Oostzaanse boerderij overgedragen 50.000 ballonnen vullen met longen-lucht' Gebroeders De Block vinden hun draai James Telesuper slaat vleugels uit Biermarkt in beweging Jubileum op video Ahold gepensio neerden in Autotron Laatste jubileumactiviteit 1 BON - BON - BON - BON I 5 liiiiigiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii 14 ijk jum1988 Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 45e Jaargang no. 6 Juni 1988 Oplage 43.000 Pagina 4 Pagina 5 Pagina 7 Een half jaar later dan oorspronkelijk gepland is de Oostzaanse boerderij officieel overgedragen aan de Stichting De Zaanse Schans. Dat gebeurde op 27 mei jl., de dag dat het precies 101 jaar geleden was dat Albert Heijn sr. in Oostzaan de basis legde voor het tegen woordige Ahold. De stichter was daarbij, in de persoon van acteur Thom Hoffman, zelf aanwezig. Hoff man speelde ook in de jubi leumfilm 'Albert' de rol van Albert Heijn sr. In een origi nele Oostzaner jol kwam hij aangeroeid en meerde af voor de boerderij. „Is dat niet m'n kleinzoon die daar staat?", vroeg hij toen hij uit de roeiboot stapte. Grootva der Heijn had het goed ge zien. En zo kon het gebeuren dat Albert Heijn sr. en Albert Heijn jr. gezamenlijk het zo genoemde deurkalf boven de staldeuren onthulden. Daar mee was de officiële over dracht van de Oostzaanse Rechts vooraan op deze foto staat Leo Kok, in het dagelijks leven af delingschef AGF bij het AH firanchise-filiaal in Mijdrecht. In zijn vrije tijd is hij secretaris van de BBV De Natte Zeelten'. Een niet-alle- daagse vereniging, want de letters BBV staan voor Ballon Blaas Vereniging. En dat be gon vorig jaar allemaal met een weddenschap. Tijdens de lëestweek in Vin- keveen (waar deze foto werd gemaakt) wonnen ze die weddenschap en braken ze een record, door 5.000 bal lonnen op te blazen. Tijdens de komende feestweek wil len ze een nieuw record ves tigen. Ditmaal hebben ze 50.000 ballonnen laten aan rukken (van Albert Heijn, maar ook van de Rabobank, een plaatselijke krant en een fruithandelaar uit het dorp). Die hoeveelheid is, eenmaal gevuld met lucht, goed voor een lint van meer dan één ki lometer lengte. Op 28 juli gaat het gebeuren. De Natte Zeelten hebben, behalve hun boerderij aan de Stichting De Zaanse Schans een feit ge worden. Als extraatje kreeg de Stichting een boerenplat en de Oostzaner jol die A. Heijn sr. bij de boerderij afle verde, cadeau. De Oostzaanse boerderij, die eind vorig jaar al in gebruik werd genomen, is bekostigd uit de vele giften die binnen kwamen naar aanleiding van het jubileum. Ahold vulde het bedrag aan tot de beno digde bouwsom op tafel lag. Behalve een boerenbedrijf is er op het terrein van de boer derij ook een kaasmakerij ge vestigd. eigen leden, ongeveer alle scholieren uit de buurt ge ronseld. Om tien uur begint het blazen, en om vier uur 's middags moeten ze alle 50.000 letterlijk opgeblazen zijn. Want dat wil Leo nog wel even toevoegen: „Pompjes of cylinders met zuurstof of gas komen er echt niet aan te pas. Het is allemaal zuivere 'longen-lucht!' Afgelopen maand werd, in opdracht van de Raad van Bestuur, aan alle mede werkers van Koninklijke Ahold een boekje toege zonden met daarin een te rugblik op de viering van het honderdjarig bestaan in 1987. Tijdens de vele ac tiviteiten die ter gelegen heid van het jubileum plaatsvonden zijn, op ver zoek van de Jubileum commissie, ook video-op- namen gemaakt. Deze zijn nu verwerkt in een videoband waarin, geduren de ongeveer 45 minuten, een terugblik wordt gegeven op het totale jubileumprogram ma. Zo wordt niet alleen uit gebreid ingegaan op 'Het Feest van de Eeuw', dat ge vierd werd in de Jaarbeurs, maar ook alle andere activi teiten komen nog eens in beeld. De 45 minuten duren de videoband is voor belang stellenden te koop; de prijs bedraagt 20,- per band. Be stellen kan met behulp van onderstaande bon, die tot ui terlijk 1 augustus 1988 kan worden gezonden aan; Ko ninklijke Ahold NV, Afdeling Public Relations, Postbus 33, 1500 EA Zaandam. Uiteraard kan de bon ook per filiaal/in terne post worden verzon den aan HK 1705. De bestel de band dient van tevoren te worden betaald; u moet daar voor een betaalkaart of -che que meezenden. Aflevering van de banden vindt in prin cipe plaats vanaf 1 augustus Ondergetekende Adres Postcode en plaats Filiaalnummer Interne post r wil in bezit komen van de videoband met het verslag van de jubileumviering. Hij/zij verzoekt om toezending van een band van het systeem VHS/V2000/Betamax* Handtekening - Datum I doorstrepen wat niet gewenst wordt Pagina 13 De „stichter van het be drijf'komt aange roeid met zijn bootje waar hij wordt verwel komd door zijn „kleinzoon (inzet)

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 1