt (na 1992), noodzakelijk geachte schaal grootte. Zowel Albert Heijn als Schui tema zullen hun concurren tiepositie kunnen verbeteren dank zij gecoördineerde in koop, onder meer op het ge bied van eigen merken. Schuitema houdt binnen het samenwerkingsverband ei gen verantwoordelijkheid voor strategie, beleid, rende ment en groei. De transactie heeft geen rechtstreekse ge volgen voor de werkgelegen heid bij beide organisaties. (zie verder pagina 2 en 3) Onze bedrijfsredacteur Aad Schoen die, naast het C-OR- nieuws, voor Flitsen regelma tig artikelen schrijft, is voor drie weken naar de Verenig de Staten vertrokken. Hij zal daar de Amerikaanse vesti gingen van Ahold. t.w. BI-LO, Giant Food Stores en FNS, be zoeken om te praten met di recties, personeelsfunctiona rissen, medewerkers en vak bondsmensen. Tevens zal hij verslag doen van het reilen en zeilen in de winkels en de koopgewoonten van het Amerikaanse publiek. Zijn eerste bijdrage vindt u op pa gina 4 waarin hij vertelt over een eerste ontmoeting met het leven en winkelen in New York. Ook in de komen de nummers van Flitsen zal hij verslag doen van zijn bele venissen en die van de Ameri kaanse collega's. Pagina 13

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 1