Meester maakt worst per computer Albert Heijn Meester Modernste worstmakerij van Europa staat in Wijhe VLEES WAREN PERPLAK Parkeerprobleem bij Meester binnenkort opgelost Flitsen pagina 15 Meester maakt sinds kort worst volgens een uniek proces. Volautomatisch en computergestuurd. Op een bedieningspaneel toetst de operator in welke worst hij wenst te maken en vervolgens start de machine zonder dat er nog een mensenhand aan te pas komt. Na enige tijd komt de worst er bij de stopmachine weer uit. Indrukwekkend en ultra- efficiënt: de worst smaakt prima en is per definitie constant van kwaliteit. „Na een diepgaand onder zoek in 1982 bleek dat de goederenstroom binnen het bedrijf niet meer efficiënt verliep en dat het intern transport te omvangrijk was. Bovendien waren diverse ruimten niet meer geschikt voor geavanceerde technolo gieën en technieken die men wilde gaan toepassen. Er is toen besloten tot een ver- bouwings- en nieuwbouw- plan dat een totale investe ring van 15 miljoen gulden vergde", aldus directeur Els- hof. In samenwerking met de leverancier Wolfking uit De nemarken, is het nieuwe worstbereidingsproces ont wikkeld. Interessant is dat de machine 100 verschillende produkten kan maken o.a. pa lingworst, rookworst, lever worst etc. In de lijn bevinden zich twee metaaldetectoren om ongewenste ingrediën ten te voorkomen. Het sys teem kan op ieder moment geheel automatisch worden gereinigd en ontsmet. Bij de kwaliteitscontrole is ook niets aan het toeval overgela ten. Monsters gaan vanuit de worstmakerij via een buizen post naar het laboratorium. Binnen enkele minuten komt er van deze afdeling uitslag van de proef. Met deze hooggeavanceerde technologie mag Meester in Wijhe zich terecht de mo dernste worstmakerij van Eu ropa noemen. Bij Meester in Wijhe wordt een nieuwe techniek ge test: het produceren van vleeswaren per plak. De toepassing gebeurt ge scheiden van de overige produktie. Uitvinder van deze nieuwe technologie, de Thin Slice Technology, - kortweg TST,- is inge nieur G. van Schouwen burg. Directeur Elshof over dit experiment: „We produceren veel gesne den vleeswaren voor va cuüm verpakking of voor de nieuwe zuurstofarme verpakking. Het probleem is dat je bij deze vorm van produktie veel handelin gen moet verrichten. De worst wordt geprodu ceerd in een darm die je er vervolgens weer afhaalt. Daarna begint het snijden waarbij nogal wat uitval is zoals de begin- en eind stukken van de worst. Met de TST-methode maken we nu vleeswaren per plak." Bij Meester ver wacht men veel van deze nieuwe technologie. Voor bet nieuwe filiaal 1529 in Kampen was het iti de twee de helft van juli grootfeest. De opening van het filiaal bete kende tevens hel begin van een feestweek, die begon met een tocht per kameel van het stadhuis van Kampen naar bet filiaal. De openingsweek werd een groot succes. Op 23 juni jl. traden Marcel Hurting en Yvonne Stalpers in het huwelijk. Beiden zijn werkzaam in filiaal 1100, aan de Helfthet weipassage te 's-Hertogenbosch. Trots po seert hel jonge echtpaar Hur ting voor de camera. Bij Meester in Wijhe is men op het ogenblik druk doende het aantal parkeerplaatsen uit te breiden. Dit werd hoog tijd, want het aantal ar beidsplaatsen bij Mees ter is de afgelopen 5 jaar met 200 toegenomen. Zoals al eerder in Flitsen ge publiceerd, heeft Meester enige tijd geleden van de fa milie De Vos van Steenwijk de benodigde grond kunnen kopen. Het nieuwe parkeer terrein ligt achter Huize Wa terloo en zal plaats bieden aan 135 auto's, waarvan het grootste deel thans op het fa brieksterrein zeil' geparkeerd staat. De aanwezige beplan ting op het terrein is onder zocht door een groenadvies- dienst in samenwerking met een hoveniersbedrijf. Uit dit onderzoek bleek dat een drietal bomen vanwege hun slechte conditie moeten ver dwijnen. De overige, waar onder een es van bijna een eeuw1- oud, kunnen blijven staan. Het is van meet af aan de be doeling geweest van Meester het terrein een parkachtig ka rakter te geven. Op vijf plaat sen zullen banken worden geplaatst terwijl ook het bo- menbestand nog zal worden uitgebreid. Door verhogin gen, heesters en struiken zal het parkeerterrein groten deels aan het oog worden onttrokken. In totaal be schikt Meester straks over 225 parkeerplaatsen.

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 15