J Zo maar Zo maar Zo maar Zo maar Zc^Hxar Johannes Verhulststraat 149: een gastvrij adres Geen stilzit ter Engels Lange dagen Eerdebaien Rei tee Soutendijk pagina 12 Flitsen Cavia Bouma houd ervan om met mensen om te- gaan." Cora is nu 26 jaar en heeft al veel van de wereld gezien. Ze is gebo ren in Rotterdam, maar groeide voor een belangrijk deel op in Cu rasao. Voor hobby's heeft ze mo menteel weinig tijd. Sport schiet er naast haar drukke werkzaamheden bij in, alleen aan lezen komt ze nog toe. ..Geeft niets", zegt ze spontaan, ..mijn toekomst staat nu voorop en daar wil ik maar al te graag al mijn energie in steken." Hans de Graaf Op een wat regenachtige zo mermiddag in juli arriveert Flit sen in de Johannes Verhulst straat in Amsterdam. Hen lom- menïjkestraat in de fraaie Con certgebouw-huurt Plaats van bestemming is het Albert Heijn- filiaal dat gesitueerd is op num mer 149. Binnen is het een drukte van belang Boven in de kantine eet men zijn boterham en geurt de koffie. Hen gezellige sfeer, zodat Flitsen zich onmid dellijk. thuis voelt. Om enigszins de drukte te ontlo pen, stelt Hans de Graaf voor te verhuizen naar zijn kantoortje. Een kleine ruimte met een bureau, twee stoelen en wat kasten. Pape rassen op het bureau. Het gesprek kan beginnen. ..Het is schipperen met de ruimte die we hier hebben", zegt De Graaf, die sinds 1984 bedrijfsleider is van deze goedlopende zaak. Zijn Am sterdamse tongval verraadt zijn af komst. Ooit begonnen bij Simon de Wit, heeft hij zijn sporen in het vak inmiddels ruimschoots verdiend. Al 24 jaar ervaring, terwijl hij pas 41 jaar oud is. Een dynamische man die niet houdt van stilzitten. Vader van twee kinderen, een zoon van 14 en een dochter van 15. „In de jaren zestig woonde ik in de Bijlmer", vertelt hij enthousiast, „waar ik bij Simon de Wit filiaal- chef was. Ik heb daar zo'n 11 jaar gewoond, maar met opgroeiende kinderen was dat toch niet echt een succes. Daarom ben ik toen met mijn gezin verhuisd naar Koog aan de Zaan. waar ik een huis kon kopen." Tijdens ons gesprek komen regel matig medewerkers binnenlopen, pakken papieren uit de kast. stellen hem vragen en vertrekken weer. Dan rinkelt de telefoon en staat hij op om ons koffie in te schenken, lien vriendelijke man die razend veel plezier heeft in zijn werk. Dat straalt ervan af. „De sfeer is uitstekend in onze zaak", vervolgt, hij onverstoord. „We werken met een goed team mensen, waarvan 13 ftdl- en 11 part-timers. Als het nodig is dan springen we voor elkaar in. Zeker nu met die vakantietijd komt dat regelmatig voor. Dat moet kunnen vind ik. en dat gebeurt gelukkig ook. Zelf ga ik in augustus met vakantie, met de slaapbus naar Joegoslavië. Met het hele gezin lekker actief vakantie houden, veel wandelen en de natuur bekijken. Daar houd ik van, ik ben geen stilzitter. Thuis doen we dat ook. dat wandelen. Specifieke hobby's heb ik eigenlijk niet, de meeste tijd besteed ik aan mijn gezin. Ik heb het toch al druk genoeg met mijn werk." Weer komt er iemand binnen die- een spervuur van vragen op hem richt. Hij blijft er rustig onder. Een nuchtere man met gevoel voor hu mor. Amsterdamse humor. Cora van der Heul heeft Engels ge studeerd aan de Universiteit van Amsterdam. Toch gaat haar hart uit naar Albert Heijn. Tijdens haar stu die werkte ze er al part-time en nu volgt ze een interne opleiding. Het examen verkoper III-staat voor de deur. „Het is heel hard werken en stude ren". zegt ze onomwonden. ...Vlet mijn studie Engels alleen kom ik er niet. deze opleiding is echt iets voor mij. Ik heb in totaal -t weken in de Johannes Verhulststraat erva ring opgedaan. Nu sta ik in het fi liaal in de PC Ilooftstraat in Am sterdam. Stuk voor stuk kleinere filialen waar je enorm veel op steekt van de mensen die er werken. Ze hebben allemaal een all-round ervaring. Mijn opstelling is dan ook: ik wil graag een hoop leren, zodat ik het bedrijf door en door leer kennen. Uiteindelijk, maar dat is nu nog toekomstmu ziek, wil ik graag doorstromen naar het management. Voorlopig heb ik het prima naar mijn zin, alleen maar positieve ervaringen en steeds weer nieuwe contacten Ik werken in de reclame. Voorlopig Werk ik nog hier. Op zaterdag sta ik bij de groenten, nu doe ik tussen door de flessen." Hij vertelt dat in deze buurt rond het Amsterdamse Concertgebouw veel bekende Nederlanders wo- nen. „Zo nu en dan zie je bij ons een overbekend gezicht binnen stappen. Laatst nog kwam Renee Soutendijk in.de zaak. Ze stapte op mij af en vroeg waar de vuilniszak ken lagen. Dan sta je best even vreemd te kijken, hoor!" Binnenkort gaat Vincent met een paar vrienden een tocht door Italië maken. „We gaan met de trein rondtrekken en veel historische plaatsen bezichtigen. Vooral fres co's interesseren mij bijzonder, maar ook uitgaan vind ik leuk. Ook in Amsterdam doe ik dat graag, ik woon tenslotte in het centrum. Toen het Nederlands elftal in juni de Europese kampioenschappen voetbal in Münchcn won, kon je mij vinden op het Leidseplein. Een feestvierende massa, leuk hoor!" Na ons korte gesprek is Vincent weer elders gewenst. Hij schudt ons vriendelijk de hand en daalt de trap af naar beneden. De flessen staan alweer op hem te wachten. Achter een van de kassa's in de win kel treffen we Carla Bouma aan. Zij volgt de AACK-opleiding. Na haat- opleiding zal ze naar een groter fi liaal gaan. Vanaf haar 15e jaar is ze al werkzaam in het supermarktbe drijf. Ze kent zogezegd het klappen van de zweep. Ooit begonnen bij de Spar. werkt ze inmiddels al weer twee jaar bij Albert Heijn. Filialen in de Westerstraat en Osdorp heeft ze inmiddels achter zich gelaten. „Het is een gezellig en druk filiaal hier in de Johannes Verhulst", zegt ze met een ontwapenende glim lach. „We werken allemaal erg hard. zodat er voor mij weinig vrije tijd overblijft, 's Ochtends om half zeven stappen Mare en ik de deur uit en rijden vanuit Zwaag naar Amsterdam, 's Avonds om half acht stappen we ons huis weer binnen. Na zo'n lange dag heb je niet zo gek veel energie meer om nog allerlei andere actieve dingen te doen." Marc ten Pierick is de vriend van Carla. Via haar is hij bij Albert Heijn terecht gekomen. Als full-timer staat hij bij de groenten. Hij is een gezellige prater met een onmisken baar Westfries accent. Een druk baasje, dat naar zijn eigen zeggen weken maakt van zo'n 70 a 80 uur. „Kijk", zegt hij, „ik zit ook nog in de 'eerdebaien.' Ik heb een tuinderij waar veel werk in gaat zitten. Dat doe ik helemaal in mijn eentje. Het seizoen loopt tot oktober, 's Win ters help ik bij een boer die in wit lof en uien doet. Puur voor de vei ling. Mijn werk is mijn hobby, dat kun je gerust zo stellen. Alleen pu re kwaliteit telt, ik wil graag van een gulden een knaak maken!" Marc is met recht een duizend poot, want behalve in de 'eerde baien', witlof en uien zit hij ook nog in de snijbloemen. Als hij in Marc ten Pierick het buitenland is, bezoekt hij tuin derijen, zijn grote passie. Hij heeft inmiddels een hoop van de wereld gezien: ol het nu het Midden-Oos ten, Oost-Europa of Spanje is, hij weet erover mee te praten! Cora van der Heul Bij het kantoortje van Hans de- Graaf loopt Flitsen Vincent Steen huis tegen het lijf Hij werkt hier al 11 2 jaar als part-time kracht op de zaterdagen. Nu, omdat hij vakantie- heeft. werkt hij ook door de w eek. Hij heeft zojuist IlAVO-eindexa- men gedaan en begint in septem ber met een nieuwe opleiding. „Ik ga in september naar de HEAO in Amsterdam. Daar ga ik een com- mercicel-economische opleiding volgen. Later wil ik misschien gaan Vincent Sleenhuis

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 12