Werkmaatschappijen VERSWINKELS KRIJGE GEBAK VAN ALBRO Etos met reclame spot op TV >ro Bakkerijen Nieuwe afdeling deze week klaar Marvelo Nieuwe bindmadiine voor wijnflessen pagina 14 Flitsen Wijnpallets afgedekt met rekfolie? Verleden tijd. Bij Marvelo is sinds half juli een nieuwe bindmachine in ge bruik die lagen van 10 tot 15 trays met wijn flessen horizontaal van een stevige kunststof band voorziet. Een noodzakelijke beveili ging, want de praktijk heeft bewezen dat het gewicht van zo'n een heid het verschuiven tijdens het transport voorkomt. Theo Bergman, plaatsvervan gend hoofd van de afdeling Logistiek, is best te spreken over het nieuwe systeem. ,Je hebt er minder mankracht voor nodig. Het afdekken met rekfolie moest door twee man gebeuren. De nieu we machine wordt door één man bediend. Bovendien is de stabiliteit van de trays op de pallets aanzienlijk groter." De drie meter hoge Bombin- der (een machine van Duitse makelijheeft een arm die in hoogte verstelbaar is, om de pallet heen zwaait en zo een 4 cm brede band om de trays (met elk 12 flessen) beves tigt. De capaciteit is ruim schoots voldoende om de honderd tot tweehonderd pallets die Marvelo's wijnaf deling dagelijks aflevert, te strikken. Onderzocht wordt nu of de Bornbinder ook voor andere afdelingen inzet baar is. Op 16 juni jl. werd het geheel gerenoi 'eerde Mercurius-win- kelcenlrum in Assen, waarin ook een filiaal van Etos Beau ty Case is gevest igd, door bur gemeester J.W. Mosman ge- opend. De bedrijfsleiders van Etos en Blokker assisteerden de burgemeester bij.de officië le handeling door met ver eende krachten een doek weg te trekken voor het beeldmerk van het Mercunus-cenlrum aan één van de gevels. Staande voor het Etosfiliaal wordt burgemeester Mosman (links) gefeliciteerd door de heer P.J. van de Lustgraaf di recteur van het adviesbureau Redemci dat in opdracht van de Nationale Nederlanden de verbouwing heeft voorbereid. Albro-bat iketbakker Chris van Osch legt de laat ste hand aan het proef gebak Ad van Velsen (Alb.ro), Don we de Vriend Eresh Company) en Chris van Osch (Albro) tijdens de presentatie van het Albro-gebakassortiment. Naast Albert Heijn is nu ook Etos in de STER-re- clame te zien. De Etos- spot zal de komende maanden regelmatig op Nederland 1, 2 en 3 worden uitgezonden. Etos heeft om redenen van uniformiteit ge wacht met het maken van TV-reclame totdat bijna alle daarvoor in aanmerking komende winkels waren herscha pen tot Etos Beauty Ca se. Van de ruim 130 fi lialen zijn er nu 115 omgebouwd. Daardoor voldoet het overgrote deel van de filialen nu aan het in de STER-spot opgeroepen beeld van een parfumerie-achtige drogist in het midden segment van de markt, waarbinnen schoon heid en verzorging een belangrijke rol spelen. De commercial laat twee vro lijke vrouwen zien die al zin gend en dansend een Etos Beauty Case betreden, daar enig showwerk ten beste ge ven en tenslotte de zaak weer tevreden verlaten. liet ge heel duurt 30 seconden en is vooral bedoeld om de Etos Beauty Case-formule onder de aandacht te brengen. De eerstvolgende uitzending van de Etos-spot is op dins dag 27 september in het STER-blok voor 19-00 uur op Nederland 1. Etos-Magazine Nu de meeste Etos-winkels zijn omgebouwd tot Etos Beauty Case is ook het huis- aan-huis verspreide Etos Beauty Case-magazine in een nieuw jasje gestoken. De naam is veranderd in Etos- Magazine, de vormgeving is vernieuwd en de inhoud is informatiever geworden door de opname van rneer achtergrondinformatie op het gebied van schoonheid, verzorging en gezondheid. Meer dan voorheen wordt de breedte van het assortiment en de deskundigheid van Etos in het blad aangegeven. De waardebonnen en zgn. premiums zijn wegens groot succes gehandhaafd. tot 8 verswinkels te produce ren. Bij verdere groei van het aantal verswinkels bestaat de kans dat ook op andere plaat sen in het land soortgelijke produktie-units zullen wor den opgezet. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de nieuwe Albro-afdeling. Deze weck moet alles klaar zijn. Het slot zit inmiddels al op de deur. Dat is, gezien de on weerstaanbare aantrekkings kracht van het gebakassorti ment, wel nodig ook volgens Ad van Velscn: „Anders eet er straks niemand meer thuis!" Het gebakassortiment van de eerste verswinkel aan het Ko ningsplein in Amsterdam zal gedeeltelijk bestaan uit een basispakket van min of meer conventionele artikelen, zo als roomtompoucen, slag- roompunten, vlaaien, taar ten, gevulde koeken, makronen enz. Daarnaast be staat het assortiment uit luxere gebaksoorten en spe ciale, unieke produkten die nergens anders verkrijgbaar zijn. Baakman en Van Velsen hullen zich daaromtrent in stilzwijgen. Het moet een verrassing blijven. „Het as sortiment is in ieder geval veel dieper dan in gewone banketwinkels", aldus Ad van Velsen. Vanaf de opening van de eer ste verswinkel aan het Ko ningsplein zal Albro het ge bak- assortiment dagelijks vers aanleveren in Amsterdam. De nieuwe Albro-afdeling krijgt voldoende capaciteit om het hele gebakassortiment van 6 De Albro Bakkerijen in Zwanenburg gaan naast brood en bake off ook het complete gebakassortiment van de verswinkels leve ren. Albro heeft voor de produktie van het hoogwaardige assortiment gebak inmiddels een gedeelte van de banketbakkerij gereser veerd en ingericht. Daar zal binnenkort door gekwalificeerde banketbakkers met creativi teit en vakmanschap een aantal luxere gebak soorten worden vervaardigd. Volgens Henk Baakman, ma nager Banket bij Albro, is hier sprake van een perfecte sa menwerking tussen Albro en The Fresh Company. „We hebben het gebakassorti ment van de verswinkels in nauw overleg samengesteld. Voor Albro is het een hele nieuwe klus. Veel produkten hebben we hier zelf ontwik keld. Zo'n uitgekiend assorti ment vind je nergens. Het is echt 'top of the bill'. Daar kunnen de beste banketbak kerijen niet aan tippen", ver zekert Baakman. Samen met Albro-projectlei- der Ad van Velsen en Fresh Company-projectleider Dou- we de Vriend is Baakman al vanaf april bezig met het pro ject. Bij wijze van voorberei ding oriënteerde men zich ter zake in Belgie en Duits land. Mede aan de hand van de daar opgedane ervaringen werd een gebakassortiment voor de verswinkels ontwik keld, waarbij o.a. gebruik werd gemaakt van de gespe cialiseerde privé-bibliotheek van Ad van Velsen. Baakman: „Het kwam bij de bespreking van bepaalde ideeën wel voor dat Ad zei: 'O, daar heb ik nog wat over staan', en dan kwam hij de volgende dag aanzetten met een boekje uit 1903 of zo."

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 14