„We hebben er een Nederlands alle belang bij bedrijf te blijven.' TECHNISCHE SERVICES AHOLD BUNDELT KENNIS SPECIALISTEN DTP gedecentraliseerd Flitsen pagina 3 /eer geïnternationaliseerd bedrijf, maar men ervaart het zo niet. Toch denk ik dat zo wel het Zaanse karakter als het internationale karakter een feit is. Daar zal weinig aan veranderen.'' Trouwens, dat Ahold uit Zaandam en niet uit Rotterdam of Delft komt. wc- Vervolg van pag. 1 word ik de 'ex-l 'SA-hoss in Holland". Er zijn nogal wat specu laties geweest over de opvolging van de heer Heijn. Er zou zelfs spra ke zijn geweest van een stoelendans. Hoe ziet u dat zelf? „Speculaties zijn nooit uit te sluiten. Ze zijn een vast on derdeel van het verande ringsproces. Iedereen heeft recht op zijn eigen visie en iedereen heeft recht zijn ge voelens uit te drukken, dus die speculaties zijn er. In dit geval is er dus ook gespecu leerd, omdat men wist dat er een verandering zou komen. Dat is ook een van de rede nen geweest voor de Raad van Commissarissen om vrij snel en dus lang op voorhand iemand te benoemen. Maar van een stoelendans is in de Raad van Bestuur helemaal geen sprake geweest." Heeft de overname van FNS wat te maken gehad met uw benoeming? „Ik denk dat de RvC iemand gekozen heeft met ervaring, met kennen en kunnen en met een successtory. En FNS is zeker een deel van die sto ry. dus zal dat wel meege speeld hebben." Nieuwe accenten Wat betekent de benoe ming voor u persoon lijk? „De benoeming betekent voor mij persoonlijk een fan tastische uitdaging en een ge legenheid om de goede pres taties van Ahold in het verle den in de toekomst voort te- zetten. Dat is voor mij het be langrijkste." Wat betekent uw be noeming voor Ahold? Moet een en ander ge zien worden in het ka der van verdere inter nationalisering van het bedrijf? „Door de gebeurtenissen van de laatste maanden is eigen lijk het lange-termijnplan (LTP) van Ahold een beetje op de achtergrond geraakt en zeer weinig besproken Maar dat lange-termijnplan bestaat dus wel. Mijn benoeming moet eigenlijk meer gezien geworden als de benoeming van een man uit het RvB- team Dat team zal de koers dus verder doorzetten." Dus cr is geen sprake van een koerswijziging? „We staan voor Europa 1992 en er komt'een nieuwe rege ring in de Verenigde Staten. Dat betekent dat we zeker en vast nieuwe accenten zullen moeten plaatsen in ons lange- termijnplan. We zullen ons moeten aanpassen aan deze toch zeer belangrijke wijzi gingen in de wereld waar Ahold zich beweegt. Maar het is iets te vroeg om nu al te zeggen welke richting we zullen inslaan." Hoe ziet u de verhou- het eigenlijk over Amerika en Nederland binnen het Euro pa van morgen." Knokpartijen Leden van de RvB. en dus ook de president, mogen tot hun 62e aan blijven. Bent u van plan om tot uw 62e presi dent van Ahold te blij ven? „Zeker en vast. Ik hoop ten minste dat het lukt en dat mijn gezondheid het mij zal toelaten. maar daarvoor moet Iemand van boven meewerken. Voorzitter wor den in een bedrijf dat men goed kent en waar men goed is ingewerkt is altijd een stuk aangenamer dan zomaar plot seling ergens benoemd te worden in een bedrijf waar het niet zo goed gaat en waar men je eigenlijk ziet als red der." Ahold had altijd nog iets van een Zaans karakter, wat dat dan ook precies moge zijn. Komt daar nu verandering in? „Ik denk r iet dat het karakter van Ahold gaat veranderen. Zowel in Zaanstad als in Ne derland als in Amerika zijn de medewerkers vooral op hun eigen bedrijfsonderdeel ge richt. Het internationale zien ze niet zo goed We zijn een Naam: Pierre Jean Everaert Geboortedatum: 22 juni 1939 te Aalst, België Opleiding: l'Université Catholique de Louvain, MBA-graad toegepaste economische wetenschappen en handelsingenieur Loopbaan: 1963 - Goodyear International Corp. (diverse functies op directieniveau in de USA, Denemar ken, West-Duitsland en Puerto Rico): 1973 - President Goodyear de Panama; 1974 - Presi dent Goodyear Fulda, West-Du itsland; 1978 - Raad van Bestuur Generale Biscuit, Frankrijk; 1979 - Directievoorzitter General Biscuits Be nelux en Parein- De Beukelaar; 1983 - Voorzit ter General Biscuits of America; 1985 - Lid Raad van Bestuur Ahold. Hobby's: Tennissen, fotograferen. ten ze in Amerika maar al te goed. Als er medewerksters naar Nederland moeten, zeg gen ze ook niet Tm going to Holland' maar Tm going to Zaandam!" L' wordt straks ook dc ovcrlegpartncr van de centrale Onderne mingsraad. Heeft u er varing met medezeg genschap? „Jazeker In Duitsland met name. En daar is de medezeg genschap nog een stuk ster ker dan in Nederland. Daar hadden wij een 'Werksdirek- tor'. Als je meer dan 2.500 werknemers hebt krijg je een 'Werksdirektor' (een verte genwoordiger van het perso- ncel-rcd.Die zit ook in de Raad van Bestuur. En in Frankrijk is de COR zeker zo sterk als in Nederland. In Bel gië heb ik er ook twee jaar mee te maken gehad en dan bij General Biscuits Benelux heb ik zeer vaak met de Ne derlandse COR onderhan deld en gecommuniceerd. In Amerika hebben we dat dus niet. maar daar hebben wc de vakbonden en dat zijn knok partijen. Dat gaat er hard aan toe. Medezeggenschap en overlegpartners heb ik 15 jaar meegemaakt en ik heb er goede ervaringen mee. De heer Albert Heijn heeft het trouwens uitstekend gedaan en als zijn opvolger wil ik het zeker niet minder doen." Verhuist u binnenkort naar Nederland? „Natuurlijk. Dat is zeker Wanneer is echter nog niet bekend." Vindt u het niet jammer om Amerika de rug toe te keren? „Nee. helemaal niet. Het is voor ons de 8e keer dat we verhuizen in het kader van nieuwe functies. Hopelijk wordt dit de laatste. Er moet toch een keer een eind aan die verhuizingen komen." L ding van Ahold Neder land en Ahold I SA? „Die verhouding is nu onge veer fifty-fifty. Ahold Neder land en Ahold l SA groeien op dit moment, zonder ac quisities. even snel. Op lange re termijn is het potentieel in Amerika natuurlijk wel gro ter. maar ook in Europa zal er als gevolg van tie eenwording in 1992 meer uitbreiding mogelijk zijn. Ahold is een Nederlands bedrijf en w il dat ook blijven. Daar hoeven we ons ook niet voor te scha men. Als je er bijvoorbeeld vier ziet die qua grootte voor ons staan: Shell. Philips. Uni lever en Ak/.o. dat zijn toch ook mooie bedrijven. Het is Dienst Technische Projecten (DTP) bestaat niet meer. In het kader van de decentralisatie, die zo langzaam aan heel Ahold in zijn greep heeft, werd de centrale dienst eind mei gesplitst in twee delen. Het grootste deel van de voormalige DTP'ers. ongeveer tachtig procent van de 125 medewerkers, die voornamelijk voor de Albert Heijn-filialen werkten, is overgeplaatst naar het directo raat Operations van Albert Heijn. Het andere deel is terecht gekomen bij wat nu Technische Services Ahold (TSA) wordt genoemd. Een kleine en flexibele onder steunende centrale dienst. Albert Heijn is de enige werk maatschappij die een stuk van DTP heeft gekregen. Door zijn grootte kan AH het zich permitteren een hon derd man sterke dienst te hebben. De hoeveelheid technisch werk is daardoor groot genoeg en behoorlijk continu. De splitsing van DTP zal er naar erwachting toe leiden dat de effectiviteit toeneemt. Albert Heijn heeft nu veel directer greep gekre gen op de uitvoering van het technische werk. Op centraal niveau is de kleine TSA beter beheersbaar dan voorheen de DTP, waardoor niet alleen de kleinere werkmaatschap pijen beter ondersteund zul len kunnen worden, maar ook moeilijke klussen een be ter gespecialiseerd oordeel zullen krijgen. TSA heeft een duidelijk ande re inhoud dan de voormalige DTP. Verrichtte DTP veel al gemeen uitvoerend tech nisch werk. 'ISA coördi neert en adviseert en is veel meer gespecialiseerd. Met de uitvoering van de AH-winkel- projecten zal TSA bijvoor beeld minder te maken krij gen dan voorheen de DTP. maar wel zal er vanuit TSA specifieke vaktechnische on dersteuning op dit gebied ge leverd worden. Het werkaanbod voor TSA vanuit de diverse werkmaat schappijen zal naar verwach ting sterk fluctueren. Sommi ge werkzaamheden komen met de regelmaat van de klok terug, andere kunnen grote pieken en dalen vertonen. Bovendien zijn de werkmaat schappijen niet verplicht om met TSA in zee te gaan. ..Wij zullen daarom veel toege voegde waarde moeten bie den om ons bestaansrecht te bewijzen en pieken in het v.crkaanbod op te vangen", aldus Ir. J R. van Ginkcl. het hoofd \an de nieuwe dienst. belangrijk dat wij ons bewust zijn dat de Nederlandse wijze van zaken doen zeer positief ervaren wordt in de wereld. De Nederlander is gewoon weg een zakenman, een koopman. Niet voor niets worden onze aandelen goed verkocht in het buitenland. Daarmee erkent men toch dat een Nederlands bedrijf een goede investering is. We hebben er dus alle belang bij een Nederlands bedrijf te blijven. Maar Nederland zelf gaat zich natuurlijk wel be wegen in het Europa van morgen. Europa 1992 is niet zo maar een kleine gebeurte nis Als je het hebt over de toekomst van Ahold in Ame rika en Nederland dan heb je

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 3